Galvus met 50/1000 kullanıcı yorumları  Galvus met 50/1000 kullanıcı yorumları galvus yorum

Galvus met 50/1000 kullanıcı yorumları

Galvus met 50/1000  ilacı 50 mg vildagliptin ve 1000 mg metformin hidroklorür içermektedir.İçerdiği vildagliptin etken maddesi şeker hastalarının yaşadığı kandaki şeker miktarının hızla yükselip şeker komasına girme riskini azaltmakta, metformin hidroklorür etken maddesi ise kandaki şeker seviyesini düzenlemek suretiyle insülin hormonunun görevini üstlenmektedir.

Galvus met 50/1000 kullanıcı yorumları

Galvus met 50/1000 kullanıcıları bu ilacı kullanırken yeterli faydayı sağlamak için doktorun önerdiği diyet programına uyması ve düzenli egzersiz yapması gerekmektedir.

Galvus met 50/1000 kullanıcılarının ilacın aşağıdaki yan etkilerine karşı dikkatli olması ve bu tür yan etkiler görüldüğünde ilacı kesip doktora başvurmaları gerekmektedir.

Mide bulantısı ve kusma şikayetleri ile birlikte görülen aşırı kilo kaybı durumu. Bu durum diyabetik ketoasidoz olarak tanımlanır. Daha önceden bu sorunu yaşayanların Galvus met 50/1000 kullanmaması gerekir.

Daha önceden kalp krizi geçirenlerin, kalp yetmezliği yaşayanların Galvus met 50/1000 kullanmaması gerekir.

Böbrek hastalarının Galvus met 50/1000 kullanmaması gerekir.

Ciddi derecede enfeksiyon geçirmekte olan veya önemli derecede su kaybı yaşayan hastaların Galvus met 50/1000 kullanmaması gerekir.

Önemli derecede karaciğer rahatsızlığı bulunanların Galvus met 50/1000 kullanmaması gerekir.

Emziren anneler zorunlu olmadıkça Galvus met 50/1000 kullanmaması gerekir.

Galvus met 50/1000 kullanmaya başladıktan sonra üşüme, rahatsız hissetme, karın ağrısı, düzensiz kalp atışı, uykulu olma hali veya sersemlik, karın ağrısı şikayetlerini şiddetli derecede yaşayanlar ilacı kesmelidir.

İlacı kullanmaya başladıktan sonra laktik asidoz başladıysa, inatçı bir karın ağrınız var ise veya karaciğer enzimleriniz yükselmeye başladıysa ilacı kesiniz.

Alkol kullanıyorsanız Galvus met 50/1000 kullanmayınız.

Ahmet D.

İlacı reçete eden doktor hiç sormadı, bir yerinde bir sorun var mı diye. Galvus met 50/1000 kullanmaya başladıktan sonra aşırı bir halsizlik yaşadım. Meğer böbrek hastalarının bu ilacı kullanmaması gerekiyormuş.

Şerife M.

Daha önceden ne kadar uğraştıysam da zayıflamamıştım. Diyetleri uzun süre devam ettiremiyordum. Galvus met ilacını kullanmaya başlayınca önemli derecede iştah kaybı oldu. İstesem de mide bulantısı nedeniyle fazla yiyemez oldum.

Galvus met sayesinde 3 ayda 12 kilo verdim. Şeker ölçümlerim de düzeldi. İlacı kullanmaya başladıktan yaklaşık 1 ay sonra yan etkileri azaldı.

Munise E.

Yaklaşık 2 sene kullandım. Kullandığım dönemde faydasını gördüm. ALT, AST değerleri yükselince bıraktım. Doktor insülin ve başka bir ilaç reçete etti. Bu ilaç karaciğeri yoruyormuş dikkatli kullanın.

Melike U.

Bu ilaç bende neredeyse hiç yan etki yapmadı. Karaciğer ve böbreklerimi takip ettiriyorum. Sürekli kan ve idrar testi veriyorum. Sonuçlar gayet güzel. Faydasını da gördüm ilacın. Yalnız B12 eksikliği yapabiliyormuş. Bu nedenle B12 ve diğer vitaminlerden alıyorum ara ara.

Nedim M.

Bu ilaç da dahil olmak üzere hiçbir ilaç şeker hastalığını kökten tedavi etmiyor. Sadece sorun yaşamadan yaşamamızı sağlıyor. Zaman zaman tahlil veriyorum gerek şeker düzeyimde gerekse de diğer şeylerle alakalı bir sorunum yok çok şükür.

Ben diyete harfiyen uyan biriyim ve bu sebeple hastalığım kontrol altında. Bazı organlarım içten içe yıpranıyor olabilir. Onu henüz bilmiyorum.

Bildiğim bir şey var ki boğazınızı tutmazsanız bu ilaç fasa fiso. Doktorun ye dediğini yiyeceksiniz, yeme dediğinden kaçacaksınız.

Şeker hastası baklava, puding hayali falan kurmamalı. İlaca güvenip sakın bunları yemeyin. Ben çok canım çekerse incir, hurma falan yiyorum ama sayıyla. Diyetisyenime söylesem kızar ama bu kadarcık kaçamağın zarı olmuyor.

Bir de pilav, ekmek, makarna gibi şeyleri fazla tüketmeyin. Bunların alayı şeker demek. Bir tencere pilav yerseniz Galvus met sizi kurtarmaz haberiniz olsun.

İlgili yazı:Galvus met zayıflatır mı ?

İlgili yazı:Galvus met zararları

error: Copyright! Yaşamloji