fındık kaç kalori fındık Fındık Kalorisi Kilo Aldırırmı ve Besin Değeri f  nd  k kalori

Fındık Kalorisi Kilo Aldırırmı ve Besin Değeri

Fındık Kaç Kalori, Kilo Aldırır mı ve Fındığın Faydaları

Kuruyemiş grubunda olan fındığın faydaları aşağıdadır. Ayrı olarak fındık kalorisi kaç, kilo aldırırmı ve diyette yenir mi bakalım; Polifenol besin değeri faydaları için çiğ, kavrulmamış ve kabuklu fındıkları kullanın.

Fındık Kaç Kalori: 1 adet fındık ortalama 5 kaloriye denk gelmektedir.

Çiğ: 1 avuç çiğ fındık yaklaşık 40 gr. 200 kaloridir.

Tuzlu Kavrulmuş: 100 gram tuzlu kavrulmuş fındığın kalori değeri 630 Kcal. dır.

Fındık Kilo Aldırır mı: Bir çok faydası bulunan fındık aşırı tüketiminde kilo aldırır. Özellikler kilo almak isteyenler her gün bir avuç yiyerek kilo alabilir. Fakat diyette olanlar için maksimum günde 4 adet, fazlası kilo yapar. Fındık %45 oranında doymamış yağ bulundurur.

Diyette Fındık Yenir mi: Günde en fazla 3-4 adet olmak koşuluyla ara öğünlerde diyette yenir ve enerji veren doğal besinler arasındadır. Öğleden sonraları için alternatiflerine bakılınca oldukça faydaları vardır, yeteri kadar ve düzenli tüketildiğinde sağlık için bir çok artısı vardır. Diyette oluşan halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı gibi semptomları önler, vücudun ihtiyacı olan enerji verir.

Besin Değeri: Fındığın besin değeri cetveli arasında Arginin, tekli doymamış yağ, A, B1,B2 vitamini, Protein, Biotin, Magnezyum, Omega-3 ve E vitamini bulunur. Ayrıca diyet lifi, potasyum, kalsiyum, fosfor ve demir mineralleri içerir.

100 gram fındığın içinde; Günlük alınması gereken enerji ihtiyacının büyük kısmını tek başına karşılayabilir, günde vücudun kalori ihtiyacının %25 lik kısmını, Magnezyum %45,  Kalsiyum gereksiniminin %15, E vitaminin tamamını hatta fazlasını, B1 ve B2 ihtiyacını ise %20-30 oranda karşılar. Bitkisel protein kaynağıdır.

İllaki sade ve tek başına yemeyi düşünmeyin. Keklerin içine, yemeklere, yaptığınız tatlıların içine koyup tüketebilirsiniz. Fındık kalori miktarı fazladır, bu yüzden yeteri kadar tüketilmesi önerilir.

Sağlıklı Vücut İçin Fındık Faydaları Nelerdir?

İçindeki E vitamini sayesinde koroner kalp hastalığına iyi gelir ve kişisel tedavi amaçlı kullanılmasında faydaları vardır.

Her gün 1 avuç veya en az 30 gram fındık gelişme dönemindeki çocuklar için büyük önem taşır. Bu değer normal insanlar için de geçerlidir.

Kolesterolü önleyen bitkisel steroller içinde bolca bulunur. Kolesterolü yüksek olanlar için faydaları vardır.Kötü kolesterol (LDL) düşürür.

Eğer fındık sevmiyorsanız bunu yerine diğer kuruyemiş gurubunda olan ceviz veya badem muhteşem bir alternatif olabilir.

Arginin özellikle damar yolları sağlığı için çok önemlidir. Bu minerali almak için yer fıstığı, ceviz yiyebilirsiniz.

fındığın faydaları besin değeri fındık Fındık Kalorisi Kilo Aldırırmı ve Besin Değeri f  nd  k faydalar   150x150Doymamış yağ asitleri sayesinde kalp ve damar dostu besinler arasındadır.

İçerdiği enerji sayesinde cinsel isteksizliği bir nebze ortadan kaldırır ve performansı arttırır.

Lif miktarı kolon kanseri, diyabet gibi hastalıklara, ayrıca kalbe iyi gelir.

error: Copyright! Yaşamloji