kalori değeri döner tavuk döner Tavuk Döner Kalorisi Kaç Ekmek, Lavaş Dürüm tavuk d  ner ka   kalori

Tavuk Döner Kalorisi Kaç Ekmek, Lavaş Dürüm

Diyet Yaparken Tavuk Döner Yenir mi, Kalori Değeri Kaç?

En çok tükettiğimiz hayvansal gıdaların başında gelen tavuk döner kaç kalori bakalım. Yarım ekmek porsiyon ve lavaş dürüm olarak hazırlanan tavuk dönerin kalorisi aşağıdadır, ayrıca kilo aldırırmı konusunda da bigiler verelim.

Yarım ekmek arası tavuk döner: 400 kalori.

Dürüm lavaş tavuk döner: 330 kaloridir.

Pilav üstü tavuk eti: 370 kalori değerinde.

İskender tavuk döner: (Tabakta 1 porsiyon): Bu terayağlı, ekmek veya lavaş ekledikçe değişmektedir. Ortalama 450 kalorisi vardır.

Tavuk Döner Kalorisi Kilo Aldırır mı?

Piliç döner diyet yaparken yenir mi sorusuna genellikle uzmanlar kilo aldırır etkisi olduğundan tavsiye etmemektedir. Özelikle iskenderde yüksek kalori değeri bulunmaktadır. Izgara olarak tavuk eti yenilebilir fakat yarım ekmek arasına hazırlanmış bir döner özellikle kilo kontrolü için sağlıklı bir seçim olmayabilir. Özellikle diyette dikkat etmeniz gereken yiyecekler arasındadır.

Tavuk döner yerine kalorisi düşük haşlanmış ve yağsız sebze yemekleri, kuru baklagiller daha iyi bir seçim olabilir. Fakat canınız çok istediyse, içi alınmış çeyrek ekmek arasında döner yenilebilir.

Piliç dönerin yanında içeceğiniz bol kalorili asitli içecekler ile sağlık değerini iyice olumsuzlaştıran bu besin öğesini tüketirken dikkat etmeli ve asla tavuk derisi yanmemeli.

error: Copyright! Yaşamloji