göz altı morluğu nasıl giderilir göz altı morluğu Gözaltı Morluğu Kızarıklık Torbaları Tedavi Nasıl Geçer? g  zalt   morluklar

Gözaltı Morluğu Kızarıklık Torbaları Tedavi Nasıl Geçer?

Gözaltı morlukları bitkisel doğal ve krem tedavi yöntemleri ile nasıl giderilir, morarması neden olur, kapatıcı ve maske ile nasıl geçer, çözümü için ne iyi gelir? Tüm sorunları aşağıda inceleyelim.

Göz Altı Morlukları ve Kızarıklıklar Nasıl Giderilir, Nedenleri ve Ne İyi Gelir? 

Gözaltı morlukları neden olur: Çeşitli nedenlere bağlı olarak görülebilmektedir ve pigmentasyon sonucu gözaltı derisinde koyulaşmalar da meydana gelebilmektedir. Gözaltı morlukları, kızarıklık ve torbalar pek çok nedene bağlı olarak görülebilmekle birlikte, geçici olanlar genellikle uykusuzluk veya yorgunluk nedeniyle görülebilmektedir.

Diğer yandan bazı gözaltı morluğu ise bazen kalıtsal olabilmektedir ve bu sorun basit tedavi yöntemleri ile morlukların giderilir olması için etkili olmayabilir.

Bunların dışında kalan dış faktörlere bağlı olarak görülen gözaltı morluklarında ise, aşağıda vereceğimiz gözaltı morlukları tedavisi ve bitkisel çözüm yöntemleri ile kolayca tedavi edilebilmektedir.

Gözaltı kızarıklığı ve morluğu nedenleri: Sigara kullanımı, alkol kullanımı, kafeinli ve gazlı içeceklerin çok fazla tüketilmesi, düzensiz ve az uyku gözaltı morluklarına neden olur.

Gözaltında oluşan basit morlukları tedavi etmek için bir kaç etkili yöntem ile geçerGözaltı morluklarını önlemek için suyun vücutta fazla tutulmasını sağlayan tuzlu besinler fazla tüketilmelidir. Gözaltı morlukları vücutta su eksikliğinin bir belirtisidir ve bunu engelleyebilmek için günde en az 2 litre, en fazla 4 lt. kadar su tüketmek gerekmektedir.

Ne iyi gelir: Gözaltı morluğu bitkisel doğal tedavisi için ilk yol kullanılmış yeşil çay poşetlerini moraran gözaltlarına tampon yaparak uygulamaktır.   Siyah çay kullanarak aynı etkiyi sağlamak mümkün değildir, bunun nedeni hem farklı fermantasyon olması hemde yeşil çayın içerisinde yer alan bileşenlerin gözaltında bulunan kılcal damarlardaki kan dolaşımını hızlandırıcı etkileridir. Yeşil çay gözaltı morarması için iyi gelir.

Gözaltı morlukları nasıl geçer: Morluk ve kızarıklık oluşan bölgelere balık yağı ile masaj yapılabilir. Gözaltı morluklarına karşı balık yağı masajı haricinde B vitamini takviyesi morlukları azaltmak için kullanılır.

Bazen tıkalı bir burun ve sinüsler gözaltı damarlarını tıkayarak gözaltı morluklarının oluşmasına neden olur. Bu durumun tedavisi çok basit ve kolaydır. Tüm eczanelerde kolaylıkla bulunabilen deniz suyunu gün içerisinde düzenli şekilde burun deliklerine uygulamak yeterli olacaktır.

Bunun dışında göze soğuk kompres uygulamak gözde bulunan damarları rahatlatır ve kırmızılıkları geçirir. Bunun için buzlu bezler veya buz kullanabilirsiniz.

Kızarıklık ve morluk nasıl giderilir: Olası durumlarda vücutta oluşan ödemler veya vücudun fazla su tutması nedeniyle gözaltı morlukları olur. Ödem nedeniyle oluşan kızarıklıklar için hazırlamış olduğumuz gözaltı morluklarına bitkisel çözüm yöntemleri ile giderilir.

Başınızı uyurken normalde olduğundan bir miktar daha yukarıda tutmak gözaltı morluklarına neden olur.

Bazı durumlarda ise fazla güneş gözaltı morarması nedenleri arasındadır. Bu nedenle güneşe fazla maruz kalınan günlerde güneşten koruyucu kremler kullanılmalı ve güneş gözlüğü kullanarak oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

gözaltı morlukları neden olur göz altı morluğu Gözaltı Morluğu Kızarıklık Torbaları Tedavi Nasıl Geçer? g  z alt   morlu  u nas  l ge  erGözaltı morluklar nasıl giderilir dediğimizde bu sorunu geçirmek için düzenli uykunun önemi çok büyük olduğunu hatırlatalım. Haftanın her günü aynı saatte uyuyarak uyanmalı ve aynı düzeni korumalısınız. Sağlıklı bir uyku için yatmakta olduğunuz odanın sıcaklığının normal, gürültüsüz ve karanlık olması gerekmektedir.

Diğer yandan çok yoğun şekilde bilgisayar, telefon ve dijital ekranlara bakmak göz altı morluğuna neden olur. Bu nedenle bu gibi teknolojik ürünlerle çok fazla ilgilenmek gözlerinizi yoracağından, aynı oranda gözlerin dinlendirilmesi gerekmektedir. Her 15-20 dakika sonrasında 5 dk. ara vermelisiniz. Bu sağlık içinde doğru olanıdır ve göz sağlığına iyi gelir.

gözaltı morlukları nedenleri göz altı morluğu Gözaltı Morluğu Kızarıklık Torbaları Tedavi Nasıl Geçer? g  zalt

Gözaltı morluklarının nedenleri arasında bir diğeri de strestir, stresi hayatınızdan uzaklaştırarak daha canlı ve iyi bir görünüşe sahip olabilirsiniz. Stres düzeyinizi azaltabilmek için çeşitli rahatlatıcı besinler, egzersiz programları ve nefes egzersizleri uygulamak göz kapağı morarmalara iyi gelir.

Hastalık harici gözaltı morluğuna bitkisel kesin çözüm: Yeşil çay yapraklarını suya atın ve kaynadığında yaprakları alarak iyice suyun içerisine sıkın ve özünün suya geçmesini sağlayın. Ardından bir pamuğu yeşil çay suyunun içerisine daldırarak gözlerinize kompres uygulayın. Gözaltı morluğu nasıl geçer sorununa bu şekilde doğal yollarla geçer diyebiliriz.

Gözaltı Morluklarına Patates Suyu Maskesi İle Tedavi

Maske tarifi: Gözaltı morlukları doğal maske tedavisi yöntemleri kullanarak kısa sürede geçirilir. Bunun için bir pamuğun üzerine ezerek çıkarmış olduğunuz patates suyunu dökmeli ve gözaltı bölgelerinize kompres uygulamalısınız. Bu maske düzenli uygulama sonrasında kısa sürede morluk ve kızarık azaldığını göreceksiniz. Ayrıca çiğ patates göz kızarıklığı için iyi geldiği söylenmektedir.

Aynı işlemi bir miktar pirinci haşlayarak kalan suyu ile de kapatıcı olarak yapabilirsiniz aynı etkiyi göz kapaklarında gösterecektir.

error: Copyright! Yaşamloji