diyet gelin diyeti Gelin Diyeti gelin diyeti

Gelin Diyeti

Düğün Öncesi Gelinler İçin Diyet ve Zayıflama Yöntemleri

Gelin diyetini kısa zamanda acil zayıflamak isteyen kadınlar uyguluyor. Fakat gelinlik diyetini uygularken sağlığınızdan olmayın. Verdiğimiz önerileri dikkate alarak düğünden önde sağlıklı kilo vermek mümkün.

Düğün sezonu açıldığı dönemlerde gelinlerin tek telaşı o gecenin en güzel kızı olmaktır. Hızlı kilo verdiren diyetler özellikle kısa süreli uygulanır. Bedenin toparlanması sağlanır ve kişinin kısa sürede dengesi sağlanır. Kısa süreli hızlı zayıflatan diyetler mümkün olduğunca kuralına uygun yapılmalı ve spor takviyesi ile desteklenmelidir. Diyet kısa süreli olduğu için özellikle yağlı yiyeceklerden kaçınılması gerekir. Sebze pişireceğiniz zaman yağ miktarını en aza indirin. Kırmızı eti kısa süreli diyetlerde uzun süre yemeyin. Hindi eti ilk tercihiniz olmalıdır. Kahve ve çay tüketiminde şeker kesinlikle kullanmamalısınız. Şekersiz içemiyorum diyorsanız kalorisi düşük olan tatlandırıcı kullanabilirsiniz.

İşte Gelinler İçin Az Kalorili Detoks Etkili Diyet Listesi İle Zayıflama Yöntemi;

Düğüne kadar nasıl zayıflarım deyip ve Gelin diyeti yapanlar düşük kalori ile kısa sürede hedeflerine varabilirler. 10 gün kendilerine sıkı bir perhiz, detoks programı uygulayacaklardır. Televizyon programlarında Dr. Ayça Akkaya bir haftada yapılan gelin diyetini sunarak zayıf kalmanın püf noktalarını belirtti. 7-10 günlük bir sürede sizler için adım adım diyet listesi şöyledir:

Gelinler İçin 1 Haftada Kilo Verdiren Detoks Programı / Düğün Diyeti

Sabah kahvaltısı: 1 su bardağı şekersiz kahve ya da çay tüketebilirsiniz. 1 adet haşlanmış yumurta. 1 adet yeşil elmayı menüye dahil edin.

Öğle yemeği: 1 veya 2 dilim ekmekle birlikte 100 gram yağsız biftek tüketin. 1 su bardağı taze sıkılan istediğiniz meyve suyu ve 1 adet salatalık turşusu.

Akşam yemeği: 1 adet elma ,100 gr. Izgara karaciğer 1 küçük haşlanmış patates, 1 porsiyon yeşil salata.

3. Gün
Sabah: 1 su bardağı çay ya da şekersiz kahve, 1 dilim az tereyağlı tam buğday ekmeği, 1 dilim yağsız peynir, 1 adet yumurta.
Öğle: 2 ince dilim ekmek, 100 gram hindi veya tavuk eti (ızgara), 1 fincan kahve, 1 adet kruvasan
Akşam:1 adet portakal, 1 porsiyon yeşil salata, 1 su bardağı çay.

4.Gün 
Sabah Kahvaltısı: 1-2 su bardak çay veya kahve şekersiz olarak içilmelidir. İnce bir dilim tereyağlı ekmek, 30 gram sucuk, 1 adet dilimlenmiş portakal.
Öğle Yemeği: ince dilim kepek ekmeği, 100 gram balık eti, 1 küçük porsiyon mevsim salatası domates ve salatalık.
Akşam Yemeği: Soğan suyu çorbası, 1 su bardağı ayran.

5. Gün
Sabah Kahvaltısı: 1 su bardak çay veya kahve içerisine süt ya da şeker kullanılmamalıdır. 2 ince dilim ekmek 100 gr yağsız peynir.
Öğle Yemeği: 1 adet muz, 1 su bardağı kahve, 1 elma
Akşam Yemeği: yağsız balık, 2 yemek kaşığı patates salatası, salata 1 bardak meyve suyu

6. Gün
Sabah: 1 su bardak çay, İnce dilim tereyağı ile kaplı 1 dilim ekmek, 1 haşlanmış yumurta
Öğle: 1 porsiyon hindi eti, 2 adet küçük patates köftesi 1 kase salata, 1 bardak su
Akşam: 2 dilim kepekli ekmek, 1 portakal, 2 su bardağı çay.

7. Gün Gelin diyeti
Sabah Kahvaltısı: 1 su bardak çay ya da kahve. Bir dilim tereyağlı ekmek, 1 çorba kaşığı reçel
Öğle Yemeği: Yarım porsiyon tavuk, 1çorba kaşığı ile mevsim salatası, 1 bardak su kahve
Akşam Yemeği: 2 ince dilim ekmek,50 gram yağsız peynir,1 tatlı kaşığı tereyağı

Gelin diyeti vücudun kısa sürede toparlanmasını sağlar. Sizler hızlı diyet ile kısa sürede zayıflarsınız. Gelinlik diyeti listesi ile kısa sürede kilo vermenizi sağlayacak gelinler için detoks etkili diyet listesi sizlere hazırlanmıştır.

Bu tarz kalorisi düşük zayıflatan diyetlere başlamadan önce lütfen diyetisyen ve doktorunuzdan yardım alınız. Zaten stresli bir olay olan düğün telaşında diyet yapmak sizi daha fazla bitkin ve güçsüz bırakabilir.

error: Copyright! Yaşamloji