migrene ne iyi gelir migrene ne iyi gelir, migrene iyi gelen bitkiler Migrene Ne İyi Gelir, İyi Gelen Bitkiler migrene ne iyi gelir iyi gelen bitkiler
migrene ne iyi gelir

Migrene Ne İyi Gelir, İyi Gelen Bitkiler

Migren Hastalığı; Migrene ne iyi gelir tabiki her zaman olduğu gibi bitkisel ve doğal tedavi yöntemleri tavsiye edilmektedir uzmanlar tarafından.

Migren için iyi gelen bitkiler arasından herkes istediği gibi tercih yapabilir ancak her zaman olduğu gibi bir doktora görünmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz.

Migren Nedir?

Migren, bu hastalığa sahip olan kişiler tarafından tamamen beyinsel bir hastalık olarak zannedilebilir. Oysa migren hastalığı bedensel bir hastalıktır. Migren deyince baş ağrısı ön plana çıkar ancak migren sadece baş ağrısı değildir. Baş ağrısıyla birlikte gelişen ve bütün vücudu ilgilendiren mide buluntusu, kusma, ishal, terleme, yorgunluk gibi şikayetlerin hepsi migren hastalığı nedeniyle gözlemlenir.

Huzursuzluk, sinirli olma, duyulara aşırı hassasiyet migren belirtileri arasında yer alır. Görmede bozukluk ve konuşmada güçlük ve hatta yarı felç gibi tesirleri olan migren hastalığında bu tesirler geçici fakat tehlikeli belirtilerdir. Kalıcı hasar oluşturmazlar ancak bu belirtiler ile karşılaşan hasta panik hali ile tehlikeli şeyler yapabilir.

Migren Tedavisi

migren tedavisi migrene ne iyi gelir, migrene iyi gelen bitkiler Migrene Ne İyi Gelir, İyi Gelen Bitkiler migren tedavisi nedir
migren tedavisi

Migrenin tedavisi var mı? Diğer tüm hastalıklar gibi migrenin de tedavisi vardır ancak bizim toplumumuzda ne yazık ki migrenin bir tedavisi olmadığı zannedilmektedir. Bu nedenle birçok migren hastası bu hastalığı iyileştirecek gayretlere girişmemektedir. Migren için kullanılan ilaçlar genellikle geçici etki yapar. Yaşam boyu migreni sonlandıracak bir hastalık yoktur ancak ilaçlar sürekli hastalığı azaltır, engeller ve hastalığın gerilemesinde rol oynar. Migrenin sürekli olarak engellenememesi uzmanları onun ortaya çıktığı müddetler boyunca ne sebeple ortaya çıktığını araştırmaya yöneltmiştir. Bu sebepler ortadan kaldırılarak migren de engellenmiş olur. Dolayısıyla hasta için sağlıklı ve normal bir hayat son derece mümkün olur.

Şiddetli Migren Ağrıları

Çoğu Kez Hastayı Yatağa Düşürür Atak şeklinde gelen ağrılar çoğu kez migren hastasını yatağa düşürür. Migren ağrıları, kendi kendine ortaya çıkan baş ağrılarıdır. İnsanı ışığa ve sese tahammül edemeyecek seviyeye getirebilir. Tıp üzerinde yaptığı her türlü çalışma rağmen migreni tam olarak, yüzde yüz bir şekilde tanımlayamamıştır. Bu durum da migrene kalıcı bir çözüm bulunmasına engel olur.

Migrene İyi Gelen Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Yine de bitkisel migren tedavisi ile bu hastalığın sonlandırıldığını iddia edenler de vardır. Bitki tedavisi çoğu zaman, çoğu hastalık için yararlı ve kullanışlı bir yoldur ancak çeşitli ilaçlar kullanıyorsanız, hamile iseniz ya da normal bir insandan farklı olarak aldığınız bazı besinler varsa çok zararlı hale gelebilir. Bitkiler bu durumlarda yan etkilerini gösterebilir. Bunun için mutlaka uzman desteği ile bitkisel tedaviye başvurulmalıdır.

Kırmızı ve Acı Bir Biber Türü

İlk önerimiz, Cayenne biberi denilen biberi kullanmanız. Kırmızı renkte ve çok acı olan bu biber genellikle acı soslar yapmak için kullanılır. Bu biberi tüketerek ağrı eşiğini yükseltmek mümkündür. Hastadaki ağrı eşiği yükselince artık hasta çekeceği ağrılara karşı daha çok duyarsız hale gelecektir. Bu durum da hastanın migrenden etkilenmesine engel olur. Biberi acı olarak tüketmek konusunda kendinize güvenmiyorsanız size bir başka önerimiz, biberi kaynar suda demleyip, suyu ılıştırıp, bal ile birlikte tüketin. Bu sayede hem acı tüketmemiş olursunuz, hem de hastalığınıza çare olan maddeyi vücudunuz için temin etmiş olursunuz. Bu arada, biberi ilk başta çok az kullanarak midenize dokunup dokunmayacağını test etmezseniz başınız belaya girebilir!

Liste Çok Geniş: Veba Otu, Gümüşdüğme, Zencefil, Ginkgo Biloba.

Migren tedavisi için migrene iyi gelen bitkiler listemiz çok geniş… Yapılan araştırmalar migren hastalarının Veba Otu, Gümüşdüğme, Zencefil ve Ginkgo Biloba gibi bitkiler sayesinde de sağlığına kavuşabileceğini söylüyor. Her biri bitkisel tedavi yöntemleri arasında değerlendirilebilecek olan bu yöntemler için en sağlıklı yöntemlerdir demek mümkün olsa da bu yöntemleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Çünkü bu yöntemler kişilerin özel durumlarına göre kullanılır ve bazı kişilerde çok ama çok tehlikeli olabilmektedir. Bitkiler sizin vücudunuzda çeşitli yan etkiler göstererek size zarar verebilir. Bu durumda bitkisel tedavi yanlıştır gibi bir kanıya varmak çok kolay olacaktır ancak bu kanının asla doğruluğu yoktur. Bilinçli bitkisel tedavi kesinlikle hastalıkların tedavisinde en etkili ve düzeyli yoldur.

Migrene Doğal Çözüm Önerisi

Migrene de iyi gelen bitkisel tedavi nedir? Bitkisel tedavi tamamen doğal çözüm önerisine verilen isimdir. Bir tedavi yöntemidir ve bu tedavi yönteminde yapay hiçbir şey yoktur. Tedavi esnasında doğadaki çeşitli bitkilerden yararlanılır. Siz de migren hastalığınız için böyle bir tedaviye başvurmak istiyorsanız yukarıdaki bitkileri kullanmanızda bir sorunun olup olmayacağını doktorunuza danışın.

error: Copyright! Yaşamloji