brokoli zayılatırmı brokoli kalori Brokoli Kalorisi Diyette Zayıflatır mı? brokoli ka   kalori

Brokoli Kalorisi Diyette Zayıflatır mı?

Diyette Brokoli Zayıflatır Mı,  Kalorisi Kaç?

Günümüzde uzman diyetisyenler tarafından kişiye göre diyet listeleri hazırlanırken bazı besinlerin çoğu kişinin listesinde ortak olarak bulunduğunu görebiliriz. Özellikle kalorisi düşük bu besinler arasında brokolinin de bulunduğu dikkatlerden kaçmamaktadır.

Aşağıdan brokoli kalori besin değeri ve diyet yaparken yenir mi, zayıflatır mı inceleyelim;

Brokoli Kaç Kalori: Brokolinin kalori değeri hesaplamasını 3 farklı kategori altında yapabiliriz. Bunlar;

1 kase brokoli kalori değeri; 26 kcal. 100 gram
1 porsiyon brokoli kalorisi: 39 kalori 150 gram
1 gram brokoli kalori miktarı: 0.3 kaloridir.

Brokoli Besin Değeri: 1 kase brokolinin besin değerleri; 2.5 gram karbonhidrat, 3.3 gram protein, 0.2 gram yağ ve 3 gram lif.

1 porsiyon brokolinin besin değerleri; 3.8 gram karbonhidrat, 5 gram protein, 0.3 gram yağ ve 4.5 gram liftir. Şuradan diyet brokoli çorbası tarifine bakabilirsiniz.

Brokoli Zayıflatır mı: Brokoli tüketilmesi kilo vermek isteyenler için son derece faydalı bir besindir. Bilindiği üzere diyetisyenler tarafından diyet yapan kişilerin özellikle lif oranı yüksek ve kalorisi az  besinleri tüketmeleri önerilmektedir. Bu sebepten dolayı öğünlerde brokoliye yer verilerek kilo verme sürecini hem hızlandırır hem de sağlıklı bir şekilde kilo kaybının yaşanması sağlanmaktadır. Bu sonuçlar doğrultusunda brokoli zayıflatır mı sorusuna cevap vermiş oluyoruz.

brokoli brokoli kalori Brokoli Kalorisi Diyette Zayıflatır mı? brokoli kalorisi 150x150Brokolinin Faydaları: Brokoli kalori bakımından düşük olsa da, besin değeri oldukça yüksek bir bitki olup içerisinde A, C ve K vitaminleri, potasyum, kalsiyum ve folik asit bulunur. Bunun yanı sıra yüksek miktarda içerdiği lifle diyet yapanların mutlaka yemeleri gerekir.

error: Copyright! Yaşamloji