evde diş ağrıları diş ağrısı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Ağrısı Nasıl Geçer? di  a r s na ne iyi gelir
diş ağrısına ne iyi gelir

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısı Evde Bitkisel Yöntemler İle Hemen Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir?

Çok şiddetli diş ağrısını anında geçirmek veya ertelemek için bizim de uyguladığımız en etkili bitkisel yöntemler aşağıdadır. Diş ağrısına iyi gelen en başta şu karışımdır; sirke, tuz, ve su doğal karışımı fakat uygularken oranına dikkat etmelisiniz aksi halde sirkenin içindeki asit diş etlerine, dil ve damak bölgesine zarar verebilir.

Hızlı Bakış: Yazı içerisinde diş ağrısına ne iyi gelir, ne geçirir ve bitkisel evde yapılacak tedavi çözümleri vardır. Ayrıca doktor Ahmet Maranki diş ağrısı nasıl geçer tavsiyelerinin yanı sıra ağrılar için dua sayfanın altındadır.

Eğer doktora gitme durumunuz yok ise (ki öneririz, apse iltihaplı olabilir. Buna antibiyotik tedavisi gerekir) sizi çıldırtan bir diş ağrısı çekiyorsanız yapmanız gereken evde bulunan malzemeleri kullanarak hemen müdahale etmektir. Şunu söyleyelim, geçiçi olarak ağrıyı dindirebilirsiniz fakat sonrasında bir diş hekimene görünmenizde fayda görüyoruz.

Diş Ağrısına En iyi Gelen Bitkisel Yöntem Nedir?

İlk başta çürük, dolgu veya diş ağrı yapıyorsa arasına bir yiyecek veya besin kaçmış olabilir. Kolanya veya farklı dezenfekte ettiğiniz bir kürdan yardımıyla eğer görebiliyorsanız bunu çıkartıyoruz. Sonrasında dakikalar içinde diş ağrısını geçiren karışımı uyguluyoruz.

Diş Ağrısını Ne Geçirir?

Şiddetli iş ağrısına iyi gelen sirkeli su tarifi: Evde bir bardak içine %60 sirke %40 klorsuz şaşal su olacak şekilde koyun. Ardından 1 çay kaşığı tuz ekleyin ve bu karışım ile ağzı çalkalayın. Diş ağrısı olan bölgede kısa süreli tutabilirsiniz. Çok kısa sürede hatta saniyeler içerisinde şiddetli diş ağrısı nasıl geçer sorunuza kesin çözüm bulmuş olacaksınız. Ağzınınız içinde hafif beyazlanma olabilir, sirenin içerdiği asittendir, biz şu ana kadar bir zararını görmedik. Sirke kullanmak istemezseniz veya evde yoksa su ve tuz karışımı ile yapabilirsiniz.

Önemli: Ağrıyan dişe ve üzerine ağrı kesici koymak sık uygulanan bir yöntemdir ve diş doktorları tarafından yapılmaması gerektiği vurgulanır.

Çok şiddetli diş ağrısı nasıl geçer: Eğer diş ağrılarının şiddeti çok arttıysa ve yukarıdaki yöntemi 1-2 gün uyguladınızsa işe yaramayabilir. Şimdi dozajı biraz arttırmak gerekebilir. Bunu için pek sağlıklı bakılmayan yöntem alkölü önereceğiz. uygulamak sizin insiyatifinize kalmış, biz sonuç aldığımızdan dolayı paylaşmak istiyoruz. Bir pamuk veya kağıt havlu yardımıyla 10-15 damla evde bulunan votkadan dökülür ve diş ağrısı olan bölgeye tampon şeklinde konulur. Bu yöntem en etkili ve başvurması 2. sırada olan diş ağrısana iyi gelen yöntemdir.

Diş ağrısı neden olur: Diş minesi aşınma yapması, çürüme, dişin zedelenmesi, iltihap, alttan çıkan diş, zorlama, sinüzit, diş eti ağrısı, kanal tedavisi, belirli bir hastalığın dişe vurması gibi nedenler dişin ağrımasına neden olur.

Ayrıca soğuk su ile ağız çalkalama, buz veya soğuk sulu torba ile ağrıyan dişin üzerinde tutmak iyi gelir. Torba ile dışardan baskı yapmalısınız.

Karanfil bitkisi: Diş ağrılarını hemen dindirme özelliğiyle ve görünüşü bakımından dişin yapısını andıran ağrıya iyi gelen bitkisel bir ”Syzygium aromatic” ağacı baharatıdır. Karanfilin etkisi yukarıda verdiğimiz yöntemler kadar çabuk geçirmesede 7-9 dakika içinde etkilerini hissedebilir ve diş ağrısının geçtiğini görebilirsiniz. Dolgulu diş ve apseli dişe kullanılabilir. Yukarıda verdiğimiz örnekler sıvı oluşu bakımında anında hastalıklı bölgeye ulaşabiliyor. Karanfil ise anında olmasa da bir miktar süre sonrasında dişi lokal olarak uyuşturabiliyor.

Diş ağrısı için karanfil yağı: Diş ağrına iyi gelen bitkisel bir diğer çözüm ise karanfil yağıdır. Katı olmadığı için normal karanfilden daha hızlı ağrılı bölgeye ulaşır. Eğer sürekli diş ağrısı çekiyorsanız evde bulundurmanızın faydaları olacaktır. Uygulaması kağıt peçete vb. gibi aynıdır.

Doktor Ahmet Maranki Tedavisi Tavsiyesi: Karanfil yağı esansı diş ağrısı için birebirdir. Küçük kahve fincan içine 2-3 damla kadar karanfil esansı koyup ağzınızı çalkalayın. Diğer şifalı bitkiler arasında diş ağrısına iyi gelen Ahmet Maranki kitabından alıntıdır:

diş ağrısına ne iyi gelir diş ağrısı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Ağrısı Nasıl Geçer? di  a r s  Ahmet Maranki

Diğer Maranki tedavisi tarifi: Taze nane yapraklarını kıyın veya robottan geçirin. üzerine su ilave ettikten sonra 1-2 gün dinlendirmeye alıp sonrasında ağrıyan dişe kompleks uygulayın.

Dolgulu olan diş ağrıları nasıl geçer: Evde varsa 10-15 küçük karanfil dövülür vefincana koyulur, üstüne sıcak su eklenir ve soğumaya bırakılır. 5-8 dk. içerisinde karanfil özünü suya bırakmaya başlar. Bu su ile ağrıyan dişe gargara yapılır. Bardak içerisindeki karanfil posasını küçük bez mendil veya tülbentin içine sarın, ağrı olan dişe koyun. Bu teknik diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun bir başka cevabıdır.

 Ağrısı için kesin çözüm diş ağrısı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Ağrısı Nasıl Geçer? di  a r sDiş ağrısına akupunktur: Diş ağrısı için bir diğer çözüm senelerdir farklı hastalıklar için uygulanan ”Aküpresür” adı verilen bir akupunktur tadavisidir. Bu diş tedavisi yönteminde resimde gördüğünüz bölgeye, diğer baş parmak yardımıyla baskı yapılır. Burası vücudun çeşitli yerlerinde de bulunan Aküpresür yerleri arasındadır. Bunun tam etkili olabilmasi için uygularken zihin boşaltmalısınız.

Diş ağrısına iyi gelen bitkisel akupunktur diş ağrısı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Ağrısı Nasıl Geçer? di  a r s  nas l ge erDişte şişlik ve iltihap için soğuk buz tedavisi: Eğer dişin ağrısı devamlı artıyorsa, iltihap var ve şişlik oluşmuşsa buz tedavi kompleksi uygulanabilir. Özellikle şişlikler ve iltihaplaşmış dişler için en etkili yöntemler arasındadır. Soğuk buzun etkisi şiddetli ağrıya iyi gelecektir.

Kimyasal ve bitkisel ağrı kesici özellikli ilaçlar: Bitkisel çözümler yerine diş doktoru tavsiyesinde verilmiş şiddetli ağrıları geçirmek için ilaç kullanabilirsiniz. Genellikle Majezik yüksek dozajlı olan işe yaramaktadır. Diş ağrısını ne geçirir diyorsanız evde en azından 1 tablet bulundurmalısınız.

Sarımsak: Bitkisel antiseptik özelliği olan sarımsak diş ağrısına iyi geldiği gibi, ses kısıklığı, boğaz ve ağız ağrıları, astım gibi hastalıklara da iyi gelir. Sarımsağı ikiye bölün ister bir tarafına tuz sürün veya sürmeyin ağrıyan dişe uygulayın.

Diş için zerdecal: Bir diğer diş ağrısı bitkisel nasıl geçer cevabı için zerdecalı verebiliriz. Su ile çalkalama sonrasında kulak memesi kıvamına getirin ve kullanın.

Taze nanenin yaprakları: Sindirim sistemini güçlendirmek için kullanılan taze nane bitki yaprakları diş ağrısınada iyi gelmektedir. Yaprakları dövülerek yapılan bu kürü sonrasında ağrı olan yere uygulamak diş ağrısını geçirir özelliktedir. Fakat bünyeye göre de değişim gösterebilir.

Buğday çiminin suyu: Bu bitkinin suyunun bir çok faydaları olmakla beraber oluşan enfeksiyon tedavisi için kullanılır ayrıca bakteri yok etme özelliği vardır.

Karabiber: Diş ağrılarını geçirir mi diye araştırmalar bir yana dursun, çok eskilerden bu güne uygulanan bir teknikdir. Tohum karabiberi dişin üzerine koyabilirsiniz.

Düğün çiçeğigiller: Bilidiği üzere çörek otu bu familyasına ait bir bitkidir. Yaklaşık 13-14 farklı öz bulundurur ve diş ağrısına iyi gelen bitkisel yöntemler arasındadır. Fakat ağrı kesici bir özelliği yoktur. yukarıdaki tedavi yöntemleri karşısında pek etki ettiği söylenemez.

Diş Ağrısı için Dua: Dua okumak diş ağrısına iyi gelen yöntemlerdendir. Dini inancınız doğrultusunda Kur’an-ı Kerim içinde bulunan bazı ayet ve dualar diş ağrısı için okunabilir. Özellikle fatiha suresinde ağrılara iyi gelen bazı bölümler vardır. Bu ayeti resimdeki gibi parmağınızı ağrıyan dişe koyarak okunur.

Dolgulu Diş ağrısına ne iyi gelir diş ağrısı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Ağrısı Nasıl Geçer? di  a r s n  ne ge irirDiş Ağrısını Ne Geçirir veya Nasıl Geçer Sorusuna İmtiyaz Vermemek İçin Sağlıklı Dişler İçin Öneriler:

Bilindiği gibi diş fırçalamak ağız ve diş sağlığı için çok gerekli fakat bu nasıl fırçalandığıylada ilgili. Aşağı yukarı yaparak dişleri fırçalamak, aralarında kalan ufak yiyecekler besinler kırıntılarını çıkarmak için daha etkilir. bunun yanında sağlıklı ağız çalkalama ve bakım suları kullanabilirsiniz. Diş ipleri her zaman 2. 3. plana atılsada çok faydaları vardır.

Tekrardan dişçiye gitme tavsiyemizi yeniliyoruz. Her an çürümekte olabilir ve iltihap riski yaratabilir, diş eti ağrısına çevirebilir. Bu tür hastalıklar bir diş hekimi uzamanı tarafından tedavi edilmelidir. Antibiyotik verebilir kanal tedavisi yapabilir. Eğer İstanbul’da iseniz ve Anadolu yakası diş doktoru arıyorsanız, üstelik çocuk diş doktoru konusunda da kaliteli ve güvenilir hizmet veren Dentway diş kliniğini tavsiye edebiliriz. Şimdiden geçmiş olsun diyelim.

Ayrıca yazımızın devamı niteliğindeki diş ağrısı için bitkisel çözümlerin ve doğal gargaraların nasıl hazırlandığını yazdığımız yazıyı da mutlaka okumalısınız : Diş Ağrısı için Bitkisel Çözümler

error: Copyright! Yaşamloji