Diş Ağrısı Evde Bitkisel Yöntemler İle Hemen Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir?

Çok şiddetli diş ağrısını anında geçirmek veya ertelemek için bizim de uyguladığımız en etkili bitkisel yöntemler aşağıdadır. Diş ağrısına iyi gelen en başta şu karışımdır; sirke, tuz, ve su doğal karışımı fakat uygularken oranına dikkat etmelisiniz aksi halde sirkenin içindeki asit diş etlerine, dil ve damak bölgesine zarar verebilir.

Hızlı Bakış: Yazı içerisinde diş ağrısına ne iyi gelir, ne geçirir ve bitkisel evde yapılacak tedavi çözümleri vardır. Ayrıca doktor Ahmet Maranki diş ağrısı nasıl geçer tavsiyelerinin yanı sıra ağrılar için dua sayfanın altındadır.

Eğer doktora gitme durumunuz yok ise (ki öneririz, apse iltihaplı olabilir. Buna antibiyotik tedavisi gerekir) sizi çıldırtan bir diş ağrısı çekiyorsanız yapmanız gereken evde bulunan malzemeleri kullanarak hemen müdahale etmektir. Şunu söyleyelim, geçiçi olarak ağrıyı dindirebilirsiniz fakat sonrasında bir diş hekimene görünmenizde fayda görüyoruz.

Diş Ağrısına En iyi Gelen Bitkisel Yöntem Nedir?

İlk başta çürük, dolgu veya diş ağrı yapıyorsa arasına bir yiyecek veya besin kaçmış olabilir. Kolanya veya farklı dezenfekte ettiğiniz bir kürdan yardımıyla eğer görebiliyorsanız bunu çıkartıyoruz. Sonrasında dakikalar içinde diş ağrısını geçiren karışımı uyguluyoruz.

Diş Ağrısını Ne Geçirir?

Şiddetli iş ağrısına iyi gelen sirkeli su tarifi: Evde bir bardak içine %60 sirke %40 klorsuz şaşal su olacak şekilde koyun. Ardından 1 çay kaşığı tuz ekleyin ve bu karışım ile ağzı çalkalayın. Diş ağrısı olan bölgede kısa süreli tutabilirsiniz. Çok kısa sürede hatta saniyeler içerisinde şiddetli diş ağrısı nasıl geçer sorunuza kesin çözüm bulmuş olacaksınız. Ağzınınız içinde hafif beyazlanma olabilir, sirenin içerdiği asittendir, biz şu ana kadar bir zararını görmedik. Sirke kullanmak istemezseniz veya evde yoksa su ve tuz karışımı ile yapabilirsiniz.

Önemli: Ağrıyan dişe ve üzerine ağrı kesici koymak sık uygulanan bir yöntemdir ve diş doktorları tarafından yapılmaması gerektiği vurgulanır.

Çok şiddetli diş ağrısı nasıl geçer: Eğer diş ağrılarının şiddeti çok arttıysa ve yukarıdaki yöntemi 1-2 gün uyguladınızsa işe yaramayabilir. Şimdi dozajı biraz arttırmak gerekebilir. Bunu için pek sağlıklı bakılmayan yöntem alkölü önereceğiz. uygulamak sizin insiyatifinize kalmış, biz sonuç aldığımızdan dolayı paylaşmak istiyoruz. Bir pamuk veya kağıt havlu yardımıyla 10-15 damla evde bulunan votkadan dökülür ve diş ağrısı olan bölgeye tampon şeklinde konulur. Bu yöntem en etkili ve başvurması 2. sırada olan diş ağrısana iyi gelen yöntemdir.

Diş ağrısı neden olur: Diş minesi aşınma yapması, çürüme, dişin zedelenmesi, iltihap, alttan çıkan diş, zorlama, sinüzit, diş eti ağrısı, kanal tedavisi, belirli bir hastalığın dişe vurması gibi nedenler dişin ağrımasına neden olur.

Ayrıca soğuk su ile ağız çalkalama, buz veya soğuk sulu torba ile ağrıyan dişin üzerinde tutmak iyi gelir. Torba ile dışardan baskı yapmalısınız.

Karanfil bitkisi: Diş ağrılarını hemen dindirme özelliğiyle ve görünüşü bakımından dişin yapısını andıran ağrıya iyi gelen bitkisel bir ”Syzygium aromatic” ağacı baharatıdır. Karanfilin etkisi yukarıda verdiğimiz yöntemler kadar çabuk geçirmesede 7-9 dakika içinde etkilerini hissedebilir ve diş ağrısının geçtiğini görebilirsiniz. Dolgulu diş ve apseli dişe kullanılabilir. Yukarıda verdiğimiz örnekler sıvı oluşu bakımında anında hastalıklı bölgeye ulaşabiliyor. Karanfil ise anında olmasa da bir miktar süre sonrasında dişi lokal olarak uyuşturabiliyor.

Diş ağrısı için karanfil yağı: Diş ağrına iyi gelen bitkisel bir diğer çözüm ise karanfil yağıdır. Katı olmadığı için normal karanfilden daha hızlı ağrılı bölgeye ulaşır. Eğer sürekli diş ağrısı çekiyorsanız evde bulundurmanızın faydaları olacaktır. Uygulaması kağıt peçete vb. gibi aynıdır.

Doktor Ahmet Maranki Tedavisi Tavsiyesi: Karanfil yağı esansı diş ağrısı için birebirdir. Küçük kahve fincan içine 2-3 damla kadar karanfil esansı koyup ağzınızı çalkalayın. Diğer şifalı bitkiler arasında diş ağrısına iyi gelen Ahmet Maranki kitabından alıntıdır:

diş ağrısına ne iyi gelir diş ağrısı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Ağrısı Nasıl Geçer? di  a r s  Ahmet Maranki

Diğer Maranki tedavisi tarifi: Taze nane yapraklarını kıyın veya robottan geçirin. üzerine su ilave ettikten sonra 1-2 gün dinlendirmeye alıp sonrasında ağrıyan dişe kompleks uygulayın.

Dolgulu olan diş ağrıları nasıl geçer: Evde varsa 10-15 küçük karanfil dövülür vefincana koyulur, üstüne sıcak su eklenir ve soğumaya bırakılır. 5-8 dk. içerisinde karanfil özünü suya bırakmaya başlar. Bu su ile ağrıyan dişe gargara yapılır. Bardak içerisindeki karanfil posasını küçük bez mendil veya tülbentin içine sarın, ağrı olan dişe koyun. Bu teknik diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun bir başka cevabıdır.

 Ağrısı için kesin çözüm diş ağrısı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Ağrısı Nasıl Geçer? di  a r sDiş ağrısına akupunktur: Diş ağrısı için bir diğer çözüm senelerdir farklı hastalıklar için uygulanan ”Aküpresür” adı verilen bir akupunktur tadavisidir. Bu diş tedavisi yönteminde resimde gördüğünüz bölgeye, diğer baş parmak yardımıyla baskı yapılır. Burası vücudun çeşitli yerlerinde de bulunan Aküpresür yerleri arasındadır. Bunun tam etkili olabilmasi için uygularken zihin boşaltmalısınız.

Diş ağrısına iyi gelen bitkisel akupunktur diş ağrısı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Ağrısı Nasıl Geçer? di  a r s  nas l ge erDişte şişlik ve iltihap için soğuk buz tedavisi: Eğer dişin ağrısı devamlı artıyorsa, iltihap var ve şişlik oluşmuşsa buz tedavi kompleksi uygulanabilir. Özellikle şişlikler ve iltihaplaşmış dişler için en etkili yöntemler arasındadır. Soğuk buzun etkisi şiddetli ağrıya iyi gelecektir.

Kimyasal ve bitkisel ağrı kesici özellikli ilaçlar: Bitkisel çözümler yerine diş doktoru tavsiyesinde verilmiş şiddetli ağrıları geçirmek için ilaç kullanabilirsiniz. Genellikle Majezik yüksek dozajlı olan işe yaramaktadır. Diş ağrısını ne geçirir diyorsanız evde en azından 1 tablet bulundurmalısınız.

Sarımsak: Bitkisel antiseptik özelliği olan sarımsak diş ağrısına iyi geldiği gibi, ses kısıklığı, boğaz ve ağız ağrıları, astım gibi hastalıklara da iyi gelir. Sarımsağı ikiye bölün ister bir tarafına tuz sürün veya sürmeyin ağrıyan dişe uygulayın.

Diş için zerdecal: Bir diğer diş ağrısı bitkisel nasıl geçer cevabı için zerdecalı verebiliriz. Su ile çalkalama sonrasında kulak memesi kıvamına getirin ve kullanın.

Taze nanenin yaprakları: Sindirim sistemini güçlendirmek için kullanılan taze nane bitki yaprakları diş ağrısınada iyi gelmektedir. Yaprakları dövülerek yapılan bu kürü sonrasında ağrı olan yere uygulamak diş ağrısını geçirir özelliktedir. Fakat bünyeye göre de değişim gösterebilir.

Buğday çiminin suyu: Bu bitkinin suyunun bir çok faydaları olmakla beraber oluşan enfeksiyon tedavisi için kullanılır ayrıca bakteri yok etme özelliği vardır.

Karabiber: Diş ağrılarını geçirir mi diye araştırmalar bir yana dursun, çok eskilerden bu güne uygulanan bir teknikdir. Tohum karabiberi dişin üzerine koyabilirsiniz.

Düğün çiçeğigiller: Bilidiği üzere çörek otu bu familyasına ait bir bitkidir. Yaklaşık 13-14 farklı öz bulundurur ve diş ağrısına iyi gelen bitkisel yöntemler arasındadır. Fakat ağrı kesici bir özelliği yoktur. yukarıdaki tedavi yöntemleri karşısında pek etki ettiği söylenemez.

Diş Ağrısı için Dua: Dua okumak diş ağrısına iyi gelen yöntemlerdendir. Dini inancınız doğrultusunda Kur’an-ı Kerim içinde bulunan bazı ayet ve dualar diş ağrısı için okunabilir. Özellikle fatiha suresinde ağrılara iyi gelen bazı bölümler vardır. Bu ayeti resimdeki gibi parmağınızı ağrıyan dişe koyarak okunur.

Dolgulu Diş ağrısına ne iyi gelir diş ağrısı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Ağrısı Nasıl Geçer? di  a r s n  ne ge irirDiş Ağrısını Ne Geçirir veya Nasıl Geçer Sorusuna İmtiyaz Vermemek İçin Sağlıklı Dişler İçin Öneriler:

Bilindiği gibi diş fırçalamak ağız ve diş sağlığı için çok gerekli fakat bu nasıl fırçalandığıylada ilgili. Aşağı yukarı yaparak dişleri fırçalamak, aralarında kalan ufak yiyecekler besinler kırıntılarını çıkarmak için daha etkilir. bunun yanında sağlıklı ağız çalkalama ve bakım suları kullanabilirsiniz. Diş ipleri her zaman 2. 3. plana atılsada çok faydaları vardır.

Tekrardan dişçiye gitme tavsiyemizi yeniliyoruz. Her an çürümekte olabilir ve iltihap riski yaratabilir, diş eti ağrısına çevirebilir. Bu tür hastalıklar bir diş hekimi uzamanı tarafından tedavi edilmelidir. Antibiyotik verebilir kanal tedavisi yapabilir. Eğer İstanbul’da iseniz ve Anadolu yakası diş doktoru arıyorsanız, üstelik çocuk diş doktoru konusunda da kaliteli ve güvenilir hizmet veren Dentway diş kliniğini tavsiye edebiliriz. Şimdiden geçmiş olsun diyelim.

Ayrıca yazımızın devamı niteliğindeki diş ağrısı için bitkisel çözümlerin ve doğal gargaraların nasıl hazırlandığını yazdığımız yazıyı da mutlaka okumalısınız : Diş Ağrısı için Bitkisel Çözümler

76 Responses

 1. Sedat

  Beyler bayanlar dişin sinir sistemini oldurecek bir yöntem cezaevinde ögrendim. Çay kaşığının sapını kıpkırmızı kesilene kadar yakın ve ağrıyan dişe vurun sinirler pişip oluyor agrisi iki saat sürüyor ama herşey bitiyor

  Cevapla
 2. Salih ekmen

  Bazı dış hekimleri yüzünden dişçiye gidemez oldum kasap gibi bazı dış hekimleri var şimdide resmen cehennem azabı çekiyorum ilaç ve yukarda tüm önerileri uyguladım maelesef faydası yok uyku haram oldu sabah olmuyor

  Cevapla
 3. ceren

  Sizlere çok tesekkur ederım tuz sırke ve su ile olan karışım dısımın agrısını hemen kestı sıze mınnettarım.

  Cevapla
 4. Tatar

  Yandım anam yandım dişimin ağrısı kulağıma vuruyor ne denediysem geçmedi eski yöntem deneyecem kolonyayı pamuğa döküp dişimin üstüne koyucam belki geçer

  Cevapla
 5. Bruce

  Buz ile pres yapın yanağınızdan geçiyo sonra hemen ağrı kesici ve diş hekimine gözükmeyi unutmayın buz iyi geliyo arkadaşlar

  Cevapla
 6. Sahin

  Ağrıyan disinizi yeşil zeytinin suyu ile gargara yapın anında disinizin agrigisini hafifletecektir

  Cevapla
  • Bruce

   Ağrıyan bölgeye buz ka pres yapın geçiyo valla sonra hemen ilaç için ağrı kesici ve bir diş hekimine gözükün

   Cevapla
 7. Nurdan

  En kötüsü de bayramda dış ağrısı
  Karanfil havanda dövdüm dişimi etraflica ovaladim iki dakikada ağrısı dindi çok teşekkürler zercali da deniyorum şimdi

  Cevapla
 8. BERKAY

  ALLAH’IM BU NASIL BİR AĞRI O KADAR AĞRIYOR Kİ ÜST DİŞİM Mİ ALT DİŞİM Mİ KARAR VEREMEDİM.ÖLÜCEM YA KARANFİRLİ DENİYORUM İNŞALLAH OLUR ŞİMDİ DİŞÇİYEDE GİDEMİYOM BAYRAM TATİLİNDEYİZ OFFF ÇOK ACIYOOOO

  Cevapla
 9. Fatoş

  Bir limon suyu 4 yemek kaşığı su bolca tuz karıştırılır agızda bekletilerek gargara yapılır agrınızı tamamen uyuşturacaktır şimdiden geçmiş olsun

  Cevapla
 10. Nur

  Dişlerim çok ağrıyor dayanamıyorum artık en etkili ağrı kesici nedir acil yardım bekliyorum gecenin bi yarısı ağrıdan uyuyamıyorum :(

  Cevapla
  • helen

   (apranax fort) ben bunu ağrı kesiciyi kullandım çok iyi doktorların tavsiyesi bu ağrı kesici dene faydasını dokunur ağrın diner.

   Cevapla
 11. yeliz

  Dişim çok ağrıyo ama doktora gidemem korkuyorum ? annemlere söylemedim söylersem doktora götürürler bende çozümü sizde arıyorum daha çok küçüğüm bu ağrıları çekemem lütfen bir cözüm yolu bulun ????:'( ?

  Cevapla
 12. Ramazan

  Allahım bu nasıl bi agrı Ne yaptıysam fayda etmedi soda ile tampon yaptım hafifledi

  Cevapla
 13. Mehmet

  Ben bu sirekli su ve tuz olayın yaptım yaparken çay bardağı kullanım o çay bardağındaki karışımın hepsnini bitirmem gerekir mi? yoksa 1-2 kez gargara yapsam yeter mi ? ben 1-2 kez yaptım çok fazla işe yaramadı.ne yapmam gerekir?

  Cevapla
  • Yaşamloji

   Sevindik sizin adınıza, diş ağrısının geçmesi konusunda yardımcı olabildiysek ne mutlu.

   Cevapla
 14. Tehmine

  Disim fena halde aqriyor.bu saatde nasil bisey yapicamida bilmiyorum.gunlerdi suren aqri kecmek bilmiyor.en kötusude sağ tarafdaki cooou dişim aqriyo.hangisi olduqunu şaşırdım aridan:( üstelik hamileyim ilac kullanamoyorum çekdiremiyorum da.aridan ölüyorum:( ne yapicami bilmiyorum.yardim edin lutfen

  Cevapla
  • Yaşamloji

   Tehmine Hanım, tüm önerileri yukarıda yazdık. Umarız faydalı olmuştur.

   Cevapla
 15. osman

  Ağrıyan dişin olduğu bölgeye baş veya 2. Parmağınızı koyarak 3 veya 7 kez baskı yaparken:
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİN
  İnnema emruhu iza erade şey’en ey yekule lehu kün fe yekun

  Fe sübhanellezı bi yedihı melekutü külli şey’iv ve ileyhi türceun

  Cevapla
  • Ateist

   Dus ise yarasa Araplarda hastalik kalmazdi.
   Karanfil iyi geliyor agriya, dogal uyusturucu. Ama kesin cozum dis hekimine gitmek, disinizi bile kaybedebilirsiniz.

   Cevapla
 16. Yağmur

  Bir naneyi ezip yada robottan geçirin. Sonra üstüne azıcık su ilave edin,ve1-2 gün bekletin. Sonra dişinizin üstüne kompleks uygulayın.

  Cevapla
 17. Naiıe

  Suan dis agrisindan öluyorum.tuzla qarqara yapdim ama hec bir etki gostermedi sizce ben ne yapmaliyim.isin en tuhaf yanida odurki hagi disimin agrodigini bulamiyorum..

  Cevapla
  • Tehmine

   Meraba.bende diş arisindan ölüyorum.neapicami bilmiyorum.aqri kedici koydum dişime.ama care olmadi.ustelik hamileyim.korkuyorum ilaclar kullanmaya.bu saatde nasil bi yontem biliyosaniz lutfen soyleyin(((((

   Cevapla
  • şahin

   diş hava aldığı için ağrı yapıyor çünkü içinde iltihap var apranax öneriyorum birde küçük bir peçetenin içine biraz tuz koyun 2 3 dakika beklettikten sonra ağzınızı yıkayın sonra peçeteyle tompon yapın hava almaz ise ağrınızı hafifletir varsa karanfilde kesin çözümdür

   Cevapla
 18. yaşar

  Çok çok teşekkürler sirke tuz su işe yaradı Allah razı olsun başımı duvarlara vuracaktım az kalsın

  Cevapla
  • Yaşamloji

   Hepimizden razı olsun Yaşar Bey, diş ağrınıza faydalı olduysa ne mutlu.

   Cevapla
  • Yaşamloji

   Yukarıda yazılanları uygulayın Eda Hanım, çare olmazsa da doktora gitmek şart.

   Cevapla
 19. Abdullah

  Teşekkürler gerçekten sarımsak biraz dindirdi ama şimdide başım biraz acıdı

  Cevapla
 20. ümit

  ben diş cektirmekten çok korkuyorm bu yüzdem doktora gitmiyorum yukaridaki yöntmleri deniyecğim inşallah geçer

  Cevapla
 21. Kader

  Meraba ben 30 lık dış çıkarıyorum ve dişin çıktığı yere el deymiyor ve acayip derecede agriyor ve dayanamiyorum sizce ne yapmalıyım

  Cevapla
 22. asli

  1 aylik bebegim var ve emziriyorum dişim kanal tedavisi olmasi gerekiyor ama suan yaptiramiyorum disim apse yapti ve agrisindan duramiyorum sizce bi oneriniz varmı bebegimide düşünerek cevaplandirirmisiniz?

  Cevapla
 23. barbaros bosat

  Gece 00:55 fena bi dış ağrısı başladı ne yapayım ne edin şaşırıp kaldım evde ağrı kesici falan da yok diyarbakır silvan in bir köyünde kalıyorum hastana ye gidecektim olaylardan dolayı gidemirduk
  Aklıma birden internete bakaiyim dedim telefonda baktım bu site e karşıma çıktı okudum sirke su tuz yazılı evde sirke yoktu o arada turşu suyu aklıma geldi sirke ve tuzla suyla yapıldığını kattım bardağa denedim 2 dk içinde geçti
  Ttesekur ediyorum bi bilgiyi verdiğiniz için saygılarımla herkese acil sifalar diliyorum dış ağrısı olanlar

  Cevapla
  • Yaşamloji

   Diş ağrınızın geçmesinde katkıda bulunduysak ne güzel. Biz teşekkür ederiz.

   Cevapla
 24. Kübraaa

  Ağrıyan disinize şu duayı okuyun “Biiznullahi Teala Şifa” bunu okursaniz bir sure sonra etkisini gorursunuz ama sadece bu duayi okumakla olmaz agriyi gecirecek uygulamalar yapin ornegin sirkeli su cook faydali sarimsakta cook faydali

  Cevapla
 25. Kübraaa

  Sakin inanmayin ağrı kesicilerin. Ağrıyan disin uzerine koyarsaniz beyin kanamasi gecirebilirsiniz. Hatta sirf bunun yuzune olen insanlarimiz var sakin bu uygulamayi denemeyin !!!!!!!! Cunku direk beyine gidiyo buda olume neden oluyor

  Cevapla
  • gokhan

   evet apranaxın çiğnemesi bile ölüme neden olmuş.hiç bir ilacı direk yara üstüne uygulamayın.

   Cevapla
 26. harun kıbrıslı

  Bende de diş ağrısı var dı bir çok ilaç kullandım ama geçmedi.
  KKTC de ki Yakın Doğu Üniversitrsi hastanesinin doktorları çare buldu herkese tavsiye ederim. merak edenler neu.edu.tr adresine bakabilirler.

  Cevapla
  • ömür

   al benden de o kadar hepsi boş.. teknoloji o kadar ilerlerledi adamlar marsa koloni kurdu diş ağrısına çözüm hala yok..

   Cevapla
 27. Ebru

  Gerçekten çok iyi geldi 2 gündür ölüyodum ağrıdan hamile olduğum için doktorlar müdahalede de bulunmadı çok teşekkürler

  Cevapla
 28. İrem

  merhabalar ben İrem şu anda kuzenimin diş ağrısı var geçmesi için ne önerirsiniz. ACİL CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM. Doktor diş apsesi olduğunu söyledi

  Cevapla
 29. melek

  Diş ağrısı haftasonuna denk geldi ilaç içmekten yoruldum hemen õnerebileceğiniz bir tedavi var mi?

  Cevapla
 30. serap

  Merhaba benimde kaplama olan dişim ağrıyor ağrı kesiciler alıyorum banamısın demiyor ne yapabilirim acil cevap

  Cevapla
 31. ayşe

  hepsi iyide annemin dişi ağrıyor hemde çok hemen kesicek bir yöntem iyi olur söylerseniz çok acil

  Cevapla
 32. adem sevgi

  merhaba;
  önerileriniz için çok teşekkürler..ek bilgi olarak eklemek istediğim bir şey daha var oda siyah zeytinin üzerine tuz döküldükten sonra ağrıyan dişin üzerine bastırıldığında ne kadar ağrısa da hemen kestiği dir.Tuz uyuşturuyor; üç beş saatliğine de olsa ağrı tamamen kesiliyor.Denemenizi tavsiye ederim.

  Cevapla
 33. gizem

  Kanal Tedavisi yaptırdım ama dis agrim bir turlu geçmiyor bunlardan hangisini yapmalıyım?

  Cevapla
  • Yaşamloji

   Geçmiş olsun Gizem hanım, Ahmet Maranki diş ağrısına bitkisel tedavi önerilerini uygulamanızı tavsiye edebiliriz bu aşamadan sonra. Ancak dayanılmayacak kadar dişiniz ağrıyorsa doktora danışmanızı tavsiye ederiz.

   Cevapla
   • can

    efendim benim bundan 3 veya 4 ay öncesine kadar 20 lik dişim çıktı şimdide yanaklarım davul gibi oldu ne yapabilirz baya bi agrıyor tuz ile su iyi gelir mi

 34. meltem

  Merhabalar bugün başlayan diş ağrım gün boyu sürdü ve acillerde süründüm sınavlarım olduğu için durum benim için daha kötü sol çenemi ağrıdan hissetmiyorum kanal tedavisi olan dişim akabinde diğerleri ağrıyor sizce sebebi nedir sonuçları ne olabilir

  Cevapla
  • Yaşamloji

   Merhaba Meltem Hanım, durumunuz zaten tedavilik olduğu için doktorunuza görünerek onun tavsiyelerine uymanız daha sağlıklı olacaktır.

   Cevapla
  • Yaşamloji

   Diş ağrısına ne iyi gelir sorusuna cevap ve dişinizin ağrısına evde çözüm bulabildiyseniz ne mutlu bize Eda hanım. Geçmiş olsun.

   Cevapla
 35. hatice

  Diş ağrısı sorunu herkesin sık yaşadığı bir olay. Yazınız ise açıklayıcı ve bilgi verici olmuş teşekkür ederiz. Mutlaka deneyip tavsiyede edeceğim.

  Cevapla
  • Yaşamloji

   Teşekkürler Hatice hanım. Diş ağrılarına iyi gelen bitkiler çok eskiden beri kullanılmakta.

   Cevapla
 36. önder

  Teşekkürler gerçekten diş ağrısını geçiren yöntemlere yer vermişsiniz.

  Cevapla
 37. AYŞEGÜL AÇIKGÖZ

  Diş ağrısı nasıl geçer diye ararken denk geldim. Teşekkür ederim sirkeli su tuz karışımı dişime iyi geldi, şimdilik işe yaradı yani. En azından dişçiye gidene kadar ağrımı geçirmiş oldu.

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

error: Copyright! Yaşamloji