Solgar Nero nutrients aç mı tok mu kullanılır ?  Solgar Nero nutrients aç mı tok mu kullanılır ? nero ac 600x400

Solgar Nero nutrients aç mı tok mu kullanılır ?

Solgar Nero nutrients aç mı tok mu kullanılacağı konusunda farklı yerlerde farklı açıklamalar bulunmaktadır. Ürünün resmi sitesinde yemek zamanı alınması tavsiye edilmektedir.

Solgar Nero nutrients ürününün yemeğin hemen öncesinde veya sonrasında alınmasının ne gibi farkları olacağı, ne zaman ve nasıl kullanılacağı gibi konularda bu makalede açıklanmaktadır.

Solgar Nero nutrients aç mı tok mu kullanılır ?

Üretici firma Solgar, ürünün yemek zamanı alınabileceğini açıklasa da yemeğe başlarken mi yoksa yemek yedikten sonra mı alınmasının daha uygun olacağını belirtmemiştir.

Bazı web sitelerinde ürünü aç iken kullanmak tavsiye edilirken bazıları da yemeği yedikten sonra kullanmayı tavsiye etmektedirler.

Aynı ilaçlar gibi gıda ve vitamin takviyelerinin içeriğinden maksimum miktarda istifade edebilmek için ürünü aç iken kullanmak gerekmektedir.

Mide dolu iken aynı zamanda vitamin takviyesi de alındığı zaman vitamin takviyesi içerisindeki vitaminlerin emilim oranı düşmektedir.

Solgar Nero nutrients içeriğindeki vitaminlerin vücut tarafından daha iyi emilmesi için yemeğe başlamadan yaklaşık yarım saat veya bir saat önce alınması gerekmektedir.

Fakat Solgar Nero nutrients aç iken alındığı zaman mide ve bağırsak şikayetlerine yol açma riski artmaktadır. Solgar Nero nutrients kullananlardan mide ağrısı yaptığı veya bağırsak şikayetlerine yol açtığı gibi bildirimler alınmaktadır.

Bu tür şikayetler fazla değildir ama mide ve bağırsaklar açısından sorun olmaması için Solgar Nero nutrients yemek esnasında veya yemeğin hemen ardından alınmalıdır.

Tok iken alındığı zaman aç iken alınmaya göre emilim düşük olsa da ürün içeriğinde ihtiyacın epey fazlası vitamin olması ve emilen vitaminlerin ihtiyaç fazlasının atılacak olması (idrardaki koyu sarı rengi fark edeceksiniz) nedeniyle ürünü aç alıp mide hasarı riskine girmeye gerek yoktur. Tok iken alınsa daha iyidir.

Nero Nutrients ne zaman içilir ?

Üretici firma ürünün hangi öğünde alınacağı konusunda bir açıklama yapmamıştır. Kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeğinde alınabilmektedir.

Ürün zaten hızlı etki eden bir ürün olmadığı ve düzenli kullanıldığı için hangi öğünde alındığı önemli değildir. Tercihen sabah kahvaltısı sonrası almak daha uygundur. Günde iki tablet alınacaksa ilki kahvaltıda ikincisi ise yaklaşık 12 saat sonra akşam yemeğinde alınabilir.

Solgar Nero Nutrients nasıl kullanılır ?

Solgar Nero Nutrients ihtiyaca göre günde 1 veya 2 tablet olarak alınır. Günde 1 tablet alınacaksa kahvaltıda, 2 alınacaksa kahvaltı ve akşam yemeğinde 1’er tablet alınır.

Tabletler yutmak için iri gelirse kırılıp yutulabilir. Her ne kadar üretici firma bu konuda bir açıklama yapmasa da günde 1 tablet kullanacaklar, tableti bütün yutmak yerine kahvaltıda yarım, akşam yemeğinde yarım tablet alabilirler.

Özellikle çocuklar için tableti bölerek kullanmak daha faydalı olabilmektedir.

Solgar Nero Nutrients kullanılan dönemde eskisine nazaran daha yüksek miktarda su tüketmek gerekmektedir. Bu ürünün içeriğinin önemli bir kısmı idrarla atılır ve karaciğer ve böbrek gibi organların yıpranmaması için bol su alınması gerekir.

Solgar Nero Nutrients gıda takviyesi olmakla birlikte başlarken hekime danışmak gerekir. Bu ürün eğer vitamin eksikliği var ise faydalıdır. Aksi takdirde para boşa gideceği gibi, organlar ürün içeriği ayrıştırmak ve dışarı atmak için gereksiz yere yorulmaktadır.

İlgili yazı: Solgar Nero nutrients ne işe yarar ?

İlgili yazı: Solgar Nero Nutrients kaç yaşında kullanılır ?

İlgili yazı: Solgar Nero Nutrients kullanıcı yorumları

İlgili yazı: Solgar Nero Nutrients ne kadar sürede etki eder ?

error: Copyright! Yaşamloji