Solgar Nero Nutrients kaç yaşında kullanılır  Solgar Nero Nutrients kaç yaşında kullanılır ? nero kac yas 600x400

Solgar Nero Nutrients kaç yaşında kullanılır ?

Ürünün açıklamasında Solgar Nero Nutrients kaç yaşında kullanılır  bilgisi olmadığından bu konuda bilgi verme ihtiyacı duyulmuştur.

Her ne kadar gıda ve vitamin takviyeleri reçeteli ilaçlara nazaran masum görünseler de söz konusu çocuklar ise bu tür takviye ürünlere dikkat edilmelidir.

Vitamin takviyeleri hakkında “kullanılmayan kısmı vücut tarafından atılıyor zaten” denilerek sanki masum ve zararsız ürünlermiş gibi pazarlanması doğru değildir.

Vitaminlerin fazlasının vücuttan atıldığı doğru olmakla birlikte yüksek doz vitamin takviyesi almanın veya bir vitamin takviyesini uzun süre kullanmanın sağlık açısından olumsuz bazı sonuçları olmaktadır. Söz konusu çocuklar ise riskler artmaktadır.

Küçük yaştaki çocuklara bilinçsiz olarak ve uzun süreli olarak vitamin takviyesi verilmesi halinde organlardaki yıpranma nedeniyle yıllar sonra böbrek taşı oluşumu, damar tıkanıklığı, karaciğer yağlanması, çeşitli mide ve bağırsak hastalıkları, kalp hastalıkları, dalak büyümesi gibi sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Solgar Nero Nutrients ülkemizde yaygın olarak okul başarısını/sınav performansını artırmak isteyen gençler ile yorgunluk ve unutkanlık gibi B vitamini eksikliği kaynaklı olabilecek sorunları gidermek isteyen orta yaş ve üzeri kesim tarafından kullanılmaktadır.

Ürünün zihinsel performansı artırdığı düşüncesiyle bu ürün ilkokul ve ortaokul öğrencilerine dahi verilmektedir.

Solgar Nero Nutrients kaç yaşında kullanılır ?

İster çocuk olsun, isterse de yetişkin olsun Solgar Nero Nutrients’a başlamadan önce vitamin eksikliği olup olmadığına dair tetkik yaptırmak gerekir.

Çünkü kişide vitamin eksikliği yok ise kullanılan vitamin takviyesinin  bir faydası olmayacağı gibi organlar boşa yorulmuş olacaktır.

Çocuklarda gereksiz vitamin kullanımının faturası daha ağır olmaktadır.

Eğer çocukta vitamin eksikliği var ise doktor reçetesi doğrultusunda, çocuğa bebeklikten itibaren vitamin takviyesi verilebilmektedir.

Solgar Nero Nutrients ürün paketinde yaş sınırlamasına dair bir bilginin olmaması, bu ürünün her yaştan kişilere uygun olduğu anlamına gelmemektedir.

Solgar Nero Nutrients kaç yaşında kullanılır ? sorusuna kademeli bir cevap vermek gerekmektedir.

Birincisi; Bu ürünün 0-5 yaş grubu için ağır bir ürün olduğu kanaatindeyiz. Bu yaş grubuna daha uygun vitamin takviyeleri bulunmaktadır.

İkincisi; Solgar Nero Nutrients 5-12 yaş için de ağır bir ürün olmakla birlikte eğer tahlillerde B ve C vitamin eksikliği çıkmış ise ve bu vitamin eksikliği beslenme yoluyla giderilemiyor ise doktor önerisi doğrultusunda ve kullanım dozu ve süresini de doktor belirlemek koşuluyla bu yaş grubu için Solgar Nero Nutrients kullanılabilmektedir.

Üçüncüsü; Tahlillerde B ve C vitamini eksikliği var ise veya çocukta çabuk yorulma, sürekli yorgunluk hali, tükenmişlik, zeki olmasına rağmen derslerde başarısızlık, bir şeye konsantre olamama, aşırı kaygı hali gibi şikayetler var ise ve doktor kullanmayı tavsiye ederse 12 yaştan itibaren Solgar Nero kullanılabilmektedir.

Eğer doktor tavsiyesi dışında, kişinin isteğe göre bu ürün kullanılacaksa, 18 yaşına kadar bu ürün kullanılmamalıdır.

Solgar Nero nutrients’ın çocuklar için ne gibi zararları olabilir ?

Solgar Nero nutrients’ta bulunan B vitamini çeşitleri genellikle çocuklar için yüksek boyutta bir yan etkiye sahip değildir. Yüksek doz alınırsa (birkaç tablet aynı anda alınırsa) zehirlenme ve sindirim sistemi şikayetleri görülebilmektedir.

Solgar Nero nutrients’ta ayrıca C vitamini bulunmakta olup eğer bu ürün çocuk tarafından yüksek doz alınırsa mide bulantısı, kusma, ishal gibi şikayetler görülebilmektedir.

Çocukların Solgar Nero nutrients kullanmasının en büyük riski eğer uzun süre kullanılırsa -kullanırken değil de aradan yıllar geçtikten sonra- kalp, böbrek ve mide gibi organlarla ilgili rahatsızlıkların ortaya çıkmasıdır.

Nero nutrients kimler kullanabilir ?

Nero nutrients 12-65 yaş arasında bulunan, kronik hastalığı bulunması veya düzenli ilaç kullanması nedeniyle vitamin takviyesi kullanması doktor tarafından yasaklanmamış kişiler kullanabilir.

Emziren anneler veya gebelik döneminde olanlar bu ürünü ancak zorunluluk halinde ve doktor tavsiyesi ile kullanabilirler.

Nero nutrients her ne kadar ilaç olmasa da bu ürüne başlamadan önce doktora danışmakta fayda bulunmaktadır.

İlgili yazı: Solgar Nero nutrients ne işe yarar ?

İlgili yazı: Solgar Nero Nutrients kaç yaşında kullanılır ?

İlgili yazı: Solgar Nero Nutrients kullanıcı yorumları

İlgili yazı: Solgar Nero Nutrients ne kadar sürede etki eder ?

error: Copyright! Yaşamloji