Solgar b-complex kullanıcı yorumları  Solgar b-complex kullanıcı yorumları b komplex kullanici 600x400

Solgar b-complex kullanıcı yorumları

Hayat bugünlerde bizleri fazlasıyla yoruyor. Zaman hızlı akıyor, günler verimsiz geçiyor. Kronik ağrılar, alınamayan uykular, bitmeyen kaygı ve stres, zaman zaman saçların hızlı dökülmesi gibi şikayetler sık duyuyoruz.

Bazı dönemler tahammülümüz zayıf, moralimiz bozuk, kafamız karışık olmakta, basit şeyleri bile hatırlamakta güçlük çekmeyiz.

Bu tür sorunlar B vitamini eksikliği nedeniyle yaşanabilmekte ve B vitamini takviyesi kullanınca oldukça iyi sonuçlar alınabilmektedir.

Solgar, vitamin takviyeleri konusunda gayet başarılı bir firma olup B vitamini eksikliği yaşayanlar için muhtelif B vitaminleri ile folik asit, inositol, kolin ve biotin gibi B vitaminlerinin işlevlerini destekleyecek maddeler içeren b-complex ürünü de kendi kategorisinde oldukça popüler bir üründür.

Bununla birlikte vitamin takviyelerini mucizevi bir ürünmüş gibi veya her zaman işe yarayan bir ürünmüş gibi takdim etmezseniz.

Solgar b-complex de eğer B vitamini eksikliği yaşıyorsanız olumlu sonuç alabileceğiniz bir üründür. Eğer B vitaminleriniz tam ise bu ürün size bir fayda sağlamayacak, sağlığınıza sağlık katmayacaktır.

Bazı kullanıcılar Solgar b-complex ürününü sınav dönemlerde doping etkisi yapması için, zihinsel performansı ve fiziksel yorgunluğu azaltması için kullanmaktadırlar.

Bu ürün enerji artıran veya insanı daha zeki yapan bir ürün değildir. İşlevi vitamin eksikliği kaynaklı bazı sorunlar nedeniyle düşen performansın gerçek seviyesine ulaşmasına yardımcı olmaktır.

B vitaminleri B12  vitamini hariç, vücutta depolanmamaktadır. Bu sebeple B vitaminlerini sağlıklı ve dengeli beslenmek suretiyle sürekli olarak gıdalardan  almak zorundayız.

Maalesef günümüzde hem gıda kalitesi bozuldu hem de sağlıklı beslenmeye pek dikkat edemiyoruz. Bu yüzden doyana kadar yesek de, hatta şişmanlayacak kadar yesek de B vitamini eksikliği yaşama durumumuz olabilmektedir.

B vitamini eksikliğini yoğun geçen dönemlerde daha fazla hissetmekteyiz. Öğrenciler için sınav dönemleri, çalışanlar için proje teslim dönemleri hem bedenen hem de zihnen B vitaminine en çok ihtiyaç duyulan dönemlerdir.

B vitamini eksikliği yaşandığında vücut gıdalar yoluyla aldığı enerjiyi verimli kullanamamakta, alınan kaloriler kasları, sinir sistemini, beyin ve diğer organları besleyecek yerde yeterince iyi değerlendirilemeyerek yağa dönüşmektedir.

Bu sebeple kişide güçsüzlük, halsizlik, yorgunluk şikayetleri olmakta, sinir sistemi zayıflamakta, beyin fonksiyonlarında zafiyetler yaşanmaktadır.

B vitamini eksikliğinden en fazla etkilenen organ beyin ve sinir sistemidir. Bunların düzgün çalışması için B vitamini hayati bir öneme sahip olup eksikliği halinde unutkanlık, zekanın yerince etkin kullanılamaması, sinirlilik, stres, kaygı, sebepsiz üzüntü, duygu durum bozukluğu, kas becerilerinin zayıflaması gibi şikayetler olmaktadır.

B vitamini eksikliği ayrıca sindirim sistemini de etkileyerek ishal, kabızlık gibi şikayetlere ayrıca iştah azalmasına neden olmaktadır.

Solgar b-complex kullanıcı yorumları

Solgar b-complex kullanıcı, ürün hakkında ikiye bölünmüş durumdadır. Kullanıcılardan bir kısmı ürünün beklentilerini yeterince karşılamadığını veya hiç işe yaramadığını ifade etmektedirler.

Solgar, vitamin takviyeleri konusunda bilinen bir firmadır. B-complex ürünü de pahalı sayılabilecek bir fiyata sahiptir.

Bu sebeple ürünü kullananlar birkaç günde belirgin etki beklemekte ve göremeyince de şikayet etmektedirler.

Solgar b-complex kullanıp üründen gayet memnun kalanlar ve bu ürünü başkalarına da tavsiye edenler de bulunmaktadır.

Kullanıcılar arasındaki görüş farkını ürünün B vitamini eksikliği yaşayanlara olumlu etki etmesi, B vitaminleri tam olanlara ekstra bir fayda sunmaması olarak açıklamak mümkündür.

İlgili yazı: Solgar b-complex nasıl kullanılır ?

error: Copyright! Yaşamloji