diyet salata diyet salata Kalorisi Az Diyet Salata Tarifleri diyet salata nas l yap l r
diyet salata nasıl yapılır

Kalorisi Az Diyet Salata Tarifleri

Zayıflama Sürecinde Az Kalorili Sebze Diyet Salatalar Tarifleri

Diyette düşük kalorisi ile yardımcı birçok diyet yemek ve diyet salata tarifleri bulunmaktadır. Bu salatalar yağsız bir şekilde hazırlanan az kalorili yiyeceklerdir. Genel olarak sebze türünden üretilmektedir. Aşağıda zayıflama sürecinde kullanacağınız salata tarifleri vardır.

Diyet biber salatası tarifi 102 Kalori:

Malzemeler:

 • 2 adet yeşilbiber
 • 1 adet kırmızıbiber
 • 2 kaşık yoğurt
 • Pul biber

Yapılışı:

Biberleri ızgara üzerinde közleme yapıyoruz. Ve ister doğrayarak isterseniz de tüm bir şekilde tabağa alıyorsunuz. Üzerine yoğurt gezdirerek süslüyoruz. Üzerine de pul biber gezdiriyoruz.

Not: Bu salatada biberin 150 gramı 56 kalori etmektedir. Yoğurdun kalorisi ise iki kaşık yani 75 gramı 46 kalori yapmaktadır.

Diyet semizotu salatası yapılışı:

Malzemeler:

 • 1 demet semizotu
 • Bir kutu lihgt ton balığı
 • Yeşil mercimek
 • Limon

Tarifi:

Nohutları haşlıyoruz ve içerisine semizotunu yıkadıktan sonra içerisine doğruyoruz. Bir paket light ton balığını içerisine ekliyoruz. Ve yeşil mercimeği de haşlayıp içine ekliyoruz. Hepsini birlikte karıştırdıktan sonra ise üzerine limon sıkıyoruz. Üzerine isteğe bağlı olarak pul biberi de ekliyoruz.

Not: Diyet salatanın kalori değeri ise semizotunun 150 gramı 41 kalori etmektedir. Ton balığının 120 gramı 209 kcal. etmektedir. Yeşil mercimeğin 90 gramı ise 104 kalori etmektedir. Bir adet limonun 100 gramı ise 56 kcal. etmektedir. Toplamında ise 410 kalori etmektedir.

Diyet ton balıklı, roka salatası:

Malzemeler:

 • Bir konserve light ton balığı
 • Bir konserve mısır
 • Marul
 • Roka
 • Maydanoz
 • Limon

Yapılışı:

Yeşillikleri bol su yardımı ile yıkadıktan sonra en kalın olmayacak şekilde doğruyoruz. İçerisine konserveleri ilave ettikten sonra limonunu da sıkıp karıştırıyoruz ev diyet salata hazır.

Not: Ton balığının 120 gramı 209 kalori, mısırın 100 gramı 107 kaloridir. Marulun 100 gramı 16 kcal, rokanın 20 gramı 5 enerji değerindedir, maydanozun 30 gramı 16 kalori, limonun 100 gramı 56 kcal. etmektedir. Toplamında ise salata için ne kadar malzeme kullanacaksanız ölçümünü yaparak hesaplayabilirsiniz.

Kırmızı Biberli Kalorisi Az Salata Yapılışı:

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte diyet sezonu da açıldı. Diyetlerin vazgeçilmezi, kalorisi düşük, besin değeri yüksek salatalar, kilo vermek isteyen hanımların gözdesi olmaya devam ediyor.

Lezzetli bir kırmızı biberli diyet salata tarifi ile hafif ve doyurucu beslenerek diyetinizi  sürdürebilirsiniz.

Malzemeler;
İki  adet kırmızı biber
Üç adet marul yaprağı
İki  kibrit kutusu yağsız beyaz peynir
Beyaz  turp
Limon
Tereotu, semizotu, maydanoz
Kırmızı pul biber, kara biber, nane
Elma sirkesi

Zayıflamak İçin Rejim Salatasının Hazırlanışı:
zayıflamak için diyette salata yapılışı diyet salata Kalorisi Az Diyet Salata Tarifleri kalorisi az diyet biberli salata 150x150Kırmızı biberi, marul ve diğer yeşillikleri doğrayalım. Limonun kabuğunu rendeleyerek, bire kenara alalım. Turpu rendeleyerek, limonla ovalım ve salataya ekleyelim. Diyet salataya elma sirkesi damlatalım, baharatları ekleyerek, karıştıralım. Küp küp doğradığımız beyaz peyniri salatanın üzerine gezdirelim ve en üste limon rendesini serpiştirerek, kırmızı biberli diyet salatayı servise hazırlayalım. Umarız zayıflama ve kilo verme sürecinde yararı olur.

error: Copyright! Yaşamloji