bal kilo yaparmı diyette bal Diyette Bal Yenir mi, Kalorisi Kaç? bal diyette yenir mi kilo ald  r  rm

Diyette Bal Yenir mi, Kalorisi Kaç?

Bal Kaç Kalori Değerinde ve Diyette Yenir mi?

Her ne kadar diğer yiyeceklere göre kalori oranı biraz yüksek olsa da mineral ve vitamin yoğunlu fazla olan bal diyette yenir mi sorusuna cevap olarak abartmamak koşulu ile evet diyebiliriz. Doğal ortamda bir kaç kilo bal yapmak için arılar milyonlarca defa kovana girip çıkarlar. Bir çok faydaları olan balı diyette es geçmek olmaz.

Doğal bal içerisindeki kalori değeri diğer gereksiz ve fayda sağlamayan, kilo yapan kaloriler ile bir tutulmamalıdır. Balda bulunan kalori vücut için gerekli ve sağlıklı doğal kaynaktır. Şeker yerine kullanacağınız tatlandırıcılar arasında en faydalı olan besinler arasındadır bal.

Diyet Yaparken Bal Yemenin Faydaları Nelerdir?

Midede oluşan gaz ve hazımsızlığa iyi gelir, karın ve boşaltım yolunda bağırsaklara yapışan gereksiz fazlalıkları atar. Midede oluşan veya oluşabilecek şişkinliği azaltarak rahatlamaya yardımcı olur. Diyette oluşan kabızlığı geçirir. Oldukça yüksek protein içerir ve protein diyette en çok gerekli olan bileşenlerin başında gelir, bu şekilde halsizliği önler. Balda antibakteriyel bileşenler bulunur ve doğru saklandığında hiç bir zararlı madde içerisinde barınmaz. Obeziteyi önlemekle bilinen bal diyette fazla kilo alımını düzene sokmak için de yardımcı bir besin takviyesi olabilir.

Doğal bal kaç kalori: Yukarıdaki kalori değeri cetvelinde de gördüğünüz gibi yaklaşık olarak 1 küçük yemek kaşığı bal 30 kaloridir. Bu değer yerine kullanılan diğer besinlere göre ortalama bir değerdir ve genel olarak daha faydalıdır.

Şeker yerine bal yenir mi: Bal en doğal tatlandırıcı olması bakımından şeker yerine bal yemek doğru karar olacaktır. Şeker yerine ne kullanmalı diyorsanız şurada diğer tatlandırıcılar vardır. Peki ne kadar yenir? Bunu günlük parçalara bölerek sabahları bir kaşık veya su içerisine katarak 1 bardak içebilirsiniz.

Diyette bal yemek kilo yaparmı, zayıflatır mı: Yukarıda saydığımız faydaları sayesinde mideyi düzene soktuğu ve bal yedikten sonra gereksiz yüksek kalori değerinde şeker içeren besinler (kola, sağlıksız tatlılar, şekerli atıştırmalık) yemeyeceğiniz için kilo aldırmaz. Aksine zayıflama sürecinde yardımcı etkileri ile zayıflatır.

Bal faydaları diyette bal Diyette Bal Yenir mi, Kalorisi Kaç? bal kalori faydalarSabah kalktıktan sonra bir bardak ballı su içmek gün boyu mideyi rahatlatır, diyette gereken enerjiyi verir, bağışıklık sistemini düzene sokacağı için gün boyu halsiz, yorgun görüntünüzden kurtarır. Kalori alırken en önemli dikkat etmemiz gerekenler arasında, alınan besinlerin sağlıklı beslenme programına uygun olup olmadığıdır. Bal faydaları ile size doğal şifa sağlıyor, bizde bundan yararlanalım.

error: Copyright! Yaşamloji