başarıyı yakalamak başarı Yaşam Koçundan Tavsiyeler Öğütler ba  ar
başarılı biri olmak

Yaşam Koçundan Tavsiyeler Öğütler

Başarıyı Yakalamak İçin Sabredin!

Evet arkadaşlar online yaşam koçunuz Yaşamloji’nin bugün sizler için hazırladığı tavsiye ve öneri ”Başarıyı Yakalamak İçin” yazımız. Umarız yazımızı beğenir, yaşantınızda bu etkenler sizlere yardımcı olur. Yorum kısmını boş bırakmayın, düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

Başarı..

Mümkün olduğu kadar sevdiğiniz ve ilginizi çeken işleri yapmaya özen gösterin. Kendinize rasgele iş aramayın. Gerçek yeteneklerinize yanıt veren işleri seçin. Yaptığınız işi sevin, sevmiyorsanız yapmayın, çünkü mutlu olamazsanız. Mutlu olamayan insanın yaşam sevinci ve amacı olmaz.  Bu işin sağladığı yararları düşünün. İşinizi en iyi şekilde nasıl yapabileceğinizi düşünün. Sizi amacınıza ulaştırmaya elverişli araçlardan yararlanmanın yollarını arayın. Sevdiğiniz, yeteneklerinize uyduğuna inandığınız ve araçlarını hazırladığınız işe tam bir başarı inancıyla başlayın.

Şu yada bu neden yüzünden başarısızlığa uğrarsanız ümitsizliğe düşmeyin. Başarısızlık gösterdiğiniz işi hemen bırakmayın. Aynı işi hazırlıklı bir şekilde bir daha yapmaya çalışın. Başarısızlığınızın nedenini yetersizliğinizde değil, gerektiği kadar hazırlık yapmadan işe başlamanızda arayın. Cesaretinizi kaybetmeyin.

Yapacağınız işe başlamadan önce gereken hazırlığı yapın. İşinizin niteliğini tam olarak belirtin. Güç ve kolay yanlarını bulun. Çalışma şeklinizi saptayın, yapılandırın. Kendinize inanın, güvenin. Bu işi yapabilecek bir kimse olduğunuzu düşünün. Bütün bunları yaptıktan sonra işe başlayın. Sabırla çalışın. İşinizin başından sonuna kadar aynı varlık güvenini taşıyın. Aynı çabayı gösterin. İşinizin herhangi aşamasında gevşemeyin. Zorlukla karşılaşınca işinizi bırakmaya kalkışmayın. Sonuna kadar metin olun. Zorluklar, sıkıntılar karşısında başarının size sağlayacağı sonuçları aklınıza getirin.

Bu iş için biriyle görüşmeniz gerektiği zaman bu görüşmenin sıkıcı olacağını, iyi karşılanmayacağınızı düşünmeyin. İşinizi yapacak olan ve inandırmaya çalışacağınız insanla karşı karşıya geldiğiniz zaman sizi başarılı yapacak olan düşüncenizi ve hareket tarzınıza ait kararınızı, bütün güçlüklere karşın, değiştirmeyin. Gerektiği zaman, düşüncelerinizden, kararlarınızdan kolay kolay vazgeçecek bir kimse olmadığınızı gösterecek şekilde hareket edin.

Başarısızlıklarınızı ve başarısızlıklarınızın sonuçlarını geçici sayın. Zamanınızı ve ruh gücünüzü kendinizi üzerek, hırpalayarak harcamayın. Sizi amacınıza ulaştırabilecek başka ve yeni yol arayın. Bu yolu bulacağınıza inanarak işe başlayın. Gerçekten de bu yolu bulabilirsiniz. Bulunduğunuz yer neresi olursa olsun, kiminle işiniz olursa olsun oynayacağınız rolü açık ve kesin olarak saptayın. Sizi başarıdan uzaklaştırabilecek çekingenlikten, güvensizlikten kurtulun. Zorlukları aşılması gereken engeller olarak kabul edin.

 Bu Öğütlere Dikkat!

Daima uzağı görmeye çalışın. Yapacağınız her işte yeteneklerinizden, olanaklarınızdan ve gerekli araçlardan düşüncelerinize uygun bir şekilde yararlanabilmeniz için sessiz bir yere çekilin. Düşüncelerinizi yapmak istediğiniz iş üzerinde toplayın. Aklınıza gelen şeyleri bir yana yazın. Yazdıklarınızı yeniden okuyun. Düşüncelerinizi sıraya koyun, düzenleyin. Yapacağınız işle ilgili bütün güçlükleri hesaplayın. Bu güçlükleri yenmenin yollarını ve çarelerini arayın. Vereceğiz kararı, söyleyeceğiniz sözleri, durumunuzun yaratabileceği bütün sonuçları düşünün. Hiçbir şeyin bu davranışlarınız kadar karakterinizi güçlendirmeyeceğini unutmayın.

İşe başlamadan önce başarısızlığa uğradığınız takdirde çevrenizde karşılaşacağınız tepkileri düşünmeyin. İşinizin başında kendinizi başarısız, kederli, üzgün, kendisine güvenini kaybetmiş bir insan olarak görmeyin. Kötümser düşüncelerle gücünüzü zayıflatmayın. Bilinçaltına yerleşen başarısız ve beceriksiz. Yetersiz öz varlık hayalinin etkisini duyarak işe başlayan, devam eden insan gerçekten başarıya ulaşamaz. Bu hayale göre bir kimse olur. Bu hayalin güçsüzlüğü, becerisizliği ile işe başlar.

Tersine olarak, başarı arzusu, inancı ile işe başlayınız. Bu arzunun, inancın yaratacağı ve bilinçaltınızda sizi sürekli olarak destekleyecek olan öz varlık hayalinizin taşıyacağı değerleri kazanırsınız. Bu değerler ölçüsünde verimli ve başarılı olabilirsiniz. Kendinizi olumsuz öz varlık hayaliyle değerlendirmekten sakının. Daima olumlu öz varlık hayaliyle kendinizi görmeye çalışın. Böylelikle ulaşabileceğiniz en iyi ve en mükemmel hayat şekline ulaşırsınız.

 Yaşamloji olarak sizlere bugün aktardığımız ”Başarı” konusunda öğütler, tavsiyeler ve önerileri dikkate almanız dileğiyle..

error: Copyright! Yaşamloji