Cevizin Kalorisi ve Ceviz Suyu Hazırlanışı

100 Gr. 653 Kalori

Ceviz Kaç Kalori, Suyu Nasıl Hazırlanır ve Cevizin Faydaları

Yukarıdaki cetvelde görüldüğü gibi bir adet normal boyuttaki iç cevizin kalorisi 25 tir. 100 gramında ise bu değer  653 kaloridir.

Ceviz Neye iyi Gelir?

»Ceviz yemek birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Bunların başında zeka gelişimini arttırır ve damar, kalp hastalıklarına iyi gelir.

»İçerisinde bulunan yüksek miktarda l-arginin ve Omega-3 yağ asidi damarlarda oluşan pıhtılaşma sorununa en iyi gelen kuruyemiş gurubundadır.

»Ayrıca dikkat dağınıklığına iyi gelir. Bağışıklık sitemine oldukça fazla faydası vardır, güçlenmesine yardımcı olur.

»Beyine olumlu etkileri gösterdiği biliniyor ve uzak doğuda talebeler imtihana girerken ceviz tüketiyor.

»Mideyi rahatlatır ve gaz gideriminde faydalıdır.

Zayıflama ve Diyette Ceviz Tüketimi, Ne Kadar Yenir, Ceviz Suyu Nasıl Yapılır?

»Yemeklerden önce 1-2 adet yediğiniz taktirde tok tutma özelliğiyle az yemenizi sağlar.

»Normal yaşantınızda ve diyette cevizin en etkili faydaları göstermesi için 2 veya 4 adet ceviz yenmeli. Her şeyin fazlası olduğu gibi cevizi fazla tüketmek iyi değildir. Rejim yaparken kalorilik diyet listesi yapıyorsanız faydaları ve canınızın çektiği için 2-3 adet yeterli olacaktır. Tabi günlük yediklerinizin kalori değeri ve besin değeri de önemli.

Örneğin: Cevizin içerisinde bulunan protein, karbonhidrat ve yağ değerleri yukarıdadır. Günlük listenizde alınması gereken değerler ve kalori ne ise ona göre kendiniz ayarlamalısınız. Her besinde bu şekildedir.

»1 günde 15-20 adet yemek yerine günlük az ve sürekli yemeye özen gösterin. Bu şekilde hem sağlıklı hemde diyetinize yardımcı olacaktır.

»Besleyici özelliği olduğundan diyet sırasında halsiz, bitkin düşmekten sizi kurtarır. Tansiyonu dengelediği bilinmektedir.

»E vitamini protein, kalsiyum, lif, fosfor, magnezyum, potasyum değerleri yüksektir.

Zayıflatan Ceviz Suyu Hazırlanışı Tarifi:

Zayıflamaya yardımcı ceviz suyu diyeti için hazırlanan su şu şekilde yapılır: 8-10 adet orta boy cevizin üzerinde iki delik açın ve herhangi bir tencereye koyun. Üzerine yeterince su ve çeyrek küçük çay bardağı kadar sirke atın. 20 dk. yüksek ocakta kaynatın. Hazırlanan kürü sabah ve akşam olarak tüketin. Mide aç olduğunda tüketildiğinde daha iyi sonuçlar verecektir. Suyu içerken tencerenin içindeki cevizleri yiyebilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji