Kaşıntı ayak kaşıntısı Ayak Kaşıntısı Nasıl Geçer, Kaşıntıya İyi Gelen Bitkisel Çözümler bacak ve ayak ka  nt s  nas l ge er

Ayak Kaşıntısı Nasıl Geçer, Kaşıntıya İyi Gelen Bitkisel Çözümler

Ayak Kaşıntısına Ne iyi Gelir ve Doğal Çözüm İle Kaşıntı Nasıl Giderilir?

Bacak ve Ayak kaşıntısı genellikle yaz aylarında meydana gelen cilt rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. Ayak kaşınması problemini geri plana almak adına kendi yöntemleriniz aracılığı ile doğal maskeler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca alacağınız bu tüyolar aracılığı ile ayak kaşıntısına ne iyi gelir ve nasıl geçer sorusuna cevap bulacaksınız.

Aspirinli Maske Tarifi İle Ayak Kaşıntısına Bitkisel Çözüm:

 • Aspirin (10 adet)
 • Üzüm sirkesi ( Keskin gelirse hafif sulandırabilirsiniz)

Ayak kaşıntısına iyi gelen maske tarifi için ilk adımda 10 adet aspirini döverek ezelim. Daha sonra aspirinlerin üzerine üzüm sirkesi ilave edelim ve hazırladığımız maskeyi ayakların üzerine sürerek ovalayalım. Bu uygulama sonrasında cildinizi doğal tonikler aracılığı ile temizleyebilirsiniz. Dilerseniz nemlendirici kremlerden de yararlanabilirsiniz.

Ebegümeci İle Bacak, Ayak Kaşıntısı Nasıl Geçer:

 • Ebegümeci.
 • 2 litre su.

Tüm kaşıntı probleminin yok edilmesi adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen ebegümeci maske tarifi aynı zamanda canlı ve sağlıklı cilt tipine sahip olmanız adına da oldukça idealdir. Bu maske tarifi için ebegümecini 2 litre su aracılığı ile kaynatalım ve ardından hazırladığımız karışımı 2 gün boyunca bekletelim. Bu uygulama sonrasında elde edilen karışımı pamuk aracılığı ile cildimize yedirelim ve sonrasında kısa sürede kaşıntılar geçer.

Ayak kaşıntısını Sona Erdiren Sarımsak Kürü:

 • 6 diş sarımsak.
 • Aloe vera jeli.
 • Paudarco çayı.

Ayak kaşıntısı nasıl giderilir doğal ayak kaşıntısı Ayak Kaşıntısı Nasıl Geçer, Kaşıntıya İyi Gelen Bitkisel Çözümler ayak ka  nt s na iyi gelen krem bitkisel 150x150Ayak kaşıntısını geçirmek için oldukça ideal olan bitkisel sarımsak kür kremi için öncelikle 6 diş sarımsağı döverek püre haline getirelim. Daha sonra elde edilen ayak kaşıntısı maskesinin içerisine aleo vera jeli ve paudarco çayı ilave edelim. Hazırladığımız karışımı ayaklara sürelim ve ardından ovalayalım. Aleo vera jeli aynı zamanda mantar problemlerine de iyi gelir. Sizler de almış öneriler doğrultusunda ayak kaşınması probleminin geri plana alınmasını sağlayabilirsiniz.

Ayak Kaşıntısına İyi Gelen Bitkisel Detoks Maske Kremi:

 • 1 tatlı kaşığı sinemaki.
 • Üzüm sirkesi.

ayak kaşınması için doğal çözüm ayak kaşıntısı Ayak Kaşıntısı Nasıl Geçer, Kaşıntıya İyi Gelen Bitkisel Çözümler ayak ka  nt s  150x150Bacak kaşınması ve kızarması tedavisi için biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen detoks kremi için üzüm sirkesi, sinemaki aracılığı ile harmanlayalım ve elde ettiğimiz karışımı ayaklarımızın üzerine ince bir tabaka halinde sürerek bekletelim. Daha sonra cildi ılık su ile birlikte yıkayalım.

error: Copyright! Yaşamloji