Solgar Nero nutrients ne işe yarar ?  Solgar Nero nutrients ne işe yarar ? nero ne ise yarar 600x400

Solgar Nero nutrients ne işe yarar ?

Eldeki imkanlar varken değerlendirmek gerekmektedir. Üniversite sınavında veya memurluk sınavında birkaç soru fazla çözmek insanın hayatını değiştirebilmektedir.

Günümüzde eski çağlardaki kadar kas gücü kullanmıyoruz. Şimdilerde yükün önemli bir kısmı beyne bindi ve bu sebeple gençlerde bile ihtiyarlarla yarışır düzeyde unutkanlık, zihin karışıklığı ve mental yorgunluk şikayetleri yaşanmaktadır.

Mental yorgunluk, yani beynin yorgunluğu, fiziksel yorgunluğa da evrilmekte ve bu sebeple günler verimsiz, ne yapacağına karar veremeden TV veya telefon karşısında atıl bir şekilde geçmektedir.

Tez, proje hazırlarken veya zorlu sınav dönemlerinde vitamin takviyesi kullanmak, yorgun beyinler üzerinde olumlu etkiler yapabilmektedir.

Solgar Nero nutrients içeriğinde sinir sistemini, bağışıklık sistemini güçlendiren, beyinsel faaliyetlerin etkinliğini artıran vitaminler ile bu vitaminlerin vücut tarafından daha etkin kullanılmasını sağlayan bazı maddeler bulunmaktadır.

Solgar Nero nutrients bazı kişilerde epey işe yaramakta, bazılarında ise etkisiz kalmakta veya etkisi zayıf kalmaktadır. Bunun sebebi makalenin son bölümünde açıklanacaktır.

Solgar Nero nutrients ne işe yarar ?

Solgar Nero nutrients içeriğindeki maddeler ve bunların işlevleri aşağıda açıklanmaktadır:

B1 Vitamini: Diğer ismi Tiamin’dir. Başta buğday olmak üzere tahılların kabuklarında bulunan bir madde olup sinir sisteminin sağlığı için gereklidir. Ayrıca kalp sağlığı ve kas fonksiyonlarının düzenlenmesinde görevlidir.

Eksikliği unutkanlık ve kendini halsiz, güçsüz hissetme şikayetlerine yol açmaktadır.

Günümüzde tahıllardan un ve sonrasında ekmek elde edilirken kabuğu ayrıldığı için bu madde (tiamin) büyük ölçüde kaybolmaktadır.

Bu nedenle unlu mamuller yesek de yeteri kadar Tiamin alamama durumumuz olmaktadır. Tam buğday ekmeği, organik mısır unu ekmeği Tiamin açısından diğer ekmek türlerine göre biraz daha zengindir.

B2 Vitamini: Diğer ismi Riboflavin’dir. Deri, saç ve tırnak gibi dokuların gelişiminde rol alan bir maddedir. Eksikliği halinde saç dökülmesi, cildin kırışması ve ağız içinde yaralar olmaktadır.

B2 vitamini kümes hayvanlarında, sığır eti, yumurta ve sakatat gibi hayvansal gıdalarda bulunan bir madde olup depolanan bir vitamin olmadığı için bir süre bu tür gıdaları az tüketince riboflavin seviyesi azalmaktadır.

Bazı kişiler yeterli beslenseler de emilim yetersizliği gıdalardan yeterince B2 vitamini alamamakta, B2 eksikliği bu yüzden ortaya çıkmaktadır.

B3 vitamini: Diğer ismi Niasin’dir. Karbonhidrat ve proteinin enerjiye çevrilmesinde rol oynamakta ayrıca cilt sağlığı ve sinir sistemi açısından yararları olan bir maddedir.

Eksikliği halinde kronik yorgunluk, baş ağrısı, duygu durum sorunları, depresyon, kaygı bozukluğu, cilt sorunları gibi şikayetlere yol açmaktadır.

Niasin insülin hormonunun üretiminde de görevli olduğundan şeker hastaları için yararlıdır.

B3 vitamini balık ve tavuk gibi protein oranı yüksek hayvansal gıdalarda ve fındık, fıstık gibi yağ oranı yüksek kuruyemişlerde bulunmaktadır. Tam buğday unu ve mısır ununda da niasin bulunmaktadır.

B6 vitamini: Diğer ismi Piridoksal 5′-fosfat tır. Yağ ve karbonhidratlardan enerji üretilmesinde rol oynayan ve beyin sağlığı açısından gerekli bir maddedir.

Eksikliği halinde unutkanlık, aşırı kaygılı olma hali, cilt ve sindirim sorunları yaşanmaktadır.

B6 vitamini et, balık, baklagiller, kabuklu kuru yemişlerde ve bir çok sebzede bulunmaktadır. Dengeli ve yeterli beslenildiğinde bu vitamin gıdalardan alınabilmektedir. Gereğinden fazla B6 vitamini alınması ise zehirlenmeye yol açabilmektedir.

Ginkgo biloba yaprak tozu ekstresi: Güçlü bir antioksidandır. Kan dolaşımının düzenlenmesi, beyin fonksiyonlarının iyileştirilmesi, kaygı ve enflamasyonun azaltılması açısından yararlı bir maddedir.

Sınav stresini azaltmak, psikolojik sorunların şiddetini azaltmak için kullanılan bir maddedir.

L-Fenilalanin: Depresyon ve cilt hastalıklarına iyi gelen bir amino asittir.

L-Tirozin: Duygu durum bozukluğuna iyi gelir, stres altında iken sağlıklı düşünmeye yardımcı olur.

L-Glutamin: Bağırsak ve bağışıklık hücrelerine enerji sağlar.

C vitamini: Hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kolin: Kas ve sinir sistemi için faydalıdır.

Soya lesitini: Kolesterolü düşürür, stresi yatıştırır.

Solgar Nero nutrients kimler için uygundur ?

Vitamin eksikliği nedeniyle hafıza sorunları, yorgunluk, tükenmiş hissetme, kaygılarıyla başa çıkamama gibi sorun yaşayanlar için uygundur.

Uzun zamandır ders çalışıyor olmak nedeniyle kendini tükenmiş ve yorgun hisseden, unutkanlık şikayetleri artan, sabah kalkığında kendini yorgun, mutsuz ve kaygılı hisseden öğrencilerin kendilerini toparlaması için ve zorlu sınav/tez dönemlerini daha kolay atlatmaları için yararlı bir üründür.

Solgar Nero nutrients kişiyi daha zeki veya daha becerikli, çalışkan yapmaz, sadece vitamin eksikliği nedeniyle düşen performansın geri kazanılmasını sağlar.

Solgar Nero nutrients kullanıp yeterli etkiyi göremeyenler ve işe yaramadığını ifade eden kullanıcılar da bulunmaktadır. Çünkü yukarıda sayılan şikayetlerin vitamin eksikliği haricinde de sebepleri olabilmektedir.

İlgili yazı: Solgar Nero nutrients ne işe yarar ?

İlgili yazı: Solgar Nero Nutrients kaç yaşında kullanılır ?

İlgili yazı: Solgar Nero Nutrients kullanıcı yorumları

İlgili yazı: Solgar Nero Nutrients ne kadar sürede etki eder ?

error: Copyright! Yaşamloji