zeytinyağ yüz bakımı nasıl yapılır yüz bakımı Zeytinyağ ile Yüz Bakımı Nasıl Yapılır zeytinyag yuz bakimi nasil yapilir
zeytinyağ yüz bakımı nasıl yapılır

Zeytinyağ ile Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Ciltteki ölü tabakanın temizliğinde bitkisel çözüm olan zeytinyağ ile yüz bakımı nasıl yapılır? Makyaj temizliği ve cilt canlanması için zeytinyağı kullanımı. Evde kendi başınışa yapabileceğiniz ve birçok cilt uzmanı tarafından da tavsiye edilen zeytinyağının mucize sonuçlarından yararlanın. Bu yazımızda bitkisel ve doğal malzemelerle yüz bakımı nasıl yapılır sunmaya çalıştık.

Evde doğal yollarla hazırlanan cilt ve saç maskeleri arasında sıklıkla görebileceğiniz zeytinyağı başka hiçbir ürüne ihtiyaç duyulmadan da cilt bakımınızı başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Güzelliğine önem veren her kadın kozmetik mağazalarından cilt temizliği ve yüz bakımı için onlarca ürüne azımsanmayacak derecede paralar harcayabilmektedir. Ancak doğallığından emin olduğunuz saf bir zeytinyağı ile cilt bakımınızı gerçekleştirerek fazla para harcamadan güzelliğinize kolay yollarla kavuşabilirsiniz.

Cilt için faydalı olabilecek omega yağ asitlerini içeriğinde barındıran zeytinyağı tek başına bile kullanıldığında cildi derinlemesine temizleyerek nemlendirmekte ve cildinizin beslenmesini sağlayabilmektedir. Cilt bakımınızı yalnızca saf zeytinyağı ile yaparak kuruyan ve yıpranan cildinizin nemlenmesini ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yüz bakımı için zeytinyağı nasıl kullanılmalıdır? Zeytinyağ ile yüz bakımı nasıl yapılır sorusuna aşağıda cevap bulacaksınız.

Cildin canlanması için zeytinyağı kullanımı: Gün içerisinde iki veya üç kez avuç içlerinize birkaç damla zeytinyağı damlatarak boyun bölgenizde dahil olmak üzere yüzünüze zeytinyağını masaj yaparak uygulayın. Havanın kuru olduğu günlerde bu uygulamayı yapmanız cildinizin nemlenmesine katkı sağlayacaktır. Cildinizin doğal yolla canlanmasını sağlayan bu uygulama kısa sürede cildinizle etkileşime geçerek kuruyacaktır. Yüzünüzü yıkama gibi bir problemle de karşılaşmanıza gerek kalmayacaktır. Dilerseniz yağlı histen kurtulmak adına yağın yüzünüzde kurumasının ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Makyaj temizliği için zeytinyağı kullanımı: Gün sonunda yüzünüzden çıkaracağınız makyaj için çeşitli solisyonlar veya cilt temizleme ürünleri kullanmak yerine bir pamuğa birkaç damla zeytinyağı damlatarak makyajınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Kozmetik ürünleri gibi makyaj çıkarıcıların cildinizi makyajdan kurutmasından ziyade cildinizi makyaj sırasında besleyerek nemlendiren zeytinyağı makyajı yüzünüzden çıkarmak için mükemmel bir temizleyici olacaktır.

Zaytinyağlı Cilt Temizliği

Ciltteki ölü tabakanın temizlenmesi için zeytinyağı kullanımı: Hızla yenilenen cilt hücreleri ölü hücrelerin zamanla cildin üst tabakasında birikmesine neden olmaktadır. Ölü hücrelerle biriken cildin üst tabakası düzenli olarak temizlenmediği takdirde ise sivilce oluşumu ve cilt gözeneklerinin tıkanmasına neden olmaktadır. Cildinizde peeling etkisi yaratmak adına yine zeytinyağının mucizevi etkilerinden yararlanabilirsiniz. Öncelikte yüzünüzü yıkayıp kurulayarak az miktarda zeytinyağını yüzünüze eşit miktarda sürün. Hemen ardından 1 yemek kaşığı kadar esmer şekeri parmaklarınızı hafif ıslatarak yüzünüzün her bölgesine parmak uçlarınız yardımıyla yumuşak hareketlerle uygulayın. Yüzünüzün kayganlaşarak şeker yardımıyla ölü hücrelerden cildinizi kolaylıkla arındırarak cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Yaklaşık 10-15 dakika kadar cildinizde peeling etkisi yaratabileceğiniz zeytinyağı uygulamasının hemen ardından önce bol ılık su ile daha sonra soğuk su ile yüzünüzü temizleyebilir ve gözeneklerin küçülerek derinlemesine bir temizliği pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Zaytinyağ Yüz Bakımı

Antioksidan etkisi gösteren zeytinyağı tek başına bile cildinize uygulandığında cildinizin yaşlanmalara karşı olumsuz etkilerinde sizi kurtararak kırışıklıklarınızı ertelemenize yardımcı olacaktır. Yüz bakımı dışında  zeytinyağını saçlarınızın beslenmesi, daha canlı ve parlak görünmesi için de kullanabilirsiniz. Kaş ve kirpiklerinizin de daha gür olmasını sağlayacak olan zeytinyağı tepeden tırnağa güzelliğinize katkı sağlayacak en doğal yağların başında gelmektedir.

saç ve yüz bakımı yüz bakımı Zeytinyağ ile Yüz Bakımı Nasıl Yapılır zeytinyag sac yuz bakimi
saç ve yüz bakımı

Gördüğünüz gibi zeytinyağının sağlık ve güzellik açısından sayılamayacak kadar çok faydası bulunmaktadır üstelik tamamen doğal ve bitkisel bir üründür. Zeytinyağını her alanda kullanabilirsiniz özellikle yüz bakımı ve cilt temizliği konularında kullanmayı ihmal etmeyin.

error: Copyright! Yaşamloji