çiğ köfte kalori çiğ köfte Çiğ Köfte Kaç Kalori Diyette Kilo Yapar mı? ki   k  fte yaparm   kilo ald  r  rm

Çiğ Köfte Kaç Kalori Diyette Kilo Yapar mı?

Çiğ Köftenin Kalorisi Nedir, Kilo Aldırır mı, Diyette Yenir mi?

Çiğ köfte kaç kalori:  1 adet Etsiz çiğ köftenin kalorisi 60 kcal. değerinde iken etli çiğ köfte miktarı ise daha yüksek kaloridir. Porsiyon veya lavaş dürüm kalori değeri için ise kaç adet varsa bu şekilde hesaplama yapabilirsiniz. Etsiz olan daha sağlıklı olarak diyetisyenler tarafından tavsiye edilir. Dikkat edilecek husus; midede şişme yaptğından taze olan ürünleri tüketmek olacaktır.

Çiğ köfte kilo yapar mı: Özellikle acı biberin (İsot, baharatlar) yağ yakma ve metabolizma hızlandırıcı özelliği olduğunu biliyoruz. Bulgur içerisinde fazlaca lif barındırır ve sindirim sitemi için faydalıdır. Her ne kadar çiğ köftenin kalorisi çok düşük olmasa da sade olarak yenilecek 2-4 adet çiğ köfte sadece marul yardımıyla tüketildiği taktirde kilo aldırırmı sorusuna hayır diyoruz.

Diyette çiğ köfte yenir mi: Kaç kalori olduğunu yukarıda verildi. Kolesterol içermeyen ve karbonhitrat değeri yüksek olan bulgur, eğer etsiz olarak çiğ köfte yapılmış ise diyet yaparken yenir fakat en fazla 3-4 adet (köfte boyutu). Gün içerisinde karbonhidrat ihtiyacınızı diyet listeniz ne öneriyorsa, buna göre diğer öğünlerdeki besinleri belirlemek daha doğru olacaktır. 4 adet çiğ köftenin karbonhidrat değeri ortalama 70 civarındadır.  Ayrıca çiğ köftede az miktarda protein bulunur. Proteinli yiyecekler oranı fazla olan diyet listeleri ile daha hızlı kilo verilse de karbonhidrat vücut için gerekli bir bileşendir ve kalıcı kilo vermek için karbonhidrat alımı önemli bir etkendir.

Diyet yaparken eğer öğle yemeğini hafif proteinli yaptıysanız, öğleden sonra saat yaklaşık 3 gibi marul içinde (Lavaş olmadan) çiğ köfte tüketmeniz, hem akşam yemeğine kadar tok almanızı sağlarken hemde içerdiği karbonhidrat ve demir ile vücudun ihtiyacı olan mineralleri almış oluyorsunuz. Ayrıca B vitaminlerini bulgur içinde bol miktarda vardır. (B12 hariç)

çiğ köfte kilo çiğ köfte Çiğ Köfte Kaç Kalori Diyette Kilo Yapar mı?   i   k  fte ka   kaloriGerçek etli çiğ köfte malzemeler ile nasıl yapılır: Çiğ köftenin tarihi çok eskilere dayansada zamanla yapılış şekli  basitleştirilmiştir. Gerçek etli çiğ köfteler taşlar üstünde metal içermeyen tahta veya tokmakla dövülüp kulak memesi kıvamına gelen yağ ve sinir içermeyen et ile yapılırdı. Et içerdiği için protein ve kalori değeri yüksektir.

Etli bulgur çiğ köfte zararları: Tüm et yemekleri ve ürünlerinde oluşabilecek bir bulaşıcı hastalık türü olan Malta veya Akdeniz humması etli çiğ köftede de risk oluşturabilir. Genellikle seyyar satıcılar yerine isim yapmış ve fabrikasyon etsiz olan ürünleri kullanmak sağlık açısından daha faydalı olacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji