kızın ideal kilosu yaşındaki kızın ideal kilosu 13, 14, 15 ve 20 Yaş Aralığında Kızın İdeal Kilosu Ne Olmalı? ya    ndaki k  z  n ideal kiilosu

13, 14, 15 ve 20 Yaş Aralığında Kızın İdeal Kilosu Ne Olmalı?

15,16,17,18,19 ve 20 Yaşındaki Kızın İdeal Kilosu Ne Olmalı?

* İdeal kilo hesaplama genellikle vücut yapınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

* Genellikle 160 boyundaysanız 50 kilo olmanız gerekmektedir. Yani boyunuz ile kilonuz arasında 10 değer fark bulunmalıdır.

* Ancak bazı durumlarda kemik yapısı kalın kızlarda ideal kilo hesaplama bu kadar basit olmayabilir. Zayıf görünüyorsanız ve kilonuz fazla çıkıyorsa, asla şok diyetler uygulamayın, metabolizmanızı bozabilirsiniz.

* Zayıf olduğunuz halde ideal kiloyu bulmak konusunda sıkıntı yaşıyor ve ideal kilonuzun çok üzerinde çıkıyorsanız asla panik yapmayın.

* Ancak normal kilonuzda olduğunuz halde bölgesel yağlanma görülüyorsa, zayıflama uzmanlarından yardım alarak, vücut yağ endeksinizi ölçtürmelisiniz.

Genç Kızın İdeal Kilosu Ne Olmalı Hesaplama

* 15 yaşındaki genç kızın ideal kilosu 40 kilo ile 68 kilo aralığında olmalıdır.

* 16 yaşında bir kız ideal kilosu 41 kilo ile 70 kilo civarı olmalı.

* 17 yaşındaki kızın ideal kilosu 43 kilo ile 71 kilo aralığında olabilir.

* 18 yaşına girmiş  ise, 44 kilo ile 72 kilo arasında değişmektedir..

* 19 yaşındaki kızın ideal kilosu ise 45 kilo ile 73 kilo aralığında olabilmektedir.

* Eğer 20 yaşında bir bayan iseniz  45 kilo ile 74 kilo arasında değişim gösterebilmektedir.

* Bu yaşlarda genç kızların boyu ortalama olarak 1.48 ile 1.71 cm aralığında olmalıdır. Kilo boy oranını hesaplama konusundan bahsetmiştik. Boyunuzla kilonuz arasında 10 değer fark olması gerekmektedir.

Yani 1.70 boyunda bir genç kızın 60 kilo olması normaldir.

Not: Yukarıda belirtilen değerler en alt ve en üst sınırlar göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. Bu değerlerin arasında yer alan kilolar normal olarak kabul edilmektedir.

* Kendinizi iyi hissettiğiniz ve fit olduğunuz kilonuz, oranlar göz önünde bulundurulup fazla bile çıksa, panik yapmamalısınız. Vücut yapınız ve değerleriniz, ideal kilo boy oranını hesaplama konusunda farklılıklar gösterebilmektedir.

* İdeal kilo hesaplama konusunda problem yaşıyor ve kilonuz normal olduğu halde fazla kilolu görünüyorsanız, kesinlikle doktora başvurmalı ve vücut yağ endeksinizi ölçtürerek, sabit bölgelerinizde yer alan yağları eritmek için özel programlar uygulamalısınız.

* Yukarıdaki tablo belirli yaşta kız kaç kilo olmalı ve sağlıklı genç kız ideal kilo hesaplama değerleridir. Kronik rahatsızlıkları bulunanlar, şeker hastaları, kalp hastaları ve çeşitli risk gruplarında bulunan genç kızın ideal kilosunu hesaplama yöntemleri ancak hekimler tarafından yapılabilmektedir.

error: Copyright! Yaşamloji