karbonatlı diş beyazlatıcı çilek diş beyazlatma Karbonatlı Çilekle Diş Beyazlatma Yöntemi   ilek di   beyazlat  c

Karbonatlı Çilekle Diş Beyazlatma Yöntemi

Çilekle Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Bazı dişer, ne kadar fırçalanırsa fırçalansın eğer diş minesi sarı ise bir türlü beyazlama görülmez. Bu tür diş sorunu olan kimselerin diş beyazlatıcı ürünler kullanması gerekir. Fakat bu tür ürünler, içerisindeki kimyasal maddelerden dolayı diş minesine zarar verdiği gibi, diş sağlığına da oldukça olumsuz etkiler yapar. Aşağıda çilekle nasıl diş beyazlatılır yöntemi verilmiştir.

Çilek Diş Beyazlatır mı: Evde uygulanacak doğal bir yöntem olan karbonat ve çilekle diş beyazlatma uygulaması, sararmış dişler için beyazlatıcı yöntemler arasındadır. Çilek içinde bulunan malik asit sayesinde, sararmış dişlerinden dolayı gülümsemekten çekinenler, bembeyaz dişleriyle tekrar güzel gülümsemelerine kavuşabilirler. Çileğin dişleri beyazlatır etkileri vardır.

Doğal yöntemlerle evde diş beyazlatma, kimyasal maddelerin dişlere verdiği zararlardan korunmak için çok faydalı bir yöntemdir. Kısa süre içinde, dişlerin beyazladığını görecek, hayata daha güzel gülümseyebileceksiniz.

Evde Karbonat ve Çilekli Diş Beyazlatma Tarifi;

Gerekli malzemeler: 1 adet orta boy çilek, yarım çay kaşığı karbonat.

Yapılışı: Cam veya porselen bir kasenin içinde, çileğin iyice ezilmesini sağlayın. Ezilen çilek içine, karbonat ilave edin ve birbirlerine iyice karışmalarını sağlayın. Karışımı diş fırçasının üzerine koyarak, yavaş ve dairesel hareketlerle dişlerinizi fırçalayın. Fırçalama işlemi bittiğinde ağzınızı iyice çalkalayın, eğer dişlerinizin arasında minik çilek tanecikleri kaldıysa, diş ipi sayesinde veya farklı teknikler ile kolayca temizleyebilirsiniz.

Evde diş beyazlatma nasıl yapılır diş beyazlatma Karbonatlı Çilekle Diş Beyazlatma Yöntemi   ilekle di   beyazlatma tarifi 150x150Bu işlemin ardından, dişlerinizi kullanmış olduğunuz diş macunu ile tekrar fırçalayın. Ağzınızı iyice çalkaladıktan sonra, dişlerinizin eskisinden çok daha beyaz olduğunu göreceksiniz.

Karbonat ve çilekli dişleri beyazlatan macun karışım uygulamasını, haftada 2 kere yapabilir, daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji