karpuz diyeti nasıl yapılır  Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır Yapanların Yorumları karpuz diyeti nasil yapilir
karpuz diyeti nasıl yapılır

Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır Yapanların Yorumları

Karpuz Diyeti

Karpuz mevsimsel bir meyve olmasıyla beraber aynı zamanda yaz aylarının gelmesi İle beraber insanlarda hızlı kilo verme telaşı başlamıştır. Böylelikle hem mevsim meyvesi olmasa da hem de lezzetli olmasından ötürü karpuz diyeti atlı bir şok diyet popüler olmaya başlamıştır.

Her ne kadar diyetisyenler ve beslenme uzman kişiler şok diyetler hakkında uyarılarda bulunsa da İnsanlar bu tarz çok diyetlerini yapmaktan geri kalmamaktadır. Hızlı kilo vermek çok cazip bir fikirdir, üstelik karpuz gibi sevilen bir meyve yardımıyla kilo vermek oldukça çekici gelmektedir.

Karpuz Diyeti Nedir?

Karpuz diyeti içeriğindeki şekerden dolayı dikkatli tüketilmesi gereken ve oranının fazla olmasından dolayı tercih edilen meyve olan karpuzun diyet haline çevrilmiş biçimidir. Karpuz içeriği bakımından erkek üreme sistemindeki etkilerinin yanı sıra yapılan son araştırmalarda kemik sağlığı içinde inanılmaz faydalı olduğu ortaya çıkmıştır.

Karpuz diyeti karpuz ve protein kaynağı olan peynirin harmanlanmasından oluşturulmuş bir diyet şeklidir. Unutulmamalıdır ki içerisinde fruktoz olan karpuz fazla tüketimi halinde kilo vermenin yanı sıra kişiye kilo aldırabilir. Sağlıklı olması açısından ve maddi anlamda düşünüldüğünde yaz aylarında uygulanması doğru olan bu diyet tatil öncesi dönemlerde, kişinin özel günlerinde kendini daha zayıf hissetmesi adına uygulayabileceği bir diyettir. Uzun süreli uygulanması yanlış ve hatalıdır. Protein içerikli yiyecekler her daim insanı çok tutar ve vücudun yapı taşı olmasından ötürü diyetlerde oldukça yardımcı etkenlerdir.

Karpuzun içerisindeki şeker kan değerlerinde dengesizlik yaratırken protein yavaş sindirilmesinden ötürü kan değerlerinde dengeyi sağlamaktadır. Geçmişten günümüze gelen bir gelenek vardır ki hiç birimiz bunu sebebini bilmeyiz, karpuz ile peynir bir arada tüketilir. Karpuz kan şekerini yükseltirken peynir ise yavaş yavaş ve dengeli olarak kan şekerinin düşmesini sağlar.

Karpuz Diyeti Zararları Nelerdir

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi karpuz kan şekerini yükseltir etkiye sahiptir. Yani bu da demek oluyor ki şeker hastalığı olan kişiler karpuz diyetinden uzak durmalıdır. Elbette yaz aylarında gelişim çağındaki çocuklar karpuz tüketmelidir ancak bunu bir diyet halinde uygulamaları oldukça yanlıştır. Bu diyet kalorisi düşük ve uygulaması zor bir diyettir. Şeker riski taşıyan kişiler, hamileler, çocuklar bu diyeti uygulamamalıdır. Aynı zamanda bu diyette sadece peynir yemek kandaki demir değerlerinde eksiklik yaratabilir. Bu sebeple diyet uygulanması halinde Peynir yerine göre pişmiş et yemeklerinden de tercih edilmelidir. Aksi halde zayıflamak istenirken saç dökülmelerine, tırnak incelenmelerine, yani demir eksikliği reaksiyonları ile karşılaşılabilir.

Karpuz Diyeti Yapanların Yorumları

Tek besin diyetleri başlarda sizi zayıflatmış gibi hissettirse de daha sonra verdiğiniz kiloları geri almanız işten bile değildir. Bu sebeple diyet sonrasındaki beslenme düzeninize oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Ortada olan bir gerçek varsa oda verilen kilonun yarısının ödemeden olduğudur. Yani bu da demek oluyor kİ Şok diyetleri kısa süreli ve kalıcı olmayan kilo kayıplarına neden olur. Ve uzun süre uygulanması halinde büyük sorunlara yol açabİlir. Karpuz içeriğindeki şekerden ötürü karbonhidrat kaynağıdır. Bu nedenle yanında ekmek gibi diğer basit karbonhidratlardan tüketmek kilo almak değil kalıcı kilo almayı sağlar. Amacınız her ne kadar kilo vermek olsada yanlış yöntemler daha büyük sorunlara yol açar.

Karpuz Diyeti Yorumları

Her diyette olduğu gibi karpuz diyetinde de yatmadan önce yemek yemeyi bırakmanız gerekmektedir. Gece yenilen yemekler istenildiği kadar diyet yapılsın direkt olarak ya dönüşmektedir. Bu gerçeği hiç bir diyet değiştiremez. Şok diyetleri beraberinde sorunları da getirebilir. Uygulamasında oldukça dikkatli olmalısınız.

karpuz diyeti yapanların yorumları  Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır Yapanların Yorumları karpuz diyeti yapanlarin yorumlari
karpuz diyeti yapanların yorumları
error: Copyright! Yaşamloji