Hızlandıran kür metabolizmayı metabolizma Metabolizma Nedir, Hızlandıran Kürler? metabolizma h  zland  r  c   k  rler

Metabolizma Nedir, Hızlandıran Kürler?

Metabolizma Nedir, Metabolizmayı Hızlandırıcı Bitkisel Kürler Nelerdir?

Metabolizma hızı nedir: Vücut dinlenme halinde iken (Hiç çaba sarf edilmeyen zamanlar) vücudun ve iç organların harcadığı enerjiye bazal metabolizma hızı denir. Erkeklerde metabolizma hızı kadınlara nazaran daha fazla olmakla beraber, gençler ve yaşlı insanlar arasında da farklılık vardır. Yaşı genç olanların hızı daha yüksektir. Vücudun yağ oranı artarsa bazal metabolizma hızı düşüşe geçer. Bu demek oluyor ki yağsız ve ideal kiloda olan bir vücut yakalamalıyız. Buna ters olarak kas kütlesi artarsa bazal metabolizma hızı da artacaktır. Kafein metabolizmayı hızlandıran besinler arasında iken, sinirlilik sık düşünceler hızın azalmasına neden olur. Burada metabolizma nedir cevabını verdik aşağıda ise hızlandırıcı kür tarifleri vardır.

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Ne Yapmalı?

Matabolizma dengesini bozan en önemli unsur sağlıksız beslenme ve bilinçsiz yapılan diyet listeleridir. Hızlandırmak için ise bol su içmek, düzenli ve sık bir beslenme programı uygulamak, yürüyüş, egzersiz hareketleri ve zencefil, yeşil çay gibi içecekler metabolizma hızını arttırmaya yardımcı olur.

Metabolizma vücudun ritmidir ve yavaş bir hayat temposunda yaşıyor ve günün büyük bir bölümünü hareketsiz şekilde geçiriyorsanız metabolizmanız yavaşlayacaktır. Canlıların tamamında metabolizma bulunmaktadır ve yaşamın devam edebilmesi için meydana gelen kimyasal tepkimelerdir. Vücudun çalışması için gerekli olan enerji metabolizma sayesinde sağlanmaktadır.

Metabolizmanın çeşitli nedenlerle yavaşlaması söz konusu olabilirken, metabolizmayı hızlandıran kürler ile buna destek olunabilmektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz metabolizma hızlandırıcı kür ve çaylar ile çok kısa bir sürede sindirim sisteminizi çok daha hızlı çalıştırabilecek ve metabolizmanızı hızlandıracaksınız.

Metabolizma Hızlandırıcı Zayıflama Kürü Tarifi;

Gerekli Malzemeler:

* 2 Adet greyfurt.

* 3 Adet limon.

* 3 Yemek kaşığı bal.

* 4 Su bardağı kadar su.

Hazırlanışı: 4 Bardak suyumuzu ocakta kaynamaya alıyoruz ve içerisine greyfurt ve limonlarımızı 4’er eşit parçaya bölerek atıyoruz ve bu şekilde kaynatıyoruz.

Bu şekilde kaynadıktan sonra içerisinde limon ve greyfurt kabuklarımızı çıkarıyoruz ve karışım soğuduktan sonra içerisine 3 yemek kaşığı balı ilave ediyoruz.

Metabolizma hızlandırıcı kür tarifi hazır, sadece sabah ve akşam yemeklerinden sonra 1’er fincan tüketmek yeterli olacaktır.

Metabolizma Hızlandırıcı, Zayıflatıcı ve Yağ Yakıcı Bitkisel Kür Tarifi;

Malzemeler:

* 1 Çay bardağı kadar sıkma limon suyu.

* 1 Tatlı kaşığı kadar doğal bal.

* 1-2 Yemek kaşığı su.

* 1 Çay kaşığı tarçın.

Hazırlanışı: Tüm malzemelerimizi çok iyi olacak şekilde karıştırıyoruz ve gün içerisinde 2 kez taze olarak hazırlayarak yemeklerden sonra tüketiyoruz. Bu sayede yemeklerden alınabilecek yağ miktarı vücuda yerleşmeden parçalanıyor ve vücudun dolaşım hızı çoğaltılarak metabolizma hızlandırışmış oluyor.

Metabolizma Hızlandırıcı, Ödem Söktürücü, Yağ yakıcı ve Bağırsakları Çalıştıran Kür Tarifi;

* 2 Yemek kaşığı rezene.

* 2 Yemek kaşığı küçük parçalara ayrılmış papatya.

* 2 Su bardağı kadar kaynar su.

* 1 Adet limonun suyu.

Bazal metabolizma hızı nedir metabolizma Metabolizma Nedir, Hızlandıran Kürler? metabolizma nedir 150x150Hazırlanışı: 4 su bardağı kadar kaynamakta olan suyumuzun içerisine yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm malzemelerimizi ilave ediyoruz ve yaklaşık olarak 5 saat kadar bu şekilde bekletiyoruz.

Bekleme süresi sona erdiğinde tam anlamıyla etkileşime geçen malzemeler sabah ve öğle yemeklerinden yaklaşık olarak 45 dakika sonra 1 bardak şeklinde metabolizma hızlandırı içecek tüketilmelidir.

error: Copyright! Yaşamloji