Solgar 5-htp kullananların yorumları  Solgar 5-htp kullananların yorumları htp kullananlar 598x400

Solgar 5-htp kullananların yorumları

Bu ürün “modum düşük, yükseltmeliyim” diyenler için üretilmiş bir ürünüdür. Bazı dönemler, keyfiniz kaçık olur, uyku düzeniniz perişandır, stres yüzünden hayattan keyif alamaz durumda olursunuz ve sebepsiz yere ağrı ve yorgunluk yaşarsınız ya!

İşte Solgar 5-htp, yukarıda sayılan şikayetlerden bir veya birkaçını yaşayanlar için üretilmiş bir üründür. Bu ürün bir antidepresan değildir, herhangi bir antidepresan ile kıyaslanacak etkiye sahip değildir ama antidepresan kullanmaya başlamadan önceki son çarelerden biridir.

Yani yukarıda sayılan şikayetleri yaşıyorsanız ve Solgar 5-htp ürünü kullandıktan sonra bir faydasını göremediyseniz bir psikoloğa veya psikiyatriste gitme zamanınız gelmiş olabilir.

Solgar 5-htp kullananların yorumları

İnternette yer alan Solgar 5-htp kullanıcı yorumları arasında büyük farklar bulunmaktadır. Mesela bazıları oldukça etkili bir ürünmüş gibi bahsederken bazıları ürünün hiç işe yaramadığını ifade etmektedir.

Ürünle ilgili olarak internette yapılan yorumları incelediğimizde, ürünle ilgili olarak gerçek olamayacak kadar “pozitif” yorum yapanlardan bazılarının fake yorum olduğu ve satış artırma maksatlı yapıldığı düşünmekteyiz.

Ürün yararsız bir ürün değildir ama bir antidepresanla kıyaslanacak kadar etkisi olan bir ürün değildir. Eğer öyle bir etkisi olsaydı takviye değil “ilaç” olarak değerlendirilirdi.

Ürün ile alakalı olumsuz yorum yapanların ise ürünü satın alırken abartılı bir beklentiye sahip olduğu ve beklediği faydaları tam olarak göremeyince işe yaramadığını ifade ettiğini düşünmekteyiz.

Bu ürün mucizevi etkileri olan, mutsuz insanı mutlu eden, insanı kaygılarından arındıran, mışıl mışıl uyutup ayrıca kilo verdiren bir ürün değildir. Beklentiyi bu denli derecede yüksek tutmamak gerekmektedir.

Ama ürüne çöp muamelesi yapmak da doğru değildir. Tam olarak ne işe yaradığını bilirseniz ve bu ürüne hakikaten de ihtiyacınız var ise fayda göreceğiniz bir üründür.

Ürünün faydaları hakkında bilgi almak için aşağıdaki makaleyi okuyunuz:

İlgili yazı: Solgar 5-htp ne için kullanılır ?

Ürün ile ilgili olarak kısa bir bilgi vermek gerekirse;

Üründeki en önemli madde 5-htp maddesidir. Afrikada yetişen bir bitkiden elde edilen bu madde serotonin üretiminde rol oynamaktadır. Serotonin hormonu, vücut ısısı, ağrı hissi, uyku, mutluluk, canlılık ve iştah gibi konularda düzenleme yapmaktadır.

Bazı dönemlerde aşırı stres, başa gelen üzücü olaylar nedeniyle modun düşmesi, kaygıyı kontrol edememe, kendini hep yorgun ve çalışmaya isteksiz hissetme, üzüntüden-can sıkıntısından kendini yemeğe verme, yoğun tempo ve bitmeyen endişeler nedeniyle uyku ve ağrı sorunları yaşama, tükenmişlik gibi sorunlar yaşarız.

Bu sıkıntılı dönemlerde serotonin seviyemiz dibe vurmakta ve serotonin seviyesinin artırılması yukarıdaki şikayetlere kısmen çözüm olmaktadır.

“Serotonin artsın, sorunlar ortadan kalksın” mantığı ile serotonin hormonunu artırsın diye üründe 5-htp maddesi kullanılmıştır.  Bir kapsülde 100 mg 5-htp bulunmaktadır.

Vücuttaki serotonin miktarında belirgin bir yükselme için günde en az 400-500 mg 5-htp almak gerekmekte olup Solgar 5-htp ürünü içerisindeki htp miktarı bazı kişilerde serotonin seviyesini yükseltmede yetersiz kalabilmektedir.

Günlük 100 mg 5-htp oldukça güvenli bir miktar olup yüksek miktarda 5-htp alınması vücudun hormonal dengesine olumsuz etki edebilmekte, hormonal hastalıkları tetikleyebilmektedir.

Solgar 5-htp ürününde bulunan diğer madde kedi otundan elde edilen uykuyu kolaylaştıran ve gevşetici özelliği olan Valeriana officinalis  ekstresidir. Bu madde 5-htp maddesinin etkilerini destekleyici özelliktedir.

Solgar 5-htp ürününde bulunan 5-htp maddesi serotonin miktarında hafif bir artış yaparak kaygıyı azaltırken Valeriana officinalis ekstresi gevşeme ve uyku sağlayarak olumsuz ruh halini, kişinin üzerinden kaldırmaktadır.

Solgar 5-htp ürününde bulunan üçüncü madde B6 vitamini olup bu vitamin yorgunluk hissine iyi gelmekte, vücudun enerji yönetimine destek olarak miskinlikten kurtarmaktadır.

Solgar 5-htp ürünün bu etkileri bazı kullanıcılarda yeterli etkiye sahip olmakta, bazılarında ise yeterince etkili olmamaktadır.

Solgar 5-htp ürününü zayıflama amaçlı olarak kullananlar da vardır. Bu ürün bazı kullanıcılarda iştah azaltıcı ve hareket etmeyi teşvik edici etki yapmakta ve kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Bazı kişilerde ise bu konuda yeterli etkisi olmamaktadır.

İlgili yazı: Solgar 5-htp ile kilo verenler

Solgar 5-htp kullananlar ne diyor ?

Solgar 5-htp kullananlardan önemli bir kısmı ciddi manada bir olumlu etki görmediğini, bir kısmı ise yeterli faydayı sağladığını ifade etmektedirler. Genel kanı ürünün tam olarak istenildiği kadar etkili olmasa bile kısmen faydalı olduğu yönündedir.

Ürünü uyku sorunları için kullananlardan bir çoğu uyku süresini uzattığı ve uyku kesintilerini azalttığını ifade etmektedir.

Ürünü ağrı şikayetleri için kullananlardan fayda görenler bulunmaktadır. Fayda göremeyenler de epey fazladır.

Ürünü kaygı şikayetleri için kullananlardan çoğu ürünü placebo kadar etkili veya az etkili olarak tanımlamakta, az bir kısmı ise yeterli faydayı gördüğünü ifade etmektedirler.

Ürünü kilo vermek için kullananlardan farklı görüşler gelmektedir. Çoğu kullanıcı iştahta belirgin bir azalma yaşamadığını ifade etmekte, az sayıda kullanıcı iştahı bir miktar azalttığını ifade etmektedir.

Ürün antidepresan kullanmaya başlamadan önce denenebilecek bir çare veya antidepresanları daha kolay bırakmak için kullanılabilecek bir ürün olarak değerlendirilmektedir.

Yan etkileri itibariyle kullanıcıların ezici bir çoğunluğu memnundur. Ürün ciddi yan etkilere sahiptir. Az sayıda kişide mide ağrısı, mide bulantısı gibi şikayetlere neden olmuştur.

Solgar 5-htp ürünü ile ilgili bir çok yorum satın alınan ürünün sahte olup olmadığını anlama ile ilgilidir. Üründen yeterli fayda göremeyen kişilerde “acaba satın aldığım ürün sahte mi ?” şüphesi olmaktadır.

Solgar 5-htp ürününün orjinalleri eczanelerde satılmakta olup internet üzerinden satılan Solgar üründe “sahte ürün” şüphesi bulunmaktadır.

Bu ürünü kullanmadan önce zararları hakkında bilgi sahibi olunuz:

İlgili yazı: 5 htp zararları

error: Copyright! Yaşamloji