portakal portakal kaç kalori Portakal ve Suyu Kalori Değeri Kaç? portakal kalorisi ka

Portakal ve Suyu Kalori Değeri Kaç?

Portakal ve Taze Sıkılmış Sıkma Suyu Kalorisi Diyette Kilo Yapar mı?

Portakalın zayıflatır etkisi bulunmamakla beraber kalorisi az fakat şeker miktarı yüksektir. Ayrıca Folik asit değeri çok tüketildiğinde mide yanması ve gaza sebebiyet verebilir.

Bunun yanında yüksek miktarda C vitamini faydalarının yanı sıra lifli meyveler arasında oluşu sağlık açısından faydalıdır. B-6 ve B2 vitamini, niasin, magnezyum gibi değerleri içinde taşır.

Suyu ve Portakal Kaç Kalori?

1 tane portakalın kalorisi 60-65 Kcal. dır. 1 bardak taze sıkma portakal suyu kaç kalori dediğimizde bu değer; 95-100 kaloriye denk gelmektedir. Bir bardak portakal suyu hazırlamak için 1 taneden fazla portakal harcanır ve bu da kalori değerini yükseltir.

Diyette Portakal Yemek Kilo Aldırır mı?

Öncelikle şuradaki meyvelerin kalorisi ve diyette kilo aldırır mı yazımıza bakınız. Ayrıntılı olarak diğer meyve çeşitleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Tek başına portakal kalorisi kilo aldırmaz yalnız bahsettiğimiz gibi içeriğinde yüksek miktarda meyve şeker oranı bulunur.

Abartıya kaçılmadığı sürece kilo yapar denmez, aksine diyette oluşan halsizlik, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesine oldukça faydaları vardır.

Lifli meyve olan portakal zayıflama sürecinde ara öğünlerde sağlıklı besin olarak diyetisyenler tarafından önerilir. Öğle yemeklerinden sonra saat 3-4 gibi 1 adet portakal yemek vücudun günlük %70-80 lik C vitamini oranını tek başına karşılar.

kalorisi kilo yaparmı portakal kaç kalori Portakal ve Suyu Kalori Değeri Kaç? portakal kalori suyu 150x150Eğer kilo verme diyeti yapıyorsanız portakal suyu sizin için risk gurubundadır. Sadece sabah kalktığınızda veya kahvaltı yaparken 1 küçük bardak portakal suyu içmelisiniz, fazlası zararlıdır ve kilo kontrolü sırasında problemlere yol açabilir.

Sabah alınan kaloriler gün içinde daha hızla ve çabuk yakılır. Unutmayalım sabahları metabolizma daha hızlı çalışır.

error: Copyright! Yaşamloji