diyet narlı muhallebi tarifi  Diyet Narlı Muhallebi Tarifi Diyet Tatlı Tarifleri diyet narli muhallebi tarifi
diyet narlı muhallebi tarifi

Diyet Narlı Muhallebi Tarifi Diyet Tatlı Tarifleri

Diyet Narlı Muhallebi Tarifi

Diyet narlı muhallebi, diyet yapan kişilerin tatlı ihtiyaçlarını gidermek adına, yapılabilecek en hafif ve lezzetli tatlılardan bir tanesi. Bu tatlının hem muhallebi içermesi, hem de narla süslenecek olması, tatlıyı oldukça lezzetli kılıyor.

Aynı zamanda tatlının, bir çeşit diyet tatlı olması, diyet yapanları sevindiren bir haber… Diyet yaparken tatlı tüketmek, her ne kadar, zararlı bir alışkanlık gibi görünse de, diyetin hayatımızda sıradan bir yer kaplaması gerektiğini mutlaka bilmeliyiz. Yani diyet yaparken, herhangi bir şekilde hayattan geri kalmamız, tüketmemiz gereken besinleri tüketmememiz, ancak sağlığımızı bozar. Bunun dışında, zararından şüphe olmayan yiyecekleri de, ölçülü bir şekilde, zararlarını en aza indirerek tüketmeliyiz. Tatlılar da kilo problemi yaşayanların en fazla çekindikleri konulardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Ancak bu konuda bir çare arayan usta aşçılar ve sağlıkçılar, bir araya gelerek, nefis diyet tatlıları oluşturmuş. Bu tatlılar, hem diyet yapanların diyetlerine karşı bir tehlike oluşturmuyor, hem de lezzetleriyle, bütün tatlı severleri doyurmayı başarıyor. Diyet narlı muhallebi de, diyet tatlılar arasında en fazla tercih edilmeye değer tatlılardan biri, belki de ilki!

Diyet Tatlı Tarifleri

Diyet tatlı olur mu, diyet esnasında tatlı yenmez gibi eleştirilerin arasında diyet tatlı tarifleri, her geçen gün daha fazla insana hitap etmeye başladı. Tatlıların hitap ettikleri insanlardan bir kısmı, diyet tatlı yemekten memnun olurken, bir kısmı da bu tatlıları yetersiz buluyor. Nasıl yorumluyor olursanız olun diyet tatlıların, aslında çok lezzetli olabileceğini gözden kaçırmayın. Çünkü diyet tatlılar da tıpkı normal tatlılar gibi yapılır. Diyet tatlılardaki tek amaç, diyet yapan kişinin bedensel değerlerini çok fazla etkilememektir. Diyet tatlı tarifleri bu amaçlar ile bir araya getirilir. Bu nedenle, normal tatlıların içerdiği yağ, şerbet gibi son derece tehlikeli içerikleri, diyet tatlılar ya içermezler, ya da çok az içerirler. Eğer diyet yapmıyorsanız bile, diyet tatlıları tercih ederek, sağlıklı tatlı tarifleri ile baş başa kalabilirsiniz. Diyet tatlıları tercih etmek için, diyet yapıyor olmanız gerekmez. Diyet tatlıları, normal tatlı olarak tüketmeniz, normal tatlılardan uzaklaşarak diyet tatlılara yaklaşmanız yararınıza olacaktır. Diyet narlı muhallebi tarifimiz ile bu alışkanlığı edinmeye başlayabilirsiniz. Sitemizde yer alan diğer diyet tatlı tarifleri de sizlere bu konuda çok fazla yardımcı olacaktır.

Diyet Narlı Muhallebi Malzemeleri

Diyet narlı muhallebi malzemeleri, diyet narlı muhallebi yaparken ihtiyaç duyduğumuz malzemeler arasında. Bu malzemeleri temin ederek, diyet narlı muhallebi tatlımızı yapabiliriz. Peki bu malzemeler neler? Besin yönünden zenginliği ile dikkat çeken diyet narlı muhallebi malzemelerini sizlerle paylaşalım:

  • 1 adet nar
  • 500 gram light süt
  • 80 gram mısır nişastası
  • 1 kahve fincanı bal
  • 1 adet vanilya aroması

Gördüğünüz gibi, diyet narlı muhallebi için gereken malzemelerimiz, son derece sağlıklı ve doğal malzemeler. Aralarında katkı malzemesi bulunduran hiçbir malzemeyi, diyet narlı muhallebide tercih etmezsek, son derece sağlıklı ve lezzetli bir tatlı tarifine imza atmış oluruz. Ayrıca bu malzemeler bir yönleriyle daha dikkat çekiyor. Bu malzemeler, bulunması çok kolay malzemeler… Özellikle bir tatlı için! Tatlı yapacağınız zaman genel olarak evinizde bulundurmadığınız özel malzemelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Diyet narlı muhallebi yaparken ihtiyaç duyacağınız malzemeler ise, genel olarak evde bulundurmakta olduğunuz malzemeler olacak. Bu yönüyle diyet narlı muhallebiyi istediğiniz çoğu zaman yapabileceksiniz. Yeri gelmişken şunu da ifade etmek gerekir, bu tarif bazen muhallebi tarifi olarak geçse de, tarifin diyet tarifler arasında kolaylıkla yer alıyor olması, bu tarifi, diyet narlı muhallebi olarak isimlendirmemizi sağlıyor. Tatlının bilinen bir diğer ismi zaten diyet narlı muhallebi…

Diyet Narlı Muhallebi Tarifi

diyet tatlı tarifleri  Diyet Narlı Muhallebi Tarifi Diyet Tatlı Tarifleri diyet tatli tarifleri
diyet tatlı tarifleri

Diyet narlı muhallebi nasıl yapılır? Diyet narlı muhallebi yapmak istiyorsanız, öncelikle malzemeleri temin etmelisiniz. Yukarıda saydığımız malzemeleri temin ettikten sonra ilk olarak narları ayıklayacaksınız. Bu işlemden sonra, tencereye süt ve nişasta katıp, bu ikiliyi bir arada pişireceksiniz. Süt ve nişasta pişip, gerekli kıvama geldikten sonra (bunu gözünüzle ya da bir kaşık yardımıyla anlayabilirsiniz) bal, vanilya aroması ve nar tanelerini (birkaç kaşık, üzerine süs yapmak için ayırabilirsiniz) tencereye katıp, tencereyi karıştırın. En son, tatlımız hazır olunca tenceremizi kaselere ayıracağız ve ayırdığımız nar taneleri ile tatlımızın üzerine güzel bir süs yapacağız. Bu aşamadan sonra, tatlımızı soğutmak ve servise hazır hale getirmek kalıyor.

Üstü İçin…

Diyet narlı muhallebi tarifimizi gerçekleştirdik ve ortaya diyet narlı muhallebiyi çıkardık. Fakat bir eksik var, bu muhallebi oldukça sade duruyor! Üzerine ayırdığımız nar taneleri tatlımızı süslemeye yetmedi! O halde yapılacak şey, jöle gibi yardımcı malzemeler kullanmak olacak. Tatlınızın üstünü, dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Bu şekillendirme esnasında şunu unutmayınız ki narlı bir tarif yapıyorsunuz. Yani yaptığınız tarif, narlı bir tatlının tarifi… Bu nedenle ne kadar çok ve yoğun nar kullanırsak, nar tadını tatlıyı ikram ettiğimiz kişiye ne kadar çabuk ve çok ulaştırırsak, o kadar lezzetli ve doğru bir tatlı yapmış oluruz. Bu nedenle tatlının üzerinde kullanmak için narın her türlü halinden yararlanabilirsiniz. İster narı ezin, ister dondurun, ister püre haline getirin, ister olduğu gibi serpin, isterseniz de tatlınızın üzerine belirli aralıklarla dikin. Fakat tatlınızın üstü için narlarınızdan çok etkin bir şekilde yararlanabileceğinizi sakın unutmayın. Nar, süsleme aracı olarak çok önemli bir araçtır. Tatlınızı süslerken nar kullanmanız da sizin açınızdan bu nedenle çok önemli olmaktadır. Narlı ve meyveli tariflerin tümünde, süsleme işlemi için zorluk çekmezsiniz. Çünkü meyvelerle süsleme yapmak dünyanın en eğlenceli işidir!

error: Copyright! Yaşamloji