boy uzatmak için hangi yiyecekler uzatır boy uzatan Boy Uzatıcı Besinler İle Boy Nasıl Uzar? boy uzatan yiyecekler

Boy Uzatıcı Besinler İle Boy Nasıl Uzar?

Yetişkin ve Çocuklarda Boy Uzatan Besinler İle Beslenme

Boy uzatmak konusu pek çok dönem içerisinde insanların başlıca merak duyduğu konular içerisinde yerini almış olan bir durumdur. İnsanlar için bu kadar ilgi çekici nitelikte olması bilim ve sosyoloji adına çalışan pek çok insanı konu ile ilgili derin araştırma ve deney gerçekleştirme yoluna sevk etmiştir.

Bu araştırma ve deneyler; insanların kalıtımsal genetik yapısından, yaşamlarını sürdürmekte oldukları ortam koşullarına ve beslenme alışkanlıklarına kadar pek çok ayrıntıya değinmişlerdir. Sonuçlanan argeler; sonucunda varılan kanı piyasa üzerinde satılmakta olan hiçbir ürünün boy uzamasına etkide bulunmadığıdır. Bu sonuca göre kişinin boy uzatmasına katkı sağlayabilecek olan dört etmen mevcuttur.

Bunlar; genetik kodlama, yaşanılan çevrenin sosyoekonomik koşulları, beslenme alışkanlıkları ve uygulanan egzersiz yapılarıdır. Bu yazımızda boy uzatmaya yardımcı bir beslenme alışkanlığı kazanımı için tercih edilebilinecek olan besin maddeleri yer almaktadır.

Sağlıklı Boy Uzatan Yiyecekler Listesi ve Boy Nasıl Uzar;

Süt: Kalsiyum, kemiklerin sağlıklı ve verimli bir şekilde gelişim göstermesi açısından oldukça elzem bir besin maddesidir.  Süt ise kalsiyum zenginliğine büyük ölçüde rastlayabileceğimiz bir besin olmasının yanı sıra yüksek oranda protein ve A vitaminine de sahiptir. Protein hücresel gelişimi hızlandırırken, A vitamini ise kalsiyumun emilimine katkıda bulunur. Sağlıklı boy uzatıcı besinler arasında öenmli yerdedir.

Süt Ürünleri: Yoğun bir kalsiyum kaynağı olarak kemik yapısına etki göstermekte olan sütün tekil olarak tüketiminin yanı sıra peynir ve yoğurt gibi yan ürünleri ile de tüketilmesi; içeriksel zenginlik ve çeşitlilik meydana getireceğinden dolayı mutlaka uygulanmalıdır. Peynir ve yoğurt gibi besinlerin içeriğinde barınmakta olan D vitamini kemik gelişimine bağlı boy uzaması açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.

Brokoli: Bağışıklık sisteminin ve kemik yapısının güçlendirilmesinde oldukça etkili bir konuma sahip bir sebzedir. Kültürsel açıdan mutfağımızda kendisine henüz güçlü bir yer edinememiş olan brokoli yeme tercihleri açısından pek değerlendirilmeye alınmayan bir besin maddesi olsa da bilhassa çocukların mutlaka tüketmesi gerekmekte olan bir yiyecektir.

Kuru Meyveler: Yaş olanlarına oranla içermekte oldukları kalsiyum değerleri çok daha yüksek olan kuru meyveler; kemik gelişimine, dolayısıyla da boy uzamasına doğrudan etkide bulunmakta olan besinler listesindedir.  Bağışıklık sistemi açısından da önemli bir etmen olan kurutulmuş meyvelerin ara öğünlerde tüketimi sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanılmasına destek sağladığı gibi kemik gelişiminde de gözle görülür etkiler meydana getirmektedir.

Beyaz Et: Hayvansal kaynaklı gıdalar yüksek oranda protein içermektedirler. Vücutta depolanan protein; hücre, doku ve kas gelişiminin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesini sağlamaktadır. Buna bağlı olarak boy uzatan yiyecek gurubunda değerlendiriyoruz.

Kırmızı Et: Kolesterol düzeyinde her ne kadar artış meydana getirmekte olsa da; kırmızı et türevleri değerli protein kaynaklarını oluşturmaktadırlar.

Yumurta: Kaliteli bir protein kaynağı olan yumurta; içermekte olduğu riboflavin ile hücre ve doku oluşumuna etki eden önemli etmenlerdendir. Yumurtanın beyaz kısmı sarı bölümüne nazaran içerik açısından çok daha değerlidir.

boy uzatan besinler ile uzatmak boy uzatan Boy Uzatıcı Besinler İle Boy Nasıl Uzar? boy uzatmak i  in beslenme 150x150Susam: Güçlü bir içeriğe sahip olan susam kalsiyum açısından da oldukça zengin bir besin öğesidir. Barındırmakta olduğu yüksek yağ oranı sebebiyle tüketimi konusunda aşırıya kaçılmamalıdır.Kararında alınan susam boy uzatmak için besinler listesinde.

error: Copyright! Yaşamloji