kalori kilo kalori kilo Fazla Kalori Kilo Yapar mı, Aldırır mı? kalori kilo hesab

Fazla Kalori Kilo Yapar mı, Aldırır mı?

Fazla Kalori Kilo Aldırır mı, Verdirir mi, Kilo Yapar mı?

Alınan fazla kalori kilo ve yağ olarak insan vücuduna dönebilir. Bu bakımdan kalori kilo hesabı doğru şekilde yapılmalı aksi takdirde kilo aldırır mı, verdirir mi gibi soruları kilo yapar olarak cevaplayabiliriz.

Yediğimiz besinlerden aldığımız kalori bize kilo olarak geri dönmektedir. Ancak yapılan egzersizler ve günlük aktiviteler sonucu kalori harcarız. Aldığımız kalori miktarı harcadığımız kalori miktarından fazla olursa kilo alırız ve bu bize fazla kalori almanın kilo yapar olduğunu gösterir. Örneğin günde 3000 kalori alıyor, 2000 kalori harcıyorsak ve spor yapmıyorsak kas kütlesi gelişmez ve alınan fazla 1000 kalori yağ olarak vücudumuza yerleşir ve kilo yapar.

Kalori Yakmak Kilo Verdirir mi?

* 1 kilo vermek için kaç kalori yakmalısınız; yaklaşık olarak 7500 kalori harcamak 1 kilo vermenize neden olmaktadır.

* Yapılan egzersizler ve düzenli beslenme ile verilen kilolar yağdan gider ancak şok diyetler ve bilinçsiz egzersizler vücudunuzdaki su miktarını tüketerek, yağ kütlesine etki etmez.

* Fazla kalori yakmak için özellikle metabolizmanızı daha hızlı çalıştırmanız gerekmektedir. Bunun için bol miktarda yeşillik, sebze yemekleri ve meyve tüketmelisiniz. Bunun dışında kola, hamburger ve fazla yağlı besinler yerine yağsız veya az zeytinyağlı besinleri tercih ettiğinizde kilo verdirir mi sorusuna evet diyebiliriz..

* Günlük kalori miktarı ne kadar az olursa, o kadar hızlı ve kolay kilo verebilirsiniz, bunu unutmayın. Kalori kilo hesabı ilişkisi bu şekilde yapılmaktadır.

* Gün içerisinde tüketilen yiyecek ve besinleri ve harcanan kalori miktarını düzene sokarak fazla kalori harcamak mümkün.

Kalori Kilo Yapar mı?

Fazla alınan kalori kilo aldırır mı; Her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi fazla kalori kilo yapar ve yağ kütlesi oluşumuna neden olabilir. İnsan, vücuduna giren enerjinin yüksek kısmını yakmalı, eğer yakamıyor ise kilo alımı gerçekleşmeye başlar.

Kalori Yakmak İçin Program Yapın

* Gün içerisinde tükettiğiniz besinleri boş bir sayfaya sırası ile yazın.

* Aynı şekilde günlük rutin aktivitelerinizi de başka bir kağıda aynı şekilde yazın. (Merdiven çıkmak, işe, okula giderken yürünen mesafe, ev işleri vb.)

* İlk olarak yazdığınız besinler aldığınız kalori miktarını gösterir, yani kaç kilo alabileceğinizi buradan anlarsınız.

* İkinci sayfa olan rutin egzersizler ise, harcadığınız kalori miktarıdır.

* Yapmış olduğunuz bu program üzerinden besinlerden ne kadar kısabileceğinizi düşünün ve size gerekli enerjiyi veren besinler haricinde olanları çıkartın. Unutmayın 1 kutu kola bile eksildiğinde 150 kalori etki eder. Bu şekilde kalori kilo hesabı yapın.

fazla kalori kilo yaparmı kalori kilo Fazla Kalori Kilo Yapar mı, Aldırır mı? kalori kilo yaparm* Besinlerinizi düzene soktunuz ve artık daha az kalori alıyorsunuz, ancak egzersizlerinizi de bir miktar arttırmak gerekiyor. Bunun için yapılan günlük rutinlere ek olarak, asansör kullanımını bırakıp merdiven çıkmak, markete aracınızla değil yürüyerek gitmek gibi aktiviteleri de eklemenizde fayda var.

Fazla kalori almak kilo aldıracağı gibi hareketsiz bölgelerinizin yağlanmasına neden olur, bu sebeple egzersiz programını arttırıp, daha az kalori alarak kilo verme oranı fazlalaşmaktadır.

error: Copyright! Yaşamloji