lazerle yağ aldırma yorumları  Lazerle Yağ Aldırma Yorumları Lazer ile Zararları lazerle yag aldirma yorumlari
lazerle yağ aldırma yorumları

Lazerle Yağ Aldırma Yorumları Lazer ile Zararları

Lazerle Yağ Aldırma

Günümüzde en çok uygulanan estetik müdahaleler arasında yer alan, lazerle yağ aldırma yöntemi, çok ince bir hortum ile bölgesel fazlalıklardan kurtulma imkânı vermektedir. Bu uygulama sayesinde, lazerin deriye aynı anda ısı vermesi sebebi ile yağların parçalanmasını sağlar ve yağ çıkan bölgelerdeki sarkma da tamamen yok olacaktır.

Basen, bacak, sırt, kol, karın ve göğüs bölgelerinde biriken yağların bu yöntem ile vakumlanarak çekilmesi, yıllarca spor yapılarak engel olunamayan yağlanmayı tamamen yok edecektir. Günümüzde oldukça kolay ve sık yapılan bu uygulama, özellikle sarkma olan bölgelerdeki yağların alınması ve yeniden şekillendirilmesi açısından oldukça kullanışlıdır. Lokal anestezi altında yapılan ve hastanede yatmayı gerektirmeyen lazer ile yağ aldırma, kadınlar ve erkekler tarafından sıkça tercih edilir.

Lazer ile Yağ Aldıranlar

Yıllarca diyet ve spor yapan ama kiloların önüne geçemeyen hastalar için uygun olan lazer ile yağ aldırma, inatçı yağlanma için uygulanan bir yöntemdir. Vücudun tamamında değil de sadece bir bölümünde yağlanma olan kişiler için doktor tarafından önerilir. Yüz bölgesi de dâhil her bölge için uygulanır.

Lazer ile Yağ Aldırmanın Diğer Uygulamalara Göre Avantajları Nelerdir?

1- Lazer ile yağ aldırma bölgesel yağlanmanın aynı zamanda sarkmanın önüne geçer.

2- Cildi toparlar ve gerer,

3- Diğer uygulamalara göre daha hızlı iyileşir.

4- Operasyon sonrasında daha az ağrı ve sancı oluşur.

5- Kişi, iki gün içinde tüm sosyal hayatına geri dönebilmektedir.

6- Aynı uygulama içinde birden çok bölgeden yağ aldırma imkânı bulunmaktadır.

7- Yağ aldırma işlemi sırasında, derideki tüm deformasyon düzeltilebilmektedir.

8- Çoğu zaman tek bir seansta, bölgesel yağlardan tamamen kurtulma şansı vardır.

9- Lazer ile yağ aldırma operasyonu sırasında, deride oluşan selülitli görüntü yok edilebilmektedir.

Lazerle Yağ Aldırma Ameliyatı

Vücudunda yağ fazlası olan kişinin, ilk olarak yağ alınacak bölgelerine işaretleme yapılmaktadır. Çıkarılması gereken yağlar, sınırlı uyuşturma ile uyuşturulur. 10 dakikalık bekleme süresinin sonunda, yağ alınacak bölgelerdeki deri altına ince kablolar sallanır. Bu kablolar ile deri altındaki yağ dokusu iyice taranmaktadır. Yağların eritilerek vakumlanması işleminden sonra, hasta aynı gün evine dönebilmektedir. Kesi oluşturmadan yapılan bu işlem sonrasında, her hangi bir dikiş bulunmaz. Sadece kablo sallanan bölgeye küçük bandajlar yapıştırılmaktadır. Yapıştırılan bu bandajlar, yağ alınan bölgede yaklaşık iki gün kalmalı ve gerektiğinde ağrı kesici ilaçlar kullanılmalıdır. Yeni geliştirilen lazer lipoliz sayesinde, derideki morarma ve şişlik, minimuma indirilmiştir. Operasyon sonrasında, yağ alınan bölgeye korse takılmaktadır. Yaklaşık 20 gün vücutta kalan bu korse, vücudun tekrar şekil almasını sağlar. Yağ aldırma işleminden sonra, bir süre şişme olabildiği için işlemin sonucu bir ay sonrasında daha net anlaşılacaktır.

Lazer ile Yağ Aldırma İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Özellikle karın ve bacak içi bölgesindeki yağları, spor gibi yöntemler ile eritmek oldukça zordur. Bazı insanların doğuştan ayva göbeği bulunur. Bu tür verilmekte zorlanılan her türlü bölgesel yağlanma için lazer uygulanmaktadır. Aynı anda, hem yağları aldığı hem deriyi gerdiği için sarkan selülitli deriye de iyi gelen bir operasyondur. Kolların sallanan bölgelerine, bacakların tamamına ve basen bölgelerine, göbek bölgesindeki yağlara, sırta, boyuna, yüze kısaca her türlü yağlanma olan bölgeye, lazer ile müdahale edilebilmektedir. Erkeklerde görülen meme büyümesi de lazer lipoliz ile tedavi edilmektedir. Yıllarca uygulanan lazer liposuction ile yağ aldırma operasyonundan daha kolay ve ağrı yapmayan bir işlemdir.

Lazer ile Yağ Aldırma İşleminden Sonra Neler Görülür?

Lazer ile yağ aldırma işlemi, günümüzde en çok tercih edilen ve en kesin sonuç olarak tavsiye edilen bir işlemdir. Yağların alındığı bölgede hiçbir iz kalmayışı, şişlik ve morartı olmayışı bu işlemi daha çok tercih edilir hale getirmiştir. Yağ aldırma işlemi sırasında, yağ alınan bölgelerdeki sarkan derinin uyarılarak gerilmesi, lazer lipolizin artı bir özelliğidir. Yağ aldıran kişi, aynı gün evine döner ve iki gün içinde işinde ve sosyal yaşantısına devam eder. Operasyondan sonra, alınan yağların tekrar birikme ihtimali zayıftır. Genellikle tek sefer yapılan bir operasyondur. Aşırı yağ birikmesi olmadığı sürece, tek seansta tüm yağlar vakumla çıkartılmaktadır.

error: Copyright! Yaşamloji