kas yapıcı yiyecekler listesi kas yapan Kas Yapan Yiyecekler Listesi İle Beslenme kas yapan yiyecek

Kas Yapan Yiyecekler Listesi İle Beslenme

En Hızlı Kas Yapan Yiyecekler Listesi İle Yağ Yakmak Mümkün

Eğer kas yaparken yağ yakmak istiyorsanız içinde protein içeren yiyecekler, meyveler ve sağlıklı doğal yağlardan oluşan bir beslenme listesi yanında spor (Vücut geliştirme) programı uygulamalısınız. Doğal amino asit içeren besinler ile kas yapan yiyecekleri bir araya getirerek yağ yakmak ve kaş oluşumunu hızlandırmak mümkün.

Günlük yemek listesi içinde protein yanında az miktarda karbonhidrat almayı unutmayın. Sadece proteinli hızlı kas yapan besinleri tüketirseniz vücuttaki kaslar ve su oranını kaybedersiniz. Bu da vücudun kas geliştirme süresini uzatır. Hızlı kas yapıcı yiyeceklerin yanında protein tozu (Whey, Weider vb.) kullanabilirsiniz fakat en sağlıklı olanı doğal beslenme sayesinde gerçekleşir.

Sağlıklı En Çok Kas Yapan Yiyeceklerin Listesi Nelerdir;

Yumurta: Yumurtanın bu konuda uzman bir destekçi olduğuna Rocky’nin egzersiz sahnesinden de yeterince aşinayız. Kas yapan yiyecekler başlığı altında hazırlanan hemen her listede üst sıralarda yerini alan yumurta; içeriğinde oldukça kaliteli bir protein barındırıyor. A, D ve E vitaminleri açısından mevcut zenginliği ise vitamin ve testosteron seviyelerini yükselterek spor antrenmanı öncesi gereksinin duyulan enerji ihtiyacının karşılanmasında etkin rol oynamakta. Ayrıca vücut geliştirme yaparken yağ yakma hızını arttırmaktadır.

Kırmızı Et: Sığır eti yüksek oranda içermiş olduğu; demir, çinko ve B12 ile pek çok kırmızı etten ayrılır. Bu besin öğeleri kas yapmak için oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. Bilhassa B12 vitamini kas dokularının güçlenmesi açısından oldukça etkilidir.

Bunun dışında diğer etlerden elde edilen kıymalar yağsız olmak kaydı ile tüketildiklerinde oldukça güçlü bir şekilde protein donanımına zemin hazırlarlar.

Tavuk Eti: Tavuk eti sağlıklı protein açısından yadsınamayacak bir içeriği bünyesinde barındırırken, gereksiz yağ alımını da büyük ölçüde denge üzerinde tutmaktadır. Kırmızı et kadar baskın bir besin olmadığı için de tüketim açısından pek çok çeşitlilik sumaktadır. 100 gr. tavuk eti 30 gr. içerirken yağ oranı ise sadece 4 gram’dir.

Balık: Soğuk denizlerde gelişmekte olan balıklar besin içeriği bakımından her zaman çok daha değerli olmuşlardır. Yağ yakmak ve kas geliştirmek için tüketimi sıklıkla tercih edilmekte olan balık çeşitleri somon ve ton balıklarıdır. Ortalama olarak 100 gr. somon içeriğinde 25 gram kadar protein değeri bulunur. Balık yüksek protein içeriğinin yanı sıra omega-3 ve D vitamini açısından da oldukça güçlü bir besin öğesiolmakla beraber en çok kas yapan yiyecekler listesi içindedir.

Soya: Protein içeriği açısından oldukça güçlü bir besin olan soya, bizim kültürel mutfağımız içerisinde kendisine henüz güçlü bir yer edinememiştir. Bitkisel kaynaklı olarak sağladığı protein oranı 100 gramında yaklaşık olarak 20 gram amino asit bulunur.

Peynir: Kas geliştirime süreçlerinde peynir az yağlı ve süzme olarak sıklıkla tüketilebilir. Protein zenginliğine karşın düşük kalori miktarı ile oldukça ideal bir besindir.

Ananas: Ananas protein sindiriminde oldukça güçlü bir etkiye sahip olan bromelein enzimini içeriğinde barındırmakta olan bir besin öğesidir.  Bu sayede doku ve kaslarda meydana gelebilecek olan iltihaplanma ve ağrıların büyük ölçüde önüne geçilir ve egzersiz hareketleri sırasında daha yüksek verim alımı sağlanır.

Bodybuilding yapıyorsanız  ve erkekler için vücut geliştirmek istiyorsanız şuradaki protein diyeti size yardımcı olabilir. En çok protein içeren besinlerin listesi yer almaktadır. Fakat doğal şekilde kas yapma teknikleri uygulamalısınız ilaçlar ve iğneden uzak durunuz.

kas yapmak için gıdalar kas yapan Kas Yapan Yiyecekler Listesi İle Beslenme kas yap  c   besiner 150x150Bedensel yapı içerisinde içe ve dışa yönelik hareketsel kabiliyeti bilinç farkındalığının dışında sürdürülmesini sağlayan kas dokuları; büzülebilme niteliği bulunmakta olan bir yapıdır. Bu yapıların sağlıklı şekilde gelişimi ve belirginlikle görünebilirliğinin arttırılabilmesi için bu konuya yönelik olarak geliştirilen egzersiz ve antrenman programlarının yanı sıra; içerik zenginliği açısından kaliteli ve planla uygulanmaya koyulan bir beslenme programına gereksinim duyulur.

Yukarıda verilen kas yapan yiyecekler besin öğeleri; kas yapıcı ve gelişimini büyük ölçüde arttıran yiyecekler listesi içindedir. Bu besinlerin ortak özellikleri yüksek oranda protein ve lif içeriyor olmalarıdır. Kas gelişimi için tercih edilecek bir beslenme programında bu iki besin içeriğine mutlaka ağırlık verilmelidir.

en iyi kas geliştiren yiyecekler kas yapan Kas Yapan Yiyecekler Listesi İle Beslenme kas geli  tirme 150x150Her zaman kalıcı kaslar için doğal yiyecekler ile beslenme en doğrusudur fakar vücut geliştirme bodybuilding yapıyorsanız orantısını ayarlayarak protein tozu kullanabilirsiniz. Alınan kalori değerlerini, spor egzersizleri ile yaptığınız sürece vücudun kilo alma gibi bir eksisi olmaz. Doğru oluşturulmuş bir program kilo almak yerine zayıflama ve yağ yakma sürecinde yardımcı olur.

error: Copyright! Yaşamloji