kilo almak için yollar kilo almak Kilo Almanın Hızlı ve Kolay Yolları kolay kilo alma y  ntemleri

Kilo Almanın Hızlı ve Kolay Yolları

Kilo Almanın Kolay ve Hızlı Yolları

Genellikle kilo vermek üzerine bilgilendirici bir siteyiz ancak kilo vermek kadar büyük bir problem olan kilo alma konularını da incelemek istedik. Sağlıklı şekilde kilo alabilmek için yüksek kalorili yiyecekler tüketmek gerekmektedir. Ancak bu çok aşırı yemek tüketmek ve sağlığa zararlı yüksek kalorili besinler tüketmek anlamına gelmez.

Kilo almanın püf noktaları arasında en önemlisi düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenerek, dengeli beslenmek en önemlisidir. Bakalım yöntemler neler;

Kilo Almanın En Kolay Yolu Nedir?

* Kilo almak istiyorum gibi bir şikayetle yazımızı okuduğunuza göre metabolizmanız çok hızlı çalışıyor demektir. Bu nedenle metabolizmanızın daha yavaş çalıştığı akşam saatlerinde yemek yiyerek daha kolay alımını sağlayabiliriz. Yatmadan hemen önce değil en az 2 saat önce yemelisiniz.

* Kilo almak isteyip alamayan insanların genellikle katı gıdalarla pek araları yoktur. Bu nedenle sıvı gıdalar tüketerek kilo almak daha kolay bir seçenektir. Doktorunuzun da önereceği kilo aldırma etkisi olan karbonhidratlı tozlar su ile karıştırılarak tüketildiğinde, kolay kilo alma yolları arasındadır.

* Toplumda bilinen yanlışlardan bir tanesi de düzenli egzersiz yapmanın kilo alımını engelleyeceğidir. Düzenli şekilde egzersiz yapmak hem iştahınızı arttıracak, hem de kas kütlenizi çoğaltarak sağlıklı şekilde kilo almanızı sağlayacaktır. Ancak kas ağırlıklı bölgesel spor tekniklerini tercih etmelisiniz, kardio egzersizleri fazladan kalori yakmanıza neden olur ve kilo almanıza engel olabilir.

* Bitkisel ürünler bazı bünyelerde alerjik etkiler yaratabilmektedir ancak iştah açıcı etkileri nedeniyle kilo alımına faydalı şekilde kullanılabilmektedir. Sağlıklı ve doğal şekilde kilo almak istiyorsanız doktorunuza danışarak fazla abartmadan dengeli şekilde tüketerek, özellikle bitki çayları ile iştahınızı arttırabilirsiniz.

* Bunun dışında zayıf biri iseniz doğal ancak kalorisi yüksek meyveleri ve kuru meyveleri tüketebilirsiniz. Bunlara ek olarak hindistan cevizi, badem, üzüm pekmezi, kuru kayısı, kuru incir, kuru ceviz hem doğal hem de kalorisi yüksek olan kilo aldırıcı besinlerdir.

* Kırmızı et başta olmak üzere balık ve diğer et çeşitlerini fazlasıyla tüketmelisiniz. Etlerin içerisinde yer alan yüksek protein oranı sayesinde hızlıca sağlıklı kilo alabileceksiniz.

* Alkol ve sigara alışkanlıklarınız bulunuyorsa kilo almanın en kısa yolu bu kötü alışkanlıklardan derhal kurtulmaktır. Ayrıca streste kilo almanıza engel olan bir durumdur ve hayatınıza stres katan her şeyi hayatınızdan uzaklaştırmalısınız.

* Çok ağır egzersizler hızlı şekilde kilo vermenize neden olmaktadır. Bu nedenle ağır tempolu egzersizlerin yerine iştahınızı açmaya yardımcı olan hafif egzersizler yapmalı veya kas ağırlıklı egzersiz programları uygulamalısınız. Yakmanız gereken kaloriden fazlasını yakmamaya özen gösterin.

* Protein açısından zengin olan et, yumurta, tavuk ve soya gibi besinleri tüketmelisiniz. Ancak vücut geliştiricilerin kullandığı protein tozlarını kullanmaktan uzak durmalısınız.

Hızlı şekilde kilo almak genelde çok aşırı yemek tüketmek ve kısa sürede başarısızlığa ulaşarak diyeti sonlandırmanıza neden olabilmektir. Hızlı kilo almak vücut yapınıza uygun olmayabilir ve ideal kiloya ulaşmanıza engel olacaktır. Bölgesel olarak kilo almak fit bir görünüme kavuşmanıza engel olur ve hoş olmayan bir vücut yapısına sahip olursunuz.

error: Copyright! Yaşamloji