simi gevrek kalorisi kilo aldırır mı simit kalori Simit Kaç Kalori Susamlı? simit kalori ka

Simit Kaç Kalori Susamlı?

Gevrek-Simit Kalorisi Ne Kadar, Diyette Yenir mi, Kilo Aldırır mı?

Sabah kahvaltıların vazgeçilmezi olan simit kaç kalori ve besin değerleri miktarı ile diyette yenir mi susamlı simit kilo aldırır mı beraber inceleyelim.

Simit gramı İstanbul ve farklı şehirlere göre değişiklik gösterebiliyor. Ortalama fırıncılar 100 gram susamlı simit üretmekte ve kalori değeri üzerindeki susama göre ortalama olarak 350-400 kaloridir. Bu değer oldukça yüksektir ve devamlı tüketildiğinde sağlıksız ve kilo aldırır diyebiliriz.

Yemekte gevrek yanında tüketilen 15 gram 1 adet üçgen peynirin kalorisi 155 kalori değerindedir. Besin değerleri ise; 2.93 yağ, 0.56 karbonhidrat ve 2.21 protein bulunmaktadır.

Simit çaysız olmaz fakat yanında şekersiz olarak içilen çayın kalorisi bulunmuyor. Sağlıklı bir yaşam için şeker kullanmayı hayatımızdan çıkartmalıyız.

Simit Diyet Yaparken Yenir mi, Kilo Yapar mı?

Genel olarak susam fazlaca yağ içerdiğinden ve simit hamur işi olduğundan diyet yaparken önerilmez ve kilo yapar. Yüksek karbonhidrat içeren bir susamlı simit yerine tam 4 dilim ekmek yiyebilirsiniz. Fakat buda önerilmez. Diyette en iyi seçim sağlıklı karbonhidrat ihtiyacını karşılamak adına çavdar veya tam buğday ekmeğinden kahvaltıda 1 dilim yemek faydalı olacaktır. Günde en fazla 4 dilim yemek vücudun karbonhidrat oranını yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Farklı şehirlerde özellikle İzmir’de gevrek olarak bilinen simit kalorisini üzerindeki susam ve hamur işi mayası belirler, farklı yerlerde yapılan simitlerin kalori değeri birbirini tutmayabilir.

Çok canınız çekti ve simit yemek istiyorsunuz fakat yüksek simit kalorisi sizi korkutuyor ise, iş arkadaşlarınızla bir simidi 3 bölüp isteğinizi giderebilirsiniz ama fazlası diyette önerilmez.

Bir adet susamlı simit 100 gram. 350-400 kalori miktarı içerir ve besin değerleri aşağıdadır;

Karbonhidrat (g) 68.0
Protein (g) 0.9
Yağ (g) 17
Sodyum (mg) 300
Potasyum (mg) 30
Kalsiyum 20
Vitamin A 1
Demir 0.4
error: Copyright! Yaşamloji