evde spor yapmak evde spor yapmak Evde Spor Yapmak Faydalı mı? evde spor

Evde Spor Yapmak Faydalı mı?

Evde Spor Yaparak Zayıflamak  İçin Kendinizi Hazırlayın!

Son zamanlarda zayıflamak ve formda kalmak için  çok büyük bir spor yapma aşkı olduğunu görmekteyiz. İster spor salonunda, ister evde spor yapmak zayıflatır diyebiliriz! Bu patlamanın ana sebebi elbetteki muamma. Moda havasına uymak için mi yoksa gerçekten de insanlar bilinçlenmeye mi başladı, kişiden kişiye değişen bu durum karşısında ne söylesek eksik kalır. Fakat yine de bu yönde bir eğilim olması ve insanların spor yapmak için hareket ediyor olması sevindirici. Her ne olursa olsun, neticede ele aldığımız konuda bir hareket var, devinim var. Ve atalarımızdan da biliyoruz ki, hareketin olduğu yerde bereket eksik olmaz. Özellikle de mevzu bahis konu için, vücut gelişimi, sağlıklı yaşam ve uzun ömür için son derece uyumlu bir bereket.

Bu konuya ilişkin her kavram aslında çok büyük önem arz etmekte. Çünkü ele aldığımız her konu için geçerli olan bilinç kavramı, zaman kaybetmeksizin şimdi de çıkıyor önümüze. Nitekim bilinçli spor yapmak tabiri gün geçtikçe daha popüler bir yapıya bürünüyor. Günlük hayatımızda sayısız kere kullandığımız, herkesin hakkında bir ya da çok daha fazla şey söyleyebileceği bu kavram, yani spor, gerçekten bu kadar basit mi ele alınmalı? İnsanları spora yönlendirmek için birtakım dayatmalarda bulunmak ne kadar doğru? Başka bir tabirle spor salonu olmadan, büyük aylık giderlere girmeden spor yapıp vücudunu ve kendini geliştiremez mi insan? İşte tüm bunların cevapları. Spor hakkında bildiklerinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir.

Evde Spor Yapmak Zayıflatır mı;

Spor yapmak, şöyle bir genelleme yaptığımız zaman insan hareketlerinin tamamına verilebilecek bir kavram olarak ifade edilebilir. Çünkü bir devinimin sonucunda muhakkak enerji kaybı, kalori yakımı ortaya çıkmaktadır. Oranı çok düşük olsa da bu gerçeği asla inkar edemeyiz. Fakat alınacak verime göre bu genelleme daha dar bir alana girmekte. Daha planlı programlı ve disipline edilmiş hareketler çıkmakta önümüze. Burada dikkat çekilmesi gereken en önemli husus, spor salonu ya da ev gibi bir ayrıma girmediğimizdir. Bilakis, evde spor yapmak da işin hakkını verip dik duruş sergilediğimiz taktirde çok ciddi geri dönüşler sağlayıp zayıflatır. Öyleyse, kendi sistemimizi oluşturalım ve gayet sağlıklı, rahat ve maliyetsiz ev sporunu, egzersiz ritmimizi çıkartalım ortaya. Evde spor yaparak zayıflayanlar varsa yorumlar kısmına yazabilir.

Almak istediğimiz neticeye göre ağırlığı olan, zaman isteyen bir spor & egzersiz programı çıkartmalıyız ortaya. Günde 3 parça, 4 parça ya da 2 parça gibi seçeneklerimiz mevcut. Tabii ki bunların her birinin eşit süreleri olmalı. Karın kasları için, kol kasları için, göbek yağları diğer istenmeyen parçalar için basit hareketli programlar. Şınav, mekik ya da benzeri ritmik hareketler bu programın başlangıç aşaması için oldukça iyi olacaktır. Fakat disiplinli bir şekilde devam eden bu spor olgusunu taçlandırmak için birtakım araç gereç ve araya zaman sokmak şartıyla spor salonu takviyesi, besin programı oluşturma, olmazsa olmaz gereksinimlerimiz arasında. Unutmayalım, bu şart sadece ilerleyen ve artan vücut egzersizi, kas oluşturma için geçerli. Bölgeler yağlardan kurtulup normal bir seviyede formumuzu korumak için günlük, planlı ve bıkmadan devam eden diyetler bizim için yeterli olacak ve kilo vermek için faydalı olacaktır.

Evde spor yapmak zayıflatır dedik birde şunları deneyin. Üzerinizdekileri çıkartın ve aynanın karşısına geçin. Düşünün, hayal edin, nasıl bir vücut istiyorsunuz!? Sonuçta kendini en iyi tanıyan kişi sizsiniz. Kararınızı verdiniz mi? İşte o fotoğrafı dondurun beyninizde ve tüm çalışmalarınızda o hedefe odaklanın. Belki ilk anda değişimi görmeyeceksiniz ama muhakkak ilerleyen zamanlarda spor yaparak vücut geliştirme ve sağlıklı kalmanın olanağını çok iyi bir şekilde deneyim edineceksiniz.

Tüm bu söylediklerimizin sonucu olarak küçük ama sağlam adımlar atma vakti artık geldi. Her devinimin bize yakılan kalori olarak, hafiflik ve rahatlık hissiyatı olarak döneceğini biliyoruz. Öyleyse, nefesi içimize çekelim. Daha çok! Oksijenin, canlandırıcı gücüyle uygun olan her yerde kendinize bu iyiliği yapın, hareket edin, hareketlenin, sporun tadı aksın vücudunuzdan terle beraber!
Sonuç olarak tek cümle soru ve buna verilecek tek cümle cevap ile konuyu noktalayalım.

Evde spor yapmak faydalı mı?
Evet, o ritmi ve enerjiyi yakalamayı başarırsak bir spor salonu kadar verim almamız mümkün, evet faydalı!

error: Copyright! Yaşamloji