januvia-yorum  Januvia kullananların yorumları januvia yorum 600x400

Januvia kullananların yorumları

Şeker hastalarının korktuğu şeylerden birisi yemeği biraz fazla kaçırınca kandaki şeker düzeyinin üst seviyelere tırmanması ve kişinin şeker komasına girmesidir.

Eğer hastada şeker düzeyi çok hızlı çıkıyorsa yaygın kullanılan Glifor gibi şeker ilaçları yetersiz kalabilmekte klasik şeker ilaçları yerine Januvia gibi daha etkili şeker ilaçları reçete edilmektedir.

Januvia nedir ?

Januvia sitagliptin etken maddesine sahip bir tip 2 diyabet tedavisi ilacıdır. Üretici firması Merc Sharp Dohme İlaçları Ltd. Şti’dir.

Sitagliptin etken maddesi yemek sonrasında insülin salgılanmasını yavaşlatan dipeptidil peptidaz-4 enzimini baskılamak suretiyle yemeklerden sonra daha fazla insülin hormonu salgılanmasını sağlamaktadır.

Vücutta kan şekerini düzenleyen, aşırı derecede artmasını önleyen şey insülin hormonu olup tip 2 diyabet hastalarında insulin hormonu kafi derecede üretilememekte veya etkin şekilde değerlendirilememektedir.

Januvia yemeklerden sonra insülin hormonunun daha fazla salgılanmasını sağlamak suretiyle kan şekerini dengeleyen bir ilaçtır.

İlgili yazı:Januvia 100 mg zayıflatır mı ?

Januvia kullananların yorumları

Selim S.

Januvia 100 mg kullandım yaklaşık 6 ay. İlacı kullandığım dönemde kendimi güçsüz hissediyordum. Bu da çalışma performansımı etkiliyordu. Kafam bile çalışmıyordu. Doktor önce ilacın dozunu azalttı fakat güçsüz halime ve uykulu bakışlarıma çare olmadı.

İş yerimden atılmamak için doktoruma yine müracaat ettim, başka bir ilaç yazdı.Ben ilacın faydasını gördüm, başka bir yan etkisi olmadı ama sürekli halsiz hissetmek iyi değil. İnsanların da saygısını kaybediyorsun bir süre sonra. Diriliğini kaybettiriyor ilaç.

Yeşim N.

İlaca başlayanlar yan etkileri nedeniyle ilacı kullanmaktan vazgeçmesinler. Kesinlikle çoğu şeker ilacından daha etkili bir ilaç. Bana yaradı diyebilirim. Bende az bulantı ve biraz baş ağrısı oldu başta ama sonradan geçti.

Şekerim hep tavanlarda idi Januvia kullanmaya başladıktan sonra istenilen değerlere düştü.

Melek H.

Tabiri caizse karşılaştığım en ağır şeker ilacı budur. Daha evvelden metformin etken maddeli ilaçları kullanıyordum ve yan etkileri çekilir düzeydeydi.

Janumet’e başladıktan sonra geçmeyen sinsi bir karın ağrısı ve şişkinlik şikayeti ile karşılaştım. BU ilaç bağırsakların çalışmasını kesinlikle etkiliyor. Benimkine düğüm attı 3 aydır çözebilmiş değiliz.

İlacı değiştirmek istediğimde doktor “senin durumundaki hasta için en azı bu, bundan özeti insülin iğnesine başlarsın” dedi. İğneden hazzetmediğim için sevmeye sevmeye Januvia kullanıyorum.

Tarık Y.

Şeker hastalığıma kafa tutup mideme indirdiğim şekerpare ve tulumba tatlıları nedeniyle benden alınan intikamdır Januvia. Ağzımın ne tadı var ne de tuzu. Çikolata görmek bile beni heyecanlandırmıyor.

İlacı aldıktan sonra midem karışmaya başlıyor sonrası ramazan orucu gibi bir halsizlik ve uykulu hali.

Januvia sayesine epey kilo verdim. Sanırım tek olumlu faydası bu oldu.

Rahime U.

İlacın korkulacak bir yanı yok. Bende ilaca alışana kadar şişkinlik ve kabızlık yaptı. Pırasayla çaresini buldum. Dikkat edilecek en önemli nokta uzun süre aç kalmamak. 3-4 saatten fazla aç kalırsanız açlıktan bayılmaya başlıyorsunuz.

Şerife L.

Eltim ve ben aynı gün bu ilaca başladık. O kullandığı günün akşamı yediğini çıkarmış. Bir iki gün doğru dürüst yiyemedi. Bende de mide bulantısı oldu ama kuma durumu olmadı.

İlk bir hafta kendimizi biraz garip hissettik. Sonraki hafta sanki ilacı içince kusan o değilmiş gibi eltimdeki sıkıntılar gitti. O gayet iyi kullanıyor Januvia yı. Ben de ise hala bir mecalsizlik ve biraz da mide bulantısı var.

İlgili yazı:Januvia 100 mg zayıflatır mı ?

error: Copyright! Yaşamloji