500 Kalorilik Diyet Listesi 500 kalorilik diyet listesi
500 Kalorilik Diyet Listesi

500 Kalorilik Diyet Listesi

Kısa zamanda sağlık bir şekilde kilo vermek mi istiyorsunuz? Kalorilik Diyetlerimize 500 kalorilik günlük 2-3 kilo verilebilecek bir diyet programı ile devam ediyoruz.

Bu programı uygulamadan önce

Bazı insanların özellikle nişan, düğün gibi özel günler öncesi tercih ettiği bir diyet programı olan bu diyet listesi için sitemizdeki hangi yiyecek kaç kalori bölümümüzden faydalandık. Bir erkek günde 2000 – 2500 civarı kaloriye ihtiyaç duyarken bir kadın 1800 – 2000 kaloriye ihtiyaç duyduğu düşünülmektedir. Bu diyet programında ise günlük 500 kalori alacağız.

Bu nedenle bu kalorilik diyet listesini uygularken dikkat edilecek diğer önemli konu bu diyeti 3 günden fazla uygulamamamız gerektiğidir. Bu 3 gün sonunda 3 kiloya kadar zayıflayabileceğinizi düşünüyoruz.

500 Kalorilik Diyet Programı

Diyet Kahvaltı

1 elma yiyin.

200 gram yoğurt tüketin.

Öğle Yemeği

Izgara Tavuk Göğsü

Salata

Akşam Yemeği

Kızarmış Kabak

Peynir ile Domates (1 porsiyon)

Diyet Programı Öncesinde Uyarılar…

3-gun-uyari  500 Kalorilik Diyet Listesi 3 gun uyari

Aynı boyut ve ağırlıkta olan iki peynir aynı kaloriye sahip değildir. Bu bakımdan daha öncesinden kalori hesaplamasının yapılması gerekebilir. Yiyeceklerin buradan kaç kalori olduğunu görebilirsiniz. 500 kalorilik diyet programına 3 günden fazla devam etmemeniz gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyoruz. Bu diyet programıyla beraber dilerseniz şekersiz olmak kaydıyla bitki çayı tüketebilirsiniz. Bu veya az kalorili kısa süreli diyet programlarıyla verdiğiniz kiloları tekrar almak istemiyorsanız, spor, hareketli yaşam tarzı veya diyetisyen eşliğinde uzun vadeli diyet programlarını deneyebilirsiniz.

Hangi Kalorilik diyeti uygularsanız uygulayın unutmamanız gereken püf noktaları

Diyet yaparken öncellikle dikkat etmemiz gereken konu diyetin bireysel bir konu olduğudur. Bunun dışında davranış değişiklikleri yaparken stratejiler önemlidir. Diyet yaparken alışveriş gibi konularda bir takım değişiklikler olabiliyor. Masaya otururken yapmamız gereken davranış değişiklikleri var. Aktivitelerimizi artırmaya yönelik davranış değişikliklerimiz bulunmaktadır. Diyetimiz boyunca bu davranış değişikliklerini sürdürebilmemiz çok önemlidir. Mesela asansör değil merdiven kullanmak, alışverişe aç karna çıkmamak davranış değişikliğidir. Masaya oturduğumuzda küçük tabaklar kullanmak bir davranış değişikliğidir. Bu tarz değişiklikleri yaptığımız diyetin daha kolay olmasını sağlar. En önemli davranış değişikliklerinden biride yavaş yemek yemektir. Yavaş yemek yemek ile mideden beyne 15 – 20 dakikada beyne doygunluk hissi gider. O süreyi tamamladıktan sonra ne hızda yerseniz yiyin tabağınızdakilerin bir kısmını tüketemediğinizi görürsünüz. Bunun için küçük çatal, küçük kaşık kullanıp ilk 15 dakikayı oyalanarak geçirebilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji