diyet salata sosu tarifi salata sosu Diyet Salata Sosu Tarifi salata sosu

Diyet Salata Sosu Tarifi

Eğer diyet yapıyor tatsız yemekler ve salatalardan şikayetçiyseniz, diyet salatalara aşağıdaki sos tarifleri katarak değişiklik yapabilirsiniz Bunun içinde diyet salatası sosu hazırlamak mümkündür. Böylece salatayı lezzetlendirip kendinizi tatmin edilebilir.

Zayıflamaya Yardımcı Diyet Salata Sosları Tarifleri

Salatalık ve Yoğurtlu Sos: Balık salataları haricinde diğer tüm diyet salataların hepsinde kullanılabilir. Hoş bir damak zevki vermenin yanı sıra 1 porsiyonu 20 kalori değerindedir.

Yoğurt Sosu: Salatayı lezzetlendirmek adına mayonez yerine yoğurt kullanabilirsiniz. Salata üzerine dökülecek olan yoğurda sarımsak katarak daha lezzetli hale getirilir. Yağsız yoğurdun kalorisi ise bir yemek kaşığı 11 kalori olmaktadır.

Domates ile Salata Sosu: Muhteşem hazırlamış olduğunuz salatayı daha da lezzetlendirmek adına domates sosu hazırlanabilir. Salata içerisinde balzamik kullanarak muhteşem bir sos yapabilirsiniz. Ayrıca bu sosu başka yemeklerde de kullanabilirsiniz. Bunun kalorisi ise 22 kalori olmaktadır.

Zeytinyağ İle Sirke: Eğer muhteşem bir diyet salata hazırlamak istiyorsanız. İçerisine biraz sirke ve zeytin yağ katmış olarak sağlıklı ve diyet bir salata yapabilirsiniz. Kalori değeri ise bir çorba kaşığı 80 kaloridir

Zeytinyağlı, Kekikli Diyet Sos tarifi: Sağlıklı bir sos olmanın yanı sıra yeşil salatalara lezzet katmakta usta bir sostur. Kalori değeri ise 85 kaloridir.

Bal, Sirke, Limon Sosu: Tavuk ile yapılmış salataların üzerinde kullanmaya bire bir sostur. Müthiş bir lezzet katmasının yanı sıra bir kaşık bal, birkaç damla limon ve birazcık sirke, toplamda bir tatlı kaşığı 9 gram. 30 kalori oluyor.

Sarımsak, Bal Salata Sosu: Salatalık, havuç ve soğan ile yapılmış kış salatalarında kullanılması daha uygun olur. Diyette salataya güzel bir lezzet katmasının yanı sıra sadece 60 kaloridir.

Yukarıdaki diyet salata soslarının enerji kcal. değerlerine dikkat edip zayıflama sürecinde kullanabilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji