Nar ekşisi kalorisi kaç nar ekşisi Nar Ekşisi Kalorisi ve Diyette Zayıflatır mı ?  nar ek  isi kalori

Nar Ekşisi Kalorisi ve Diyette Zayıflatır mı ?

Nar Ekşisi Kalorisi Kaç Diyet Yaparken Zayıflamaya Etkisi Var mıdır?

Nar Ekşisi Nedir ? ; Nar ekşisinin ana maddesi nar suyudur. Nar suyunun kaynatılarak yoğunlaştırılması şekliyle yapımı sağlanan sirke ile limon tadı arasında bir lezzete sahiptir.

Nar Ekşisi Kaç Kalori: Nar Ekşisinin 1 bardağı yani 200 ml’si 120 Kaloridir. Düşük kalorili olmasının yanı sıra aşağıdaki faydaları vardır.

Nar Ekşisi Zayıflatır mı: Doğrudan Nar Ekşisi zayıflatır demek tabi ki doğru olmayacaktır. Ancak dolaylı yollarla zayıflamaya yardımcı olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Güzel aroması ve lezzetli yapısıyla diyet salatalarda ve diyet yemeklerinde rahatlıkla kullanarak gıdaları lezzetli hale getirebilir ve böylelikle leziz diyet yemekleri yapabilirsiniz. Buda zayıflama süresince bize katkı sağlayacaktır.

Kilo Yapar mı: Yukarıda da yazdığımız gibi nar ekşisi diyette yenir mi sorusuna evet diyebiliriz. Düşük kalorisi olması sayesinde kilo aldırır etkileri yoktur.

Nar Ekşisinin Çeşitli Faydaları Şu şekildedir;

En bilindik özelliklerinden birincisi nar ekşisini diyabet hastaları tarafından kolaylıkla kullanabilir olduğudur. Şeker Hastaları hiç korkmadan nar ekşisini kullanabilirler ve Doktorlar tarafından da nar ekşisinin şeker hastalığı üzerinde olumlu etkileri olduğu söylenmektedir.

Ağız içi yaraları, aft gibi hastalıklarda sulandırılmış Nar Ekşisi ile yapılan gargaraların bu yaralar üzerinde iyileştirme etkisi bulunduğu gözlenmektedir.

Saç derisi rahatsızlıklarında da nar ekşisiyle yapılan çeşitle maskeler faydalı olmaktadır. Bu rahatsızlıkların başında kellik ve saç dökülmesi sorunları gelmektedir.

Yine şeker hastaları gibi yüksek tansiyon hastaları da gönül rahatlığıyla nar ekşisini kullanabilmektedir. Çünkü nar ekşisi olabildiğince az kalori içermektedir. Bilimsel araştırmalara göre tansiyon kontrolü sağladığı faydaları vardır.

Nar ekşisi bitkisel olduğu sürece kullanımını düzenli hale getirdiğimizde bize enerji sağlayacak ve doğal bir vitamin takviyesi görevi görecektir.

Ev Yapımı Doğal Nar Ekşisi Tarifi;

Gerekli Malzemeler; 10 Kilo Nar.
Nar tanelerini bir kaba temizleyip ayırıyoruz. Nar zarının tanelerin içerisine karışmamasına özen gösteriyoruz çünkü nar zarı yapacağımız Nar Ekşisine acılık verecektir. Narın tanelerini ayırmak için bir çok yöntem kullanabiliriz. Bunlardan biri narları 4 parçaya bölüp ters yöne doğru çevirmek olabilir yada daha kolay bir yöntem olarak nar ayıklama kapları satılmaktadır onlardan da yararlanabilirsiniz.
faydaları nar ekşisinin nar ekşisi Nar Ekşisi Kalorisi ve Diyette Zayıflatır mı ?  nar ek  isi 150x150Nar ekşisi nasıl yapılır: Daha sonra yapımı için nar tanelerini sıkmak olacaktır.  Bunun için bir kevgir kullanabiliriz. kevgirle nar tanelerine bastırarak nar tanelerinin suyunu çıkartabiliriz. Çıkardığımız nar suyunu bir tencereye alarak yüksek ısıda aşağı yukarı 4 saat kadar kaynatmamız gerekecektir. Tabi ki arada karıştırılması gerekmektedir. Koyu bir kıvam aldığında ocaktan alın ve bir şişe yada kavanoza koyarak gerektiğinde kullanabilirsiniz. Tarifi bu şekilde hazırlıyoruz.
error: Copyright! Yaşamloji