diş ağrısına evde bitkisel tedavi  Diş Ağrısına Ne İyi Gelir, Evde Bitkisel Tedavi dis agrisina evde bitkisel tedavi
diş ağrısına evde bitkisel tedavi

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir, Evde Bitkisel Tedavi

Şiddetli diş ağrılarının geçirmek zordur. Evde tek başınıza uygulayacağınız yöntemler de her zaman olumlu sonuçları vermeyebilir. Peki o zaman evde diş ağrısına ne iyi gelir ve diş ağrısına evde bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir sorusuna cevap olarak ne söyleyebiliriz? Buyrun cevapları için okumaya devam edelim…

Diş ağrısına iyi gelen karışım; tuz, sirke ve suyun doğal bir şekilde karıştırılmasıdır. Diş ağrısına ne iyi gelir, evde bitkisel tedavi yöntemleri nedir diye kendinize soruyorsanız bu yazımızı okumanız gerekir.

Bunları uygularken karışıma koyacağınız sirke oranına çok dikkat etmeniz gerekir ki aksi taktirde diş etleriniz ve damağınız bundan zarar görebilir. Doktora gitmek istemeyen bireylerin bu tedavi yöntemi ile diş ağrılarını rahatlatması muhtemeldir. Çevreniz diş ağrısına ne iyi gelir? Sorusunu bir çok insandan duymanız mümkündür. Bunun en iyi çözümü bir doktora başvurmaktır.

Diş Ağrısına Evde Bitkisel Tedavi

Diş ağrısına ne iyi gelir, evde bitkisel tedavi yöntemleri adı altından bir sürü yazı bulunmaktadır. Her tarif başarılı olmayacağı gibi bazen çekilmez bir hal almaya başlar. Bunun sonucunda yapacağınız ilk durum bir diş doktoruna gitmenizdir. Bu sayede ağrılarınızın sebebini ve geçmesinde yardımcı olacak tedaviyi öğrenirsiniz. Fakat uzakta olan veya diş doktoruna gitmek istemeyen bireylerin doğal karışım tarifi ile diş ağrısına son vermesi olağan durumlardır. Yani diş ağrısına evde bitkisel tedavi için yapmanız gerekenler işte şöyle;

Evde iseniz bir su bardağı içersine yüzde altmış oranında sirke, yüzde kırk oranında klorsuz suyu karıştırınız. Hemen ardından bir çay kaşığı tuzu bu karışımın içine atınız. Diş ağrınız olan bölgeye bu karışımı kısa aralıklar ile uygulamanız sonucunda iyi bir sonuca varabilirsiniz. Şayet bu durum sizin için daha da zorlaşıyor ise vakit kaybetmeden doktorunuza görünmeniz gerekmektedir.

Eski yöntemlerden biri olan ağrıyan diş üzerine ağrı kesici koymak ve eriyene kadar dişin üzerinde bulundurmak kesinlikle yanlış bir yöntemdir.

Bu ağrı kesici diş etlerinize büyük zararlar verebilmektedir. Ciddi anlamda şiddetli bir diş ağrısına sahip iseniz bu doğal karışım tarifini sizlerde evinizde yaparak 1–2 gün düzenli bir şekilde uygulamanızı öneririz. Diğer bir durum ise tamamen insanın inisiyatifine kalmış olan alkol basmadır. Bir pamuk ve ya kağıt havluya 15-20 damla kadar alkol dökülür ve bu dişin üzerine konur. Tampon görevi gören bu yöntem bazı hastalarda işe yaramıştır.

Diş Ağrısı Neden Olur ve Nasıl Geçer ?

Diş minesinde oluşan aşınmalar sonucunda tabakalar açılır ve çürüme gerçekleşir. Dişin zarar görmesi ve ya iltihaplanması ile alttan çıkacak olan dişte sorunlar yaşanmaya başlanır. Diş eti ağrısı veya kanal tedavisi hassas problemler ile karşılaşılır.

Diş ağrısına ne iyi gelir, evde bitkisel tedavi yöntemleri bulunan bu tariflerden biriside ağrıları azaltmak adına soğuk su ile ağız çalkalama ve buz ile yanaktan baskı önerilir. Karanfil bitkisinin diş ağrılarını dindirme özelliği yıllardır başvurulan yöntemlerden biridir. Aslında bir baharat olan bu bitki dişin üzerine koyulmasının dâhilinde 10 dakika içinde diş ağrısını geçirebilmektedir. Dişin dolgulu olması ve apse yapılması sonucu böyle bir yola girilebilir. Belli bir süre dişe lokal anestezi uygulamaktadır. Bunun dışında karanfil yağıda bu iş için bir çözümdür. Katı olmamasından ötürü normal karanfilden daha çabuk etki eden bu yağda aynı işlevi görüp dişin üzerine pamuk ve ya havlu peçete ile uygulanabilir.

Diğer yandan taze nane yapraklarını küçük bir şekilde kıyıp daha minik parçalara ayırmak adına robottan geçirilmesi önerilir. Üzerine su ilavesi gerçekleştirildikten sonra ortalama olarak 1-2 gün dinlenmeye bırakılır. Bunun ardından da ağrıyan dişe kompleks yapılıp ağrının geçmesi beklenir. Dolgulu dişler için gene karanfil önerilir. Bir fincan içerisinde ortalama 20 adet karanfil konur ve üzerine sıcak su eklenir. Bir süre sonra bu su soğumaya bırakılır. Karanfil içindeki özünü suya bırakır ve bu su ile ağrıyan dişin ağırlıklı olduğu tarafa doğru gargara yapılır. Bütün nimetlerinden faydalanmak adına da gargara sonunda bardağın dibinde kalan karanfil posası bir kâğıda ve ya peçeteye sarılarak dişin üzerine koyulur. Bu şekilde ağrıyan diş için bir çözüm yolu daha gerçekleştirilir.

Diş ağrısı adına bir diğer çözüm yolu da akupunkturdur. Bu güne kadar farklı hastalıkların tedavisi için kullanılan bu yöntem şimdide diş tedavisi için kullanılmaktadır. Diş etlerinde şişkinlik olan ve iltihap yapan hastalıklar içinde buz tedavisi önerilmektedir. Diş ağrısının devamlı olarak sürmesi ve artması sonucunda şişlik oluşması ile buz kompleksi iyi bir sonuç çıkarmaktadır. Kimyasal ve bitkisel ağrı kesici içeren bir takım ilaçlar bulunmaktadır. Şiddetli diş ağrısı çeken bireyler bu ilaçları kullanarak diş ağrılarının azalmasını sağlayabilirler. Bunların içinde sarımsak etkili yöntemlerden birisidir. Antiseptik özelliği bulan sarımsak diş ağrılarına iyi gelmektedir.

diş ağrısına iyi gelen sarımsak  Diş Ağrısına Ne İyi Gelir, Evde Bitkisel Tedavi dis agrisina iyi gelen sarimsak
diş ağrısına iyi gelen sarımsak

Bunun dışında boğaz ağrısı, ses kısıklığı ve astım gibi sorun yaratabilecek hastalıkların çözümünde de kullanılmaktadır. Diş tedavisi için diş zerdecalı uygulanması ile ağrılar azalmaktadır. Buğday çiminin suyu bir çok faydasının yanında enfeksiyon için bakteri öldürmek amaçlı kullanılabilir. İçinde bulunan bileşenler ile birey daha az ağrılı zamanlar geçirebilmektedir.

Bunun dışında karabiberin diş ağrısına çok iyi geldiği geçmişten günümüze kanıtlanmış bir olaydır. Eski insanlar karabiber tohumunu dişin üzerine koyarak ağrısını hafifletmiş olur ve diş etlerinin de kuvvetlenmesinde yarar sağlar. Son olarak da düğün çiçeğigiller adı altında çörek otu ailesine mensup bir bitki türü bulunmaktadır. Ortama 15 adet birbirinden farklı özden meydan gelen bu bitki yöntemi diğer yöntemler kadar kesin sonuç vermese dahi ağrınızı hafifletmek adına denenebilecek yollardan birisidir.

error: Copyright! Yaşamloji