sosis sosis kalori Sosis Kalorisi Diyette Kilo Aldırır mı? sosis besin de  eri

Sosis Kalorisi Diyette Kilo Aldırır mı?

Sosis Kaç Kalori, Diyette Yenir mi ve Kilo Aldırır mı?

Sosis, diğer sucuk ve salam gibi işlenmiş gıdadır. Peki kalori değeri cetveli nedir kilo yapar mı yazıda inceleyelim, 100 gram üzerinden hesaplanmıştır;

Dana Etinden Yapılmış Sosis Kaç Kalori: 290 kaloridir.

Tavuk Sosis Kalorisi: 180 kalori miktarı içerir.

Eğer yumurtalı ve yağlı yaparsanız kalori miktara göre artış gösterecektir. Piliç sosisin kalorisi kırmızı ete göre daha azdır.

Kırmızı Etten Yapılmış Sosiste Bulunan Besin Değeri;

  • Karbonhidrat ( g ); 5
  • Protein ( g ); 14
  • Yağ ( g ); 24
  • Lif ( g ); 0

Tavuk Sosiste Bulunan Besin Değerleri;

  • Karbonhidrat ( g ); 0
  • Protein ( g ); 21
  • Yağ ( g ); 10
  • Lif ( g ); 0

 Sosis, protein, demir, sodyum içeriği yüksek bir işlenmiş et ürünüdür. İşlenmemiş etlere göre yağ içeriği çok daha yüksektir. Tüketiminden olabildiğince uzak durulmalıdır. Tüketildiğinde ise küçük porsiyon tercih edilmelidir. Sabahları kahvaltı yapmak çok önemlidir. Fakat kahvaltı yapmak kadar kahvaltıda yediklerimizde oldukça önem verilmelidir. Kahvaltılarda severek tükettiğimiz gıdalardan biri de sosisler.

Diyette Sosis Yenir mi: İşlenmemiş ürünler oldukları için sosislerin çok sık tüketilmesi önerilmemektedir. İşlenmemiş oldukları için tuz ve kolesterol miktarları bakımından da oldukça yüksek oranlara sahiptir. Bu severek tükettiğimiz sosisler oldukça yağlı gıdalar gurubundadır. Yağlı gıdalar bilindiği gibi yüksek kalorili gıdaları oluşturur. Diyet yapıyorsanız sosis, salam gibi işlenmemiş ve oldukça yağlı olan bu yüksek kalori miktarına sahip gıdaları diyet listesine dahil etmemeye özen göstermelisiniz. Kilo problemleri ile karşılaşmak istemiyorsanız sosislerden olabildiğince uzak durmalısınız.

sosis kaç kalori sosis kalori Sosis Kalorisi Diyette Kilo Aldırır mı? sosis kalorisi kilo 150x150Sosis Kilo Aldırır mı: Kolesterol, kalori ve ve sağlıksız yağ oranı oldukça fazla olan sosis diyet yaparken sürekli tüketildiğinde kilo yapar diyebiliriz. Aynı şekilde diğer işlenmiş et ürünleri ve yiyecekler de aynı şekilde kilo aldırır. Zayıflama süresince bu gibi besinlerden uzak durmak kilo kontrolü için faydalıdır.

error: Copyright! Yaşamloji