Boyunda Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer?

Cilt ve Boyun Bölgesinde Çıkan Sivilceler ve Giderme Yöntemleri

Boyunda çıkan sivilceler nasıl geçer, sivilce sonrası cilt lekeleri için doğal bitkisel tedavi ve kimyasal peeling uygulamaları. Evde doğal yolla hazırlanan maskeler beyaz sivilceler için kesin çözüm olabilir. Beraber inceleyelim;

Boyunda Sivilce Neden Çıkar;

Sivilce sorunu ergenlikle birlikte başlayan, yaş ilerlediğinde de hormonların dengesizliği yüzünden tekrarlanabilen bir deri rahatsızlığıdır. Uzun süreli ise boyunda çıkan sivilceler tedavi edilmesi gereklidir.

Sivilce nedenlerinden biri karaciğer bozukluğu olduğu düşünülür.

Kullanılan ilaçların da sivilceye neden olduğu bilinir.

Kadınlarda özellikle böbrek üstü bezlerinin üretken olması ve yumurtalıkların aşırı erkeklik hormonu üretmesi de sivilce sorunlarına davetiye çıkarır. Boyunda çıkan uçları beyaz ve aylarca geçmeyen sivilcelere ayrıca dikkat etmek gerekir.

Uzun süreli sivilcelerin nedenleri içten kaynaklı problemlerden çıkabilir. Tedaviye yanıt vermeyen durumlarda testler yapılır. Kortizon, B12 vitamini bazı durumlarda sivilceye neden olur.

Boyunda Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer, Kimyasal Peeling İşe yarıyor mu?

boyunda sivilce çıkması boyunda sivilce Boyunda Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer? sivilceUçları beyaz sivilcelerin boyun bölgesinde çıkmasının nedeni yumurtalıklarda oluşan bir problem de olabilir. bunun için ilk önce doktora gidip test yaptırmalısınız.

Bu gibi durumlarda bir problem yok ise kimyasal peeling deneyebilirsiniz. Kimyasal peeling sivilceleri önemli ölçüde geçirir ve bazen kesin olarak çözüm sağlayabilir.

Kaliteli güzelik salonlarında yaptıracağınız cilt bakım uygulaması kimyasal peeling ortalama olarak iki haftada 3 veya 4 kez yapılır. Sonrasında ise her ay düzenli olarak cildinize bakım yaptırmak doğru olacaktır. Ve bu süreç içerisinde mutlaka yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalısınız. Yoksa yüz ve boyun bölgesinde cilt lekeleri, beyaz uçlu sivilceler, akneçiban benzeri kitleler çıkabilir.

Sivilcelerin oluşumunda en önemli noktalardan biri, hassas cilt yapısına sahip kişilerin alkol içeren makyaj malzemeleri kullanmasıdır. Buna çok dikkat edelim!

Boyunda ve Vücutta Sivilce Oluşum Nedenleri

Boyunda Çıkan sivilcelerin nedeni kişilerin yemek düzenleri ile ilgili olabilir. Kızartma türü yiyecekler ve çikolata sivilcelerin oluşumunu hızlandırır. Stres altında kişilerde sivilceler oluşur.

Sivilceler nasıl geçer? Sivilceleri ilk olarak güneşin kurutucu etkisi azaltır. Güneşin etkisi yanıltıcı olabilir. Deri güneş etkisi ile kalınlaşır ve geçici çözüm olarak görülür. Yaz aylarında boyunda terleme olmaması önemlidir. Terleme etkisi ile sivilcelerde artış görülür.

Sivilceler hafif ve şiddetli olarak değişik gruplara ayrılır. Tedavi sürecinde özellikle 8. Haftaya kadar sivilce problemleri geçmezse başka yöntemler denenmelidir. Dışarıdan sivilce tedavisinde A vitaminli ya da benzoyil peroxidli kremler kullanılarak cildin sivilceden kurtulması sağlanır. Ciltte kuruma belirtileri olduğu için ek kremler kullanılır. Sivilceler aşırı büyüme eğilimi göstermişlerse sivilce içerisine antibiyotik tedavisi uygulanır. Ağız yolu ile kullanılan ilaçlar sivilcenin derecesine göre belirlenir. Kadınların kullandığı doğum kontrol haplarının sivilceyi azalttığı gözlemlenmiştir. Sivilceleriniz ile kendiniz oynamayın. Uzman kişiler özel aletler ile sivilceleri temizler.

Doğal, Bitkisel Yolla Cilt Leke ve Sivilce Tedavisi

Günümüzde özellikle meyve asitleri ile sivilce tedavisi yapılır. Cildi soyar ve yeniler. Doğal yollardan sivilce tedavisinde özellikle limon suyu kullanılır. Limonun suyu cilde sürülür ve yarım saat beklenir. Ciltte gün aşırı yaptığınız zaman sivilcelerin kuruduğunu göreceksiniz.

Sivilce için yapılan doğal maske;

Evde doğal yolla hazırlanan cilt lekeli sivilceler için maske tarifi;

1 adet aspirin ve 1 çorba kaşığı limon suyu karıştırılır. Problemli olan boyun bölgesindeki sivilce veya lekeye sürülür. Aspirin ve limon suyu sivilcenin kısa sürede kurumasını sağlar.

Boyunda sivilce neden çıkar sorusuna bu önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. Hatırlatalım;
Tedaviye başlamadan önce sivilce çıkmasının nedenlerini araştırmak ve uzman kişilerden ihtiyaç doğrultusunda yardım almak sivilceleri geçirmenin en doğru yoludur.

sivilce boyunda sivilce Boyunda Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer? boyunda sivilce

error: Copyright! Yaşamloji