gastrite ne iyi gelir gastrite ne iyi gelir, gastrit iyi gelen bitkisel, gastrite bitki çayları Gastrite Ne İyi Gelir, Bitkisel İyi Gelen Yiyecekler gastrite ne iyi gelir bitkisel yiyecekler
gastrite ne iyi gelir

Gastrite Ne İyi Gelir, Bitkisel İyi Gelen Yiyecekler

Gastrit hastalığı nedir? Toplumumuzda sıkça rastlanan bir hastalık olan gastrit midenin iç yüzünde bulunan mukoza tabakasında meydana gelen iltihaplanmaya verilen isimdir.

Bu tıbbi tanımın ardından hastalığın içeriğine geçelim. Gastrit özellikle ileri yaşlı kimselerde olmak üzere toplumun her kesiminde görülebilmektedir.

Bu hastalık ülsere göre daha yüzeysel bir rahatsızlıktır fakat gastritte tehlike olan bu hastalığın ülser oluşturacak boyutlara gelmesidir. Her gastrit hastasının ülser olma ihtimali vardır. Bunun için gastrit aşamasında iyi bir gastrit tedavisi şarttır.

Gastrit Nasıl Oluşur?

Bu hastalık genellikle kişinin bakteriyel enfeksiyona yakalanması sonucunda meydana gelir. Gastrit tedavisi için yoğun antibiyotik tedavi başarılı bir tedavi yöntemidir. Bunun yerine gastrit alternatif tedavi ile de giderilebilir.

Gastritin Nedenleri

Gastritin nedenleri arasında bir neden vardır ki bu neden en çok bilinen nedendir. Kronik bir enfeksiyon olan H. Pylori bütün dünyada gastrit hastalığına neden olmaktadır. İstatistiklere bakınca çok şaşırtıcı sonuçlarla karşılaşılabilir. Yetişkin Amerikalıların yaklaşık yarısında bu hastalık görülür. Bu bakteri adına ilgi çekici bir diğer yorum ise bakterinin çocuklukta alınıp yıllar boyunca vücutta saklandığıdır.

Gastritin En Büyük Nedeni Beslenme

Beslenme alışkanlığı insanlarda düzenli ve sağlıklı olarak şekillenmediyse o insanların onlarca sağlık problemine maruz kalması çok kolay oluyor. Gastrit hastalığında da en büyük neden beslenme alışkanlığıdır. Ufak yaşlardan itibaren şekillenen bu alışkanlığa ne kadar sağlıklı bir yol çizilirse gastrite yakalanmak da o kadar zor olacaktır. Kötü beslenme gibi alkol kullanımı da doğrudan mide yüzeyinde hasar meydana getiren bir alışkanlıktır. Bu hasar da gastrite neden olabilir. Sağlıklı besinler tüketir, sağlıksız besinlerden kaçınırsak bu hastalığa yakalanma ihtimalimiz çok düşük olur. Sigara, stres, çeşitli ilaçları… Bunların hepsi sözünü ettiğimiz hastalığa neden olsa da unutmamalıyız ki hastalığın öncelikli nedeni beslenmedir.

Gastrit Belirtileri ve Gastrit Tedavisi

Şimdi sıralayacağımız gastrit belirtileri sizde de gözüküyorsa gastrit tedavisine hemen başlamak için bir doktora başvurun ve hekim kontrolünden sonra kendinize tanı koydurun. Bu hastalığın aniden oluşan ve kronik olan iki adet türü vardır. Kronik olan neredeyse belirtisiz bir hastalıktır, aniden oluşan ise çok keskin belirtilere sahiptir. Dışkının siyahlaşması, kusarken koyu bir kan görmeniz, basınç ve ağrı… Bunların hepsi ikinci tür gastritin belirtileridir. Birinci tür gastrit için karında ağrı, geğirti ve şişkinlik belirti olarak gösterilebilir.

Gastrite iyi gelen bitkisel yiyecekler

Hastalıkların tedavisinde izlenilecek yol tedavinin doğal ve sağlıklı olmasını sağlayabiliyor. Mesela bitkisel gastrit tedavisini tercih ederseniz siz de en doğal ve en sağlıklı yolu tercih etmiş olursunuz. Fakat belirtmekte fayda var ki tansiyon hastası iseniz, hamile iseniz, ilaç kullanıyorsanız ya da başka önemli özellikleriniz varsa bu tür bir tedavi yönteminin size ekstra, ciddi yan etkileri olabilir. Zararlı bir yan etkiye maruz kalmamak için bu tür tedavi yöntemlerinin de doktor tarafından yürütülmesi gerekmektedir. Bu bilgileri kısaca verdikten sonra gastrite iyi gelen ilk maddeyi açıklamakla işe başlayalım.

Gastrite İyi Gelen Bitki Çayları

Gastrite Bitki, Papatya ve Meyan Kökü

Papatyanın çare olduğu birçok hastalık bulunuyor. Bunlardan bir tanesi gastrit hastalığı… Bu hastalık için en etkili yöntem olarak papatyalar gösteriliyor. İltihapları kurutan, ağrıları kesen ve antibakteriyel özellikler taşıyan papatya bitkisi bu hastalıktan kurtulmanız için ilk tercihiniz olsun. Bağırsaklarınızdaki gaz miktarını da aşağı seviyelere çekecek olan papatya, sizlere keyifli bir tedavi sunar.

Meyan Kökü De En Az Papatya Kadar…

Meyan kökü isimli bitki de en az papatya kadar bilindik ve şifalı… Özellikle gastrite iyi gelen bitkiler söz konusu olduğunda meyan kökünün ünü herkes tarafından bilinir. Mukozayı koruyacak olan meyan kökü bu bölgede bir tahrişin meydana gelmesini engeller. Bitki aynı zamanda reflü, soğuk algınlığı ve ülser gibi mide ile alakalı olabilecek bütün rahatsızlıklarda uzmanlar tarafından önerilir. Meyan kökünün faydaları arasında gastrit mutlaka zikredilir. Fakat meyan kökü aynı zamanda uzmanları tarafından yan etkisi bol bir bitki olarka da bilinir. Meyan kökünün yan etkilerini öğrenmeden ve bir uzmana danışmadan bu bitkiyi kullanmayınız. Bitkiye başlayabilmeniz için mutlaka bir uzman tarafından sağlık durumunuzun özel olarak, incelik ve titizlik ile kontrol edilmesi gerekmektedir.

Reklam: diyarbakır escort

error: Copyright! Yaşamloji