waffle waffle Waffle Kaç Kalori Diyette Kilo Aldırır mı? kalorisi waffle nedir

Waffle Kaç Kalori Diyette Kilo Aldırır mı?

Waffle Nedir Diyette Kilo Aldırır mı, Yenir mi?

Waffle nedir: İlk çıkış ülkesi Belçika olmakla beraber hamur işi bir tatlıdır. Hazırlanan hamurun üzerine çeşitli meyve (muz, çilek, kivi vb.) krem şanti, bazen dondurma, eritilmiş çikolata veya sosu, bal, fındık, fıstık gibi malzemeler konulup hazırlanır.

Waffle kaç kalori: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi içerisine giren malzemeler wafflenin kalori değerini değiştirir. Normal olarak karışık 1 adet küçük waffle kaç kalori dediğimizde bu miktar 300-400 kaloriyi bulmaktadır. Özellikle muz en çok enerji içeren meyvelerdendir. İçine koyacağınız her şey wafflenin kalorisini arttıracaktır.

Diyette Waffle kilo aldırır mı: Yağ ve şeker değeri oldukça fazla olduğu için diyet yaparken yenmesi önerilmez. Ayrı olrak yüksek kalorili yiyecekler arasındadır. Karbonhidrat oranı fazla olmakla beraber sağlıksız karbonhidrat tatlılar gurubundadır. Genel olarak baktığımızda waffle kilo yapar diyebiliriz.

Diyette günlük ihtiyacınız olan kalori alımını aştığınız taktirde kilo alımı başlayacaktır. Bunun için yüksek kalorisi ile waffle yemek mantıklı bir seçim değildir. Seker ihtiyacınızı düşük enerji ve sağlıklı meyvelerden temin edebilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji