ıspanak kalorisi ıspanak kalori Ispanak Kalorisi Kaç, Kilo Yapar mı?   spanak kalori kilo

Ispanak Kalorisi Kaç, Kilo Yapar mı?

Ispanağın Kalorisi Kilo Yapar mı, Diyette Yenir mi? 

Ispanağın içerisinde A, B, E ve C vitaminleri mevcut bulunuyor. Bu bakımdan demir, magnezyum, iyot bakımından zengin yiyecekler arasında yer alıyor. Vücuda direnç katan ıspanak birçok hastalığa da iyi gelir. Aynı zamanda hücre yenilenmesini sağlar. İçerisinde yer alan lifler sayesinde kabızlık ve sindirim sorunlarını ortadan kaldırır. Aşağıdaki cetvel ıspanak kalori değeri için hazırlanmıştır.

Çiğ Ispanak Kaç Kalori: 100 gram pişmemiş ıspanağın kalorisi 23-25 Kcal.

1 Tabak Porsiyon Ispanak Yemeği: 150 gram 75 kaloridir.

Ispanağın Besin Değeri Nedir:

Karbonhidrat(gr): 4.5

Protein(gr): 2.8

Yağ(gr): 5

Lif (gr): 3.1

Vitamin: B,C, E, A

Ispanak Kilo Yapar mı?

Ispanak kalorisi kilo aldırır özellikte değildir.  Diyette öğlen ana yemek olarak tüketilebilir. İçerisinde lif olmasıyla da metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlıyor. Peki, ıspanak kilo aldırır mı? Hayır, aldırmaz aksine kilo vermek için yardımcı olacak yiyecekler arasında yer alıyor. Çiğ olarak salatasını yiyenler çoktur.

Diyet Yaparken Ispanak Yemeği Yenir Mi?

Sebze kalori değerlerine batığımızda kalori miktarı en düşük olan yiyeceklerden biri ıspanak oluyor. Kalori oranı düşük ıspanak yemeği diyet yaparken gönül rahatlığı ile yiyebileceğimiz sebzelerdendir. Lif bakımından da zengin olan ıspanak sindirim sistemini de kolaylaştırıyor. Bu sayede metabolizma hızını artırıyor. Ayrıca mineral ve demir bakımından zengin olan sebze bir çok hastalığa iyi geliyor ve doğal enerji sağlıyor. Günlük protein ihtiyacına göre hafif yapılmış kıymalı ıspanak yemeği de yapabilirsiniz.

Ispanağı Diyet Yaparken Nasıl Tüketmeliyiz?

ıspanak kilo yaparmı kolarisi ıspanak kalori Ispanak Kalorisi Kaç, Kilo Yapar mı?   spanak ka   kalori 150x150Ispanak birçok şekilde yemek yapılan yiyecekler arasında yer alıyor, tek başına zayıflatır etkisi bulunmuyor. Fakat diyet yaparken haşlanmış olarak yenilmesi en uygunu olacaktır. Çünkü vitamin değerlerini bu şekilde kaybetmeyecektir. Diğer bir bakımdan demir bakımından zengin olan bu sebze, yoğurt ile tüketildiğinde besin değerini kaybediyor buna da dikkat edilmesi gerek.

error: Copyright! Yaşamloji