göbek eritme diyet harekerler göbek eritme Göbek Eritme Diyeti ve Hareketleri g  bek eritme

Göbek Eritme Diyeti ve Hareketleri

Göbek Eritme Diyeti, Egzersizler ve Hareketler

Aşağıda uzun uzun zayıflamak için verdiğimiz göbek eritme diyeti ve resimli egzersizleri düzenli olarak uyguladığınızda, bu spor hareketleri ve diyetle evde forma girebilirsiniz.

Hem kadın, hem erkekler için en büyük sıkıntılardan birisi göbek yağlarıdır. Haliyle insan vücudunda yer alan yağ ve kas tabakalarının en zor eridiği ve şekil aldığı bölgelerin başında yine basen ve göbek bölgesi gelir. Bildiğimiz en etkili göbek eritme hareketleri ve diyetleriyle bile  göbek yağlarından kurtulmanın zorluklarını bazen aşamıyoruz. Ancak hemen umutsuzluğa kapılmayın. Vereceğimiz göbek eritme diyeti ve göbek eriten egzersizler sayesinde, daha etkili sonuçlar alabileceğinizi söylemek isteriz. Online Yaşam koçunuz, Yasamloji.net olarak yaptığımız uzman araştırmaları sonucunda sizlere, harika bir diyet ve göbek eritme yöntemleri derledik.

gobek-eritme-diyeti göbek eritme Göbek Eritme Diyeti ve Hareketleri 06 20 gobek2

İnce bir vücuda, ince bir bele sahip olmak biz kadınlar için son derece önemlidir. Aşağıda vereceğimiz “göbek eritme diyeti” ve “göbek eritme hareketleri” kombinasyonunu uyguladığınızda, etkili sonuçlar elde edeceksiniz.

Göbek Eritme Diyeti ve Göbek Eritme Hareketleri Yaparken, Uymanız Gereken Önemli Konular!

Beslenme : Göbek eritmek için hangi yöntemi uygularsanız uygulayın, ilk dikkat etmeniz gereken sağlıklı ve yeterli beslenmedir. Diyet yapmak demek, bahsettiğimiz beslenme şeklini tamamen kapsıyor demek değildir! Vereceğimiz diyet listelerini uygularken, bir yandan kan şekerinizin seviyesini de kontrol etmeniz gerekecektir.

Uyku Düzeni : Göbek ve basen yağlarından kurtulmak ve hatta zayıflamak için belirli bir uyku düzeninin olması daha etkili sonuçlar verir. Akşam yemeğinden hemen sonra uyumanız, metabolizmayı yavaş çalıştıracağı hatta durma noktasına getireceği için, aldığınız gıdaların (diyet listesindeki besinler olsa bile), yeniden yağa dönüşmesine zemin hazırlayacaktır. Şayet iş, okul gibi sosyal yaşantınız uyku düzeninize etki ediyorsa, bu kez beslenme saatlerinizi abartmadan yaşam tarzınıza göre ayarlamalısınız.

Tutarlı Olmalısınız : Her işte başarıya ulaşmanın en temel şartlarından birisi de, tutarlı olmaktır. Size verilen diyet listelerinden herhangi birini uyguladığınız zaman, Diyet günleri dışında haftada yada on günde bir istediğiniz besini abartmadan tüketin. Ancak! Göbek eritme diyeti kurallarına da harfiyen uyun. Arada bir kaçamak yapabilirsiniz. 2 gün göbek eritme diyeti uygulanıp, bir müddet ara verdikten sonra yeniden diyete başlamanız, size gereken faydayı sağlamayacaktır.

Şimdi gelelim Göbek Eritme Diyeti ve Göbek Eritme Hareketleri Kombinasyonuna… (En etkili sonuçları almak ve göbek yağlarından kurtulmak için, lütfen dikkatli bir şekilde uygulayın.)

İLK GÜN

gobek-eriten-hareketler göbek eritme Göbek Eritme Diyeti ve Hareketleri Gobek eritme hareketleri 9sa

Sabah: İlk sabah bir tane şeftali ve 4 adet yaş kaysı.

Ara Öğün: Bir avuç kuru yemiş.. (Yada bir dilim tam buğday ekmek ile kibrit kutusu kadar peynir)

Öğlen: Bir yemek kaşığı zeytin yağı karıştırılarak hazırlanmış, bol yeşilli salata. Ve orta porsiyon ızgarada hazırlanmış tavuk. (Tavuk yerine şunlardan sadece birini tercih edebilirsiniz; Küçük kase az etli nohut yada kuru fasulye, Yeşil fasulye)

Ara Öğün: Bir tane yada dilim Mevsim meyvesi.

Akşam: 3 yada 4 dilim tam buğday ekmeği ve yanında ıspanak yemeği ( Ispanak yemeği yerine karnabahar yemekleri yada pırasa gibi yeşilliklerden hazırlanmış olan yemeklerden sadece küçük bir kase)

İKİNCİ GÜN

Sabah: Yine 4 tane kayısı ve 1 tane şeftali. (Yada bir tane yeşil elma)

Ara Öğün : Bir avuç kuru yemiş. (Yada bir dilim tam buğday ekmek ile kibrit kutusu kadar light peynir)

Öğlen: Yağsız yapılmış bir salata ve küçük kase az yağlı yoğurt. Izgarada hazırlanmış orta porsiyon kırmızı et.

Ara Öğün : Mevsim meyvesi.

Akşam: Üç ince dilim buğday ekmeği ve yanında ıspanak yemeği ile tercihen yoğurt.

ÜÇÜNCÜ GÜN

Sabah: Sabah kahvaltımız yine pek değişmeyecek. Bir dilim tam buğday ekmeği, şeftali ve dört adet yaş yada kuru kaysı.

Ara Öğün: Doğal meyve suyu. Bir avuç kuru yemiş.. (Yada bir dilim tam buğday ekmek ile kibrit kutusu kadar peynir)

Öğlen: Yeşiliği bol salata ve ızgarada tavuk.

Ara Öğün: Mevsim meyvesi. Yanında isteğe bağlı olarak bir dilim ekmek.

Akşam: Dört dilim tam buğday ekmeği ve ıspanak yemeği. Yanında küçük kase etli nohut yemeği.

DÖRDÜNCÜ GÜN

Sabah: Bir kaç tane zeytin, bir yemek kaşığı içi kadar yağsız beyaz peynir ve iki-üç dilim tam buğday ekmeği.

Ara Öğün: Doğal meyve suyu ve yanında bir avuç kuru yemiş.. (Yada bir dilim tam buğday ekmek ile kibrit kutusu kadar peynir)

Öğle: Pırasa, ıspanak yada karnabahar yemeklerinden birisi, salata ve  bir kase yoğurt.

Ara Öğün: İki adet mevsim meyvesi.

Akşam: Üç dilim tam buğday ekmeği, ıspanak yemeği ve yoğurt. (isteğe bağlı)

BEŞİNCİ GÜN

Sabah: 4 kaysı ve bir şeftali.

Ara Öğün: Mevsim meyvesi yada kuru yemiş.. (Yada bir dilim tam buğday ekmek ile kibrit kutusu kadar yağsız peynir)

Öğle: Izgara tavuk, bol yeşillikli ve az yağlı bir salata.

Ara Öğün: Mevsim meyvesi yada leblebi.

Akşam: Ispanak yemeği, 3 dilim tam buğday ekmeği.

ALTINCI GÜN

Sabah: Bir adet şeftali ve dört tane  kaysı.

Öğle: Izgarada hazırlanmış bir parça et, Yoğurt ve yeşil salata.

Akşam: Üç dilim tam buğday ekmeği, ıspanak (yada pırasa, karnabahar) yemeği ve az yağlı yoğurt.

YEDİNCİ GÜN

Altıncı günden sonra göbek eritme diyetine bir gün abartmadan ara verebilir, kan şekerinizi de dikkate alarak beslenebilirsiniz. Yedinci günden sonra yeniden diyetinize birinci günden başlayarak veya benzer kalori, vitamin, kalsiyum vb. değerlerinde yiyeceklere devam edebilirsiniz.

Göbek Eritmek İçin Yapılması Gerekenler;

– Birçok yazılı ve görsel medyada reklamları bulunan ve bir haftada, on günde göbeğinizi eriteceğini iddia eden ürünlere itibar etmeyin. Bu ve benzeri ürünlerin bazılarının, kısa sürelide olsa etki gösterebilir. Ancak şok uygulanan hiçbir şey, gerçek etkiyi göstermeyeceği gibi, zararlı bir takım materyalleri de içerisinde barındırabilir. Çevremize baktığımız zaman, oldukça farklı konularda da bu örnekleri görebilmek mümkündür.

– Çok aşırı su tüketiminden kaçınmalısınız. Suyun zayıflamak isteyenlere katkısı tartışılmaz. Ama su zayıflamak için birebir etken değildir. Toplumda suyun insanı zayıflattığına, göbek yağlarını erittiğine dair bir inanış var. Oysaki bu inanış doğru bilinen bir yanlıştır. Su vücudun toksinlerden arınması için son derece yararlıdır. Ancak kişiyi zayıflatmak için yeterli bir etken değil, basit bir yardımcı etkendir. Ayrıca uzmanlar, günlük 3-5 litreden fazla su içilmemesi konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

Göbek bölgesine harici baskı uygulamayın. Göbek eritme hareketleri yaparken, karın kasları biraz sıkılarak yapılır. Ancak bunun dışında göbek bölgenize dışarıdan herhangi bir baskı uygulamayın. Göbek yağı kaymalarına sebep olabileceği için, farklı sağlık sorunları çıkarabileceği gibi, hiçbir faydası da olmayacaktır.

* Diyet esnasında çay sevenler sadece 4 çay bardağı çay tüketmelidirler. Kola, cips, alkol gibi yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır.

Yemek ve içeceklerde tuz ve şeker miktarını düşürmeniz gerekir. Lütfen bunların, kilo almanıza yol açacağını unutmayın.

Göbek Eritme Hareketleri – Egzersizleri

Göbek eritme hareketlerine başlamadan önce, bildiğiniz yöntemler ile karın, omurilik, bel ve boyun bölgenizi kesinlikle ısıtın. Isınma egzersizlerinin sonunda, egzersizlere başlayın.

Her sabah 12’şer adet olmak üzere, 3 set yarım mekik çekin. Mekik çekerken karın kaslarınızı hafiften sıkın. Mekik esnasında kesinlikle ani hareketlerde bulunmayın. Her set arası en fazla 60 saniye dinlenin. Yani 12 adet mekik çekin, 15-45 saniye dinlenin ve bunu 3 kez tekrar edin. Daha sonra 5-10 dakika ara vererek, Yana mekik hareketine geçin.

Gobek-eriten-egzersizler göbek eritme Göbek Eritme Diyeti ve Hareketleri gobek eriten hareketler 1

Yana Mekik Hareketi: Hareketi resimde görüldüğü gibi uygulayın. Başınızı çevireceğiniz taraftaki bacağınızı yukarı doğru çekin. Bu hareketi de yine 12 sağa, 12 sola olmak şartıyla 3’er kez tekrar edin. 12 kez yana mekik yapın. En fazla 60 saniye dinlenin. Ve bunu üç kez tekrar edin. Bu hareket hem alt karın kasları, hem basenlere ve bel inceltmek için faydalıdır. Hareket için setleri tamamladıktan sonra, 5-10 dakika dinlenerek “Tüm karın kaslarını çalıştırma hareketi”ne geçebilirsiniz.

gobek-eriten-egzersizler- göbek eritme Göbek Eritme Diyeti ve Hareketleri gobek eriten hareketler 2

Tüm Karın Kaslarını Çalıştırma Hareketi: Bu hareket sayesinde alt ve üst karın kaslarınız çalışarak, hem göbek yağlarından kurtulacak, hemde daha düzgün bir karın kaslarına sahip olacaksınız.  Hareketi uygularken, ellerinizi yere resimdeki gibi paralel olarak uzatın. Karın kaslarınızı hafifçe sıkarak, ayaklarınızı dizleri kırmadan yukarı doğru kaldırın. Daha sonra yavaşça yeniden indirin. Ancak bacaklar, set tamamlanana kadar yere değmemeli. 3 seti tamamladıktan sonra 5-10 dakika arası dinlenerek diğer harekete geçin.

Gobek-eritme-egzersizleri-naasil-yapilir göbek eritme Göbek Eritme Diyeti ve Hareketleri gobek eritme hareketleri 3

Alt Karın Kası Çalıştırma Hareketi: Bu hareketimiz özellikle, göbek altını, üst bacak kaslarını çalıştırma konusunda son derece etkilidir. Yere sırt üstü yatın. Ellerinizi normal mekik çeker gibi, başınızın arkasında birleştirin. Sonrasında ayaklarınız birleşik bir şekilde, dizlerinizi kırarak kendinize doğru çekin. Bunu yaparken karın kaslarınızda hafif bir gerilmenin yanı sıra, biraz acıda hissetmelisiniz. Dizlerinizi kalçanızın alt kısmı yerden biraz kesilene kadar karnınıza doğru çekin. Daha sonra zamanınıza göre, biraz dinlenip diğer harekete geçin.

gobek-eritme-hareketleri-8 göbek eritme Göbek Eritme Diyeti ve Hareketleri gobek eritme hareketleri 8

Sopayla Göbek Eritme Hareketleri: Düz bir zemine oturun. Sopa yada bir oklavayı resimdeki gibi omuzunuza alın ve ellerinizi sopanın üzerine uzatın. Daha sonra bel kısmı sabit kalacak şekilde, bir sağa bir sola dönün. Harekette sağa döndükten sonra sola dönerek tamamlamak bir olarak hesaplanmalıdır. Bunu 12 kez tekrar edin ve 60 saniye kadar dinlendikten sonra, toplamda 3 set olacak şekilde tekrar edin. Hareket esnasında başınızın da sabit kalması gerektiğini unutmayın.

Gobek-eritme-egzersizleri-s göbek eritme Göbek Eritme Diyeti ve Hareketleri gobek eritme hareketleri sk

Göbek Eritme diyeti ve Göbek eritme hareketleri başlıklı yazımızı okudunuz. Yukarıdaki programı uzun zaman tekrarlayıp tam olarak uyduğunuz takdirde etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Unutmayın: Yukarıda verilen bilgiler size/kişiye özel diyet programı değildir. Bir diyetisyen veya doktor tavsiyesinde diyet yapmanız ve diyet programı çıkarmanız daha doğru olacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji