domates zayıflatırmı kalorisi domates kalori Domates Kaç Kalori, Diyette Zayıflatır mı ? domates ka   kalori

Domates Kaç Kalori, Diyette Zayıflatır mı ?

Domates Kalorisi Kaç ve Domatesin Zayıflatma Özelliği Var mı?

Domates içeriğinde hem bolca A vitamini hemde C vitamini içermektedir. Bunların yanı sıra minarel olarakta oldukça zengindir. Mangan ve potasyum mineralleri içermektedir. Domates yüksek lif içermektedir. İçerisinde bulunan yüksek lif, antioksidan özelliği ve düşük kalorisi sayesinde de diyete yenir.

Hem yüksek lif zengini hemde antioksidan deposu domatesin kalorisi;

Domates Kaç Kalori: Ortalama boylarda 1 adet domates aşağı yukarı 100 gr’dır. 100 gr domates ise 25 Kalori‘dir.

Domates Zayıflatırmı ve Diyette Domates Yenir mi ?

 Daha öncede bahsettiğimiz gibi domates kalorisi az ve yüksek derecede antioksidan içerir, domatese kırmızı rengi sağlayan LİKOPEN maddesinin yağları eritme özelliği vardır. Yani domates neredeyse diyet sürecinde kolay kilo verme ve özellikle yağdan kilo vermede etkili bir besin olarak diyette yenir. Ayrıca içerisinde bolca bulunan liften dolayı tok tutma özelliğine de sahiptir. Fakat tek başına zayıflatır etkisini göremezsiniz. Spor ve diyet listesi ile desteklemelisiniz. Ayrıca domatesin kabuğu sindirim zorluğu çeken kişilerde problem yaratabilir. Domates salçası seçerken ise kaliteli markaları seçiniz.

Domates ve Güzellik; Tüm dünya Macar kadınlarının ne kadar güzel olduklarını bilinir ve konuşurlar. Peki nasıl bu kadar güzeller ve güzel kalabiliyorlar. İşte bunun sırrı daha öncede bahsetmiş olduğumuz domatesin içeriğinde bulunan ve zayıflamaya da yardımcı olan Likopen’dir. Likopen’in faydaları ise şu şekildedir;

Likopeni fazla olan cilt güneş ışınlarının zararlarından az etkilenir.

Likopeni artan cilt gergin kırışıklardan yoksun ve bebek cildi gibi olur.

Likopen cildin oksijen alımını kolaylaştırarak cildin daha fazla nefes almasını sağlar.

Domatesin içindeki likopen cildinizin parlamasını ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olmasının sağlar.

Ve  tabiki en önemli etki olarak likopen yani domates cildi cilt kanserine karşı korur.

domates domates kalori Domates Kaç Kalori, Diyette Zayıflatır mı ? domates kalorisi 150x150Bütün bu olumlu etkileri cildimize sağlamaz için. Günde 1 adet domatesi hafif şekilde pişirilmiş olarak tüketebilirsiniz. Bunların haricinde domatesli ( likopen’li ) cilt kremleri ve maskeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca kendiniz de domates ile çeşitli cilt maskeleri yaparak kullanabilirsiniz.

Kısaca özetlersek domates kalori miktarı düşük bir sebzedir ve diyet yaparken yenmesinde sakınca yoktur.

error: Copyright! Yaşamloji