çin diyeti listesi zayıflama çin diyeti Çin Diyeti Listesi İle Zayıflama   in diyeti
çin diyeti

Çin Diyeti Listesi İle Zayıflama

Çin Diyet Listesi İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

Zayıflama sürecinde uygulayabileceğiniz mucize bir Çin diyet listesi yer alıyor sayfamızda. Çin diyeti nedir ve nasıl yapılır, Çinli kadınlar neden zayıf? Beraber inceleyelim.

Teknolojinin gelişmesi hayatımızı olumlu yönde etkiliyor. Mesafelerin kısalması, uzaktaki insanların yakınlaşması, teknolojinin olumlu etkileri derken hayatımızın her anında daha öncesinde sık kullanmadığımız bir teknolojik cihaz görmek mümkün oluyor. Tabi ki olumsuz etkileri de çok fazla, özellikle teknolojinin getirdiği tembellik hissi kişilerin kilo vermeme problemi yaşamalarına neden oluyor. Devamlı olarak fast food tüketimi ve aşırı kalori yüklemesi söz konusu olunca obeziteyle mücadeleyi zorunlu hale getiriyor.

Kilo Alıyorum

Obezitenin etkilerini ayrı bir başlıkta inceleyeceğiz fakat şeker hastalığının nedenleri arasında olduğunun unutulmamasında da fayda bulunmaktadır. Çin diyeti bir bakıma, kanserle mücadele yöntemi olarak ortaya çıktı. Daha önce sahip olmadığımız alışkanlıkların yüklenmesi çin diyeti nasıl yapılır sorusunun da sıklıkla sorulmasına neden oluyor.

Çin diyeti bir liste değil, yaşam biçimidir. Neden Çinli kadınlar hep zayıf, hiç düşündünüz mü?

Peki Çin Diyeti Nedir?

Bu sorunun cevabına yazımızın başından itibaren değinmeye gayret gösterdik. Çin diyeti listesi, sizi eski tarz yaşam standartlarına döndürmeyi amaçlamaktadır. Son dönemlerde kanserle mücadele söz konusu olduğu zaman, pek çok olumsuz etki gözler önüne serilmektedir. İnsan vücudu 190 seneden daha uzun süre yaşayabilecek forma sahiptir. Aşırı beslenme, dengesiz kilo alıp vermek, teknoloji ve radyasyon, yeterli vitaminlerin alınmaması gibi sebepler kısa süre içerisinde hücrelerinizin yenilenme oranını azaltır. Bu durum kanserin nedenleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

Rejim Listeleri Arasında İlk Sırada

Hayatın yorucu sıradanlığında savrulup giderken vücudunuza haksızlık yaptığınızı düşünmüyorsanız yazımızın geri kalan kısmını okumanıza gerek yok. Pek çok internet adresinde hızlı zayıflama yöntemlerinden bahsedilir. Bu sizi hızlı bir şekilde kilolarınızdan kurtarır ama vücudunuza da ciddi zarar verebilir. Çin diyeti listesi hakkında sorulan soruların başında hiç şüphesiz ”Çinliler nasıl  zayıf kalıyor?” yer almaktadır. Bu sebepten ayrı listeler hazırlamak yerine, yazımızda sizler için zayıflama listesinden Çin diyeti örneğine yer vereceğiz, geri kalanı benzer artılarla siz şekillendirebilirsiniz.

Çin Diyetinde Nasıl Beslenilir?

Şu ana kadar okuduğunuz diyet listelerini aklınızdan çıkarın. Çünkü Çin diyeti listesi size mucize zayıflama sunmayacaktır. Eğer ki sağlıklı bir şekilde haftada bir, iki kilo veya haftada 3 kilo vermek istiyorsanız sizin için biçilmiş bir kaftan olabilir.

Örnek Çin Diyeti Listesi

Aşağıda yer alan diyet listesi sadece örnektir. Kendinize yönelik zevkleriniz doğrultusunda kalori hesaplayarak yeni diyet listeleri ortaya çıkarabilirsiniz. Bu süre zarfında mümkün olduğunca teknolojiden uzak kalın, spor yapın, (yapamıyorsanız bile en azından yürüyüş yapın)bol bol gülümseyin, telefonla az konuşun ve yaşamın tadını çıkarmaya gayret gösterin.

Çin Diyetinde İlk Gün

Alışkanlıklarınızı bir yana bırakmanın vakti geldi. Zayıflamak istiyorum deyip şeker kullanımını sıfıra indirmemeniz kendinize yaptığınız bir saygısızlıktır. Bu bakımdan bu listede yer alan basamakları ayrı ayrı değerlendirin ve uygun olanları temin etmeye gayret gösterin. Örneğin ilk gün için etimek almanız istenmektedir. Fakat etimek bulamazsanız aynı içeriğe sahip bir ekmek yada kendi yaptığınız şekeri azaltılmış bir bisküvi bunun yerini tutabilir. Yeter ki içerikleri, kalorisi ve etkileri aynı olsun.

1 Haftalık Çin Diyeti Listesi İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

Gelelim Çin Diyetinin ilk gününe: Tarçınlı çay ile güne başlıyoruz. Çok sıcak olması tavsiye edilmez. Ilık hale gelinceye kadar içmeyin. Bir süre hazırlıklarınızı yapana kadar başka bir gıda almayın. Sadece yarım saat kadar bekledikten sonra bir bardak pirinç sütü ile en fazla (liste boyunca en fazla kelimesi geçtiği zaman kesinlikle aşılmaması gereken tutardan bahsediliyordur) üç adet etimek yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinde sebzeli pilav ve hafif salça ve/veya baharatla tatlandırdığınız sebzeyi tavada yaparak tüketebilirsiniz. Ara öğün olarak ise meyve tüketilebilir. Bu konuda imkanınız dahilindeyse yeşil elma yada nar tüketebilirsiniz. Antioksidan özelliği bakımından nar, mutluluk verici özelliği bakımından yeşil elmayı tavsiye edebilirim. Çin diyeti sadece ara öğünde meyve tüketin der. Ne tüketeceğiniz size kalmış. Yeşil elma ve nar sadece bilgi olarak size verilmektedir. Akşam yemeğinde ise buharda pişireceğiniz pilav ve dana etinin yanında fırında domates tüketilebilir. Meyve olarak erik tüketebilirsiniz.

Çin Diyetine Alışma Safhası

Çin diyetinin ikinci gününde ise, ilk günde olduğu gibi tarçınlı çay ile güne başlıyoruz. Daha sonrasında ise müsli eklediğimiz süt tüketebiliriz. Süt miktarı bir bardağı geçmemeli! Öğle yemeğinde, haşlanmış yada buğulanmış soya fasulyesi tüketebilirsiniz. Salata olarak havuç salatası tercih edilebilir. Ara öğünde aynı şekilde meyve alabilirsiniz. Çin diyeti listesinin akşamında ise buharda pişirilmiş pilav ve fırında yağsız balık tüketebilirsiniz. Aynı şekilde sebze pişirilmesi de tavsiye edilir. Çinli kadınlar sağlıklı oldukları için deniz mahsullerini oldukça fazla tüketirler.

Çin Diyetinin Üçüncü Günü

Güne sütlü kahve ile başlayabilirsiniz. İki adet etimek veya kepekli ekmek tüketin. Öğle yemeğinde ise yine pilav ve rafadan yumurta ile beraber buğulanmış ıspanak ve bir adet meyve  yiyebilirsiniz. Ara öğünde ise pirinç sütü veya normal süt tavsiye edilir. Akşam yemeği, haşlanmış karides, haşlanmış sebze ve fazladan bir adet elma.

Çin Diyetinin Ortası Evresi

Çin diyeti listesinin karakteristik özelliğini dördüncü günü yansıtmaktadır. Bu gün bol spor yapılmalı ve kahvaltıya tarçınlı çay ile başlanmalıdır. Beyaz ekmek tavsiye edilmez ama kepek ekmek sevmiyorsanız normal ince bir dilim ekmek yiyebilirsiniz. Aynı zamanda ananas da yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinde buharda pişirilmiş pilav ve kızarmış tavuğun yanı sıra mevsim sebzelerinden salata tavsiye edilir. Ara öğünde ise yeşil elma yiyebilirsiniz. Akşam soya soslu makarna ve bir dilim et tavsiye edilmektedir.

Çin Diyeti Haftasında Sona Yaklaşırken

çin diyeti zayıflama çin diyeti Çin Diyeti Listesi İle Zayıflama   in diyeti listesiBeşinci gün vücudunuz Çin diyeti listesine bütünüyle alışmış duruma gelecektir. Bu sebepten güne isterseniz tarçınlı çay, isterseniz de kahve ile merhaba diyebilirsiniz. Kepek ekmek ve diyet bal da kullanılabilir. Bunun yanı sıra öğlen yemeğinde buharda pilav ve sandviç ekmeği tüketilebilir.

Kilo Vermek İçin

Son güne geldik çattık. Bu günü diğer günlerde verdiğimiz öğünler arasında karıştırarak uygulayabilirsiniz. Örneğin güne isterseniz tarçınlı çay ile başlayın ister kahve için yada yemek yerine pilavda ve/veya haşlama da tercih kullanabilirsiniz. Bütünüyle size kalmıştır. Sonra hafta olarak başa dönebilirsiniz. Başa döndüğünüzde aynı besinleri tüketmenize gerek yok, verilen yiyeceklerin kalori, vitamin, protein vb. değerlere dikkat ederek farklı sebzeler tüketebilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji