elma kilo aldırırmı elma kalori Kırmızı ve Yeşil Elma Kalorisi Kilo Aldırır mı Diyette? elma kilo zay  flat  rm

Kırmızı ve Yeşil Elma Kalorisi Kilo Aldırır mı Diyette?

Elma Kaç Kalori, Yeşil veya Kırmızı Diyet Yaparken Kilo Yaparmı Yoksa Zayıflatır mı?

Elmanın kalorisi düşük ve faydaları arasında tok tutucu özelliği olması dikkat çekiyor. Yüksek oranda lifli meyveler gurubunda olan elma kilo aldırırmı yoksa zayıflatırmı detaylara bakalım;

Meyvelerin 120 dakika sonra tok tutucu özelliğini kaybettiğini biliyoruz. Fakat bu süre hiçte az değil diyerek size bir tüyo verelim; araştırmalar sonucu açıklanan, en çok tok tutan yiyecek balık olmuştur bilginize.

Kırmızı ve Yeşil Elma Kaç Kalori?

1 tane yeşil elmanın kalorisi: Orta boy büyüklüğüne göre 70-75 Kcal. değerine sahip ve 4 gram lif vardır.

1 adet kırmızı elma kalori miktarı ise: Aynı 72-73 kalori var diyebiliriz.

Elma Kabuğu Kaç Kalori: Ortalama bu değer 10 kalori civarındadır. Fakat kabuğunda bir çok faydası vardır, soymadan yemek daha sağlıklı.

Elmanın Besin Değeri:

Kalori
70-75
 Lif

4gr.

CKarbonhidrat
19.06g
 B, C Vitamini

Zengin

Protein
0.7g

Elma Kilo Aldırırmı: Diyetisyenlerin ara öğünlerde sıkça yenilmesi gerektiğini vurgularken, düşük kalorisi ile elma kilo aldırmaz diyebiliriz. Bunun aksine diyet aralarında fazla kalori almadığınız için zayıflatır demek mümkün fakat tek başına elma değil.

Diyette Elma Yenir mi: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi elmanın faydaları diyet yaparken de geçerlidir. Diyette kabızlığı önlemek ve sağlıklı beslenmek için lifli yiyecekler tüketmelisiniz. Antioksidan elmanın içinde bulunan çözünebilir lif Pektin, (LDL) zararlı kolesterolü düşürücü ve faydalı kolesterol (HDL) seviyesini yüksek tutucudur. Günlük alınması gereken lif miktarı kadınlar için 25-30 gram aralığındadır. Tok tutucu faydaları yanı sıra şeker hastalığı riskini düşürür. Asetilkolin’ e etki ederek sinir sistemini düzenleme çalışır. B, C vitamini ve Lif bakımından zengin olan elma kalori bakımından düşüktür.

Fakat çoğu meyvenin içinde yüksek oranda şeker bulunur. Bunlardan bir tanesi de elmadır. Tüketmeyi abartmadığınız taktirde bir zararı yoktur.

Elma Yemek Zayıflatır mı?

elma zayıflatırmı kalorisi elma kalori Kırmızı ve Yeşil Elma Kalorisi Kilo Aldırır mı Diyette? elma kalori 150x150Yeşil Elma Zayıflatırmı: Diyet yaparken en çok görülen sorunlar arasında olan kan şekerinin düşmesi ve kabızlık şikayetleri için birebir meyvedir. Boşaltım sistemini rahatlattığı için, mide yükünü hafifletir. Artı olarak elmada Niacin ve Tiamin mineral değeri yeteri kadar vardır. Bilindiği üzere lifli meyveler sindirim sistemi ve metabolizma hızı arttırıcı etkilere sahiptir. Bu da diyette elma zayıflatırmı sorusunun cevabı olmakta. Ara öğünleri az kalorili geçireceğiniz için zayıflama takviye edici ve  elma kalori değeri ile yardımcı kilo verdirir meyveler içinde diyebiliriz.

error: Copyright! Yaşamloji