sucuk kaç kalori değeri sucuk kalori Sucuk Kalorisi ve Diyette Yenir mi? sucuk kalori

Sucuk Kalorisi ve Diyette Yenir mi?

Sucuk Kalorisi Kaç, Diyet Yaparken Yenir mi, Kilo Aldırır mı?

Sabahları ekmek arası sucuk veya sucuklu yumurta Türk kültüründe bir hayli yaygın. Peki sucuk kaç kalori miktarına sahip, diyette kilo aldırır mı inceleyelim:

Sucuk Kaç Kalori: Yağlı sucuk ince 1 dilim 25 kaloridir. 1 porsiyon 200 Kcal. Kangal ise malzemelere göre değişkenlik gösterir. Yağsız sucuğun kalorisi ise 100 gram 280 kaloridir.

Sucuklu Yumurta Kalorisi: 1 porsiyon 2 yumurtalı sucuk içinde 370 kalori değeri vardır. İçerisine ilave edilen yağ, tuz, yumurta ve sucuk kalori değeri arttırabilir. Yapacağınız sucuklu yumurtanın kalori hesaplamasını bu değerler üzerinden yapabilirsiniz.

Sucuk Kilo Aldırır mı: Yağ oranı fazla olan sucuklar kilo aldırır ayrıca içeriğinde kolesterol ve sodyum değeri fazladır. Diyet yaparken veya kilo kontrolünde çok dikkatli yemek faydalı olacaktır.

Pınar Klasik Sucuk Besin Değeri;

Besin Değeri 100 gram
Kalori 402/ 1663
Protein (gr.) 18
Karbohidrat (gr.) 36
Yağ (gr.) 1,5

Diyette Sucuk Yenir mi: Hayvansal gıdaların özellikle yağlı olanları diyetisyen tarafından önerilmez. Amaç kilo verme olduğu için yüksek kalorili yiyecekler haricinde fakat besleyici ve vücudun ihtiyaçlarını karşılayan diyet listesi oluşturulur. Sucuk ise hem kalori değeri hemde sağlık derecesi zayıflamak için tüketilmemesi gereken besinlerin arasındadır. En fazla hafta bir yarım porsiyon tüketmek kilo aldırmaz.

Demir ve protein miktarı zengini olması yukarıdaki gerçekleri değiştirmiyor. Kilo vermek isteyen kişiler bireysel bir rejim programı oluşturup, bu listeye uymalıdır. Alınan kaloriler ve günlük yakılacak enerji dengesi iyi ayarlanmalıdır. Sonuç olarak sucuk kalori bakımından yüksek ve yağ oranı fazladır.

error: Copyright! Yaşamloji