diyet diyette kuruyemiş Diyette Kuruyemiş Yenilebilir mi? diyet yaparken

Diyette Kuruyemiş Yenilebilir mi?

Diyet Yaparken Kuruyemiş Yenir mi?

Diyette kuruyemiş ne kadar yenmeli, miktarı ne olmalı ve kilo aldırır mı?

Kuruyemişler yıllarca vücudun yağlanmasını sağlayan sağlıksız yiyecekler olarak görüldüler. Bu nedenle kilosundan memnun olanlar bu lezzetli gıdalardan bol bol tüketirken zayıflamak ve forma girmek isteyenler kuruyemişleri hayatlarından tamamen çıkarmaya çalıştılar. Ancak sanılanın aksine sağlıklı bir diyet programı uygularken kuruyemişlere mutlaka yer verilmesi ve az, ancak düzenli miktarda tüketilmeleri uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilen durumların başında geliyor. Bunun nedeni ise kuruyemişlerin doğal olarak bulundurduğu ve hepimizin korkuyla baktığımız yağlarda gizlidir.

Diyet yaparken pek çoğumuz kızartma yiyecekleri hayatımızdan çıkarıyor, salatalara yağ koymuyor, süt ve süt ürünlerinin yağı azaltılmış light çeşitlerini tercih ediyoruz. Ancak tıpkı protein ve karbonhidrat gibi sağlıklı yağlar da vücudun olmazsa olmazları arasında. İşte diyette kuruyemiş tüketmenin önemi bu noktada ortaya çıkıyor. Kuruyemişlerin içeriğinde bulunan doğal yağlar, yağı kısıtlanmış bir diyette sağlığı koruyarak kurtarıcı rol oynayabiliyorlar.

Diyette kuruyemiş yemek konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise aşırıya kaçmamak. Örneğin dizi izlerken tüketilecek bir paket dolusu çekirdek bahaneniz ne olursa olsun ufak bir kaçamak sayılmıyor. Ancak leblebi, fındık, badem ve ceviz gibi kuruyemişlerin az miktarda tüketilmesinin kilo verme sürecini kolaylaştırdığını bile söyleyebiliriz.

Gün içinde bir ara öğün olarak tüketilecek yada ufalanarak veya havanda dövülerek salata ve sütlü tatlılara eklenebilecek 6 adet badem, 8 adet fındık, 4 adet ceviz veya bir avuç leblebi size yaklaşık olarak bir dilim ekmeğin vereceği kaloriyi veriyor. Bu ölçülere dikkat edip kuruyemişleri akşam saatlerinde tüketmemeye özen gösterebilirseniz diyette kuruyemiş yenir mi sorusu yasak olmaktan çıkıp sağlıklı bir seçenek haline geliyor.

error: Copyright! Yaşamloji