Kreon 25000 kilo aldırır mı  Kreon 25000 kilo aldırır mı ? kreon kilo 600x400

Kreon 25000 kilo aldırır mı ?

Daha önceden kullanmadığınız bir ilaç sizde ne tür bir yan etki yapacak, bunu merak edersiniz. Bazı ilaçlar hastalara istenmeyen kilo kayıpları veya kilo alımları yaşatabilmektedir.

Kreon 25000 sindirim sistemini etkileyen bir ilaç olduğu için kilo aldırır mı aldırmaz mı, hastalar tarafından merak edilmektedir.

Kreon 25000 kilo aldırır mı ?

Kreon 25000 hastada pankreasın üretmesi gereken sindirim enzimleri bulunmaktadır. Pankreas işlevlerinde sorun yaşayan ve buna bağlı olarak karın ağrısı, hazımsızlık gibi sorunlar yaşayan hastaların bazılarında ayrıca istenmeyen şekilde kilo kayıpları da olmaktadır.

Bu hastalarda dışkı olağandan fazla yağ içerir ve dikkatli gözler bu durumu fark edebilir. Besinlerin yeterince sindirilemiyor olması içerdikleri kalorilerin yeterince vücut tarafından emilemediği anlamına gelir.

Bu sebeple bazı hastalar istenmeyen şekilde kilo kayıpları görülebilmektedir. Kreon 25000 kullanılmaya başladıktan sonra istenmeyen kilo kaybının sonlanması beklenir.

Kilosunu koruyamayan, istemeden de olsa zayıflayan hasta Kreon 25000 kullanmaya başladıktan sonra verdiği kiloları almaya başlayacaktır.

Eğer Kreon 25000 kullanmak hastadaki kilo kaybını durdurmadıysa ilacın dozu doktor tarafından yeniden ayarlanacaktır.

Eğer hastanın kilo kaybı sorunu önceden de yok ise Kreon 25000 ilacının fazladan kilo aldırıp aldırmayacağı hastanın ilaç kullandığı dönemdeki beslenme miktarı ile alakalı olacaktır.

İlaç kullanmaya başladıktan sonra gaz, hazımsızlık, şişkinlik şikayetlerinin ortadan kalkmasıyla birlikte hasta öğünlerini daha fazla kalorili yiyeceklerden oluşturmaya başladıysa (artık besinleri daha kolay sindirebiliyor olmanın verdiği rahatlıkla) bir süre sonra kilo almaya başlayacaktır.

Kreon 25000 ilacının prospektüsünde ilacın kilo aldırdığına dair bir yan etkiye yer verilmemiştir. Kreon 25000 ilacının yaygın görülen yan etkileri şunlardır:

  • Mide bulantısı
  • Kusma,
  • İshal
  • Kabızlık
  • Karın ağrısı
  • Şişkinlik

Kreon 25000 ilacın yan etkiler genellikle 10 günden sonra önemli derecede azalmaktadır.

İlgili yazılar:

Kreon ilaç zayıflatır mı ?

Kreon 25000 IU muadili nedir ?

Kreon 25000 günde kaç defa kullanılır ?

error: Copyright! Yaşamloji